Ekran kaydı programı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Alpermiyes

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar SDN FORUM'da ilk defa bir konu açıyorum ve aranızda bulunmaktan çok mutluyum, sizlere yaşadığım bir problemi aktarmak istiyorum. Camtasia9 ile oyunların ekran kaydını alırken görev çubuğunun açık kaldığı ve oyunun tam ekran olmadığını gördüm fakat bu sadece 1 oyunda oluyor (fifa19). Oyun içi nvidia ara yüzüyle de ekran videosu alabiliyorum fakat dosya boyutu kaliteyi ne kadar düşürürsem düşüreyim inanılmaz yüksek oluyor.. Sizlere sormak istediğim şey bu problemi nasıl çözebilirim veya önerdiğiniz başka kaliteli ekran kaydı alan program hangisidir? ( bu arada görev çubuğunu ekranın 4 kenarında da denedim yine aynı sorunla karşılaşıyorum.
 

Jiggwan

Öğrenci
bunu kullandım fakat görüntü kalitesi çok düşük geliyor, kaliteyi artırdığımda boyut çok yükseliyor bir diğer sorunu da oyun içinde problem olmamasına rağmen saniyelik kasmalar görünüyor
OBS'den kaliteyi arttırın. (boyut sorun değil)

Daha sonra kaydettiğiniz video veya videoları renderlayın. Bunun için basit olarak; Camtasia Studio. Daha profesyonel olarak Sony Vegas Pro kullanabilirsiniz.

Eğer OBS bilgisayarınızda başka bir problem oluşturmuyorsa, OBS+Vegas sizin için yeterli olacaktır. OBS ve Fraps gibi kayıt programlarının yüksek kalite seçeneği sunup, boyut olarak yüksek dosyalar çıkarmasının sebebi, videoyu çektikten sonra renderlamak.

Zaten kimse 50 gb'lık bir videoyu Youtube'a upload lamak istemez.
 

Strasza

Profesör
Ben hep bandicam kullanırdım. Oyunlarda fps sabitleme seçeneği de vardı içinde, sonradan ekran kartı kontrol panellerine de eklendi.
 

TheFreaky

Profesör
Fraps önermem açıkcası fps kayıpları donma yapıyor. Bandicam. OBS Derim. Ekran kartınız. Nvidia İse. Shadowplay. Amd yse AMD Relive
 

SDN Son Haberler

Üst