Soru Ekran kartını ve işlemciyi söküp geri taktım, görüntü gelmiyor

Rota41

Öğrenci
21 Mayıs 2024
19
0
1
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran Kartı: AMD RX 6700

İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını yenilemek için söktüm, yeniledim ve geri montajladım. Fakat monitöre görüntü gelmiyor, sinyal yok diyip kendini uykuya alıyor monitör. Neyi yanlış yapmış olabilirim? Bilgili kişiler yardımcı olursa çok sevinirim. Kaç gündür kullanamıyorum bilgisayarı. RAM'leri çıkartıp taktım ve ekran kartını çıkarıp taktım. Her şey çalışıyor. Mouse, klavye ve kulaklığın ışıkları geliyor ama görüntü gelmiyor.

Son düzenleyen moderatör:

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,010
5
3,145
358
Ama söktüm ekran kartını komple geri topladım. Garantiye sokmazlar ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende Samsung yetkili servisinde teknisyenim televizyon beyaz eşya bünyesinde. Kullanıcı hatasından kaynaklı şeyler garantiye girmiyor.
O halde özel servislere yollamak lazım. Ensa bilgisayar ekran kartı tamirinde çok meşhur diye biliyorum

Rota41

Öğrenci
21 Mayıs 2024
19
0
1
O halde özel servislere yollamak lazım. Ensa bilgisayar ekran kartı tamirinde çok meşhur diye biliyorum
Teşekkür ederim. Ben tanıdığım sağlam bir bilgisayarcıya götürücem. Keşke en başında öyle yapsaydım ama yeri biraz uzak diye üşengeçlikten tanımadığım birine götürdüm yanlış yaptım. Senin düşüncen nedir reis yani ben ekran kartını nasıl bozmuş olabilirim ki? Sadece söktüm tamamen macun sürdüm ve geri topladım kasaya taktım. Yani aklım almıyor. Anakartı değiştik 2000 liraya şimdi de ekran kartı çıktı başımıza. Valla bir daha elimi sürmem ne macun sürerim ne bir şey yaparım...

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,010
5
3,145
358
Teşekkür ederim. Ben tanıdığım sağlam bir bilgisayarcıya götürücem. Keşke en başında öyle yapsaydım ama yeri biraz uzak diye üşengeçlikten tanımadığım birine götürdüm yanlış yaptım. Senin düşüncen nedir reis yani ben ekran kartını nasıl bozmuş olabilirim ki? Sadece söktüm tamamen macun sürdüm ve geri topladım kasaya taktım. Yani aklım almıyor. Anakartı değiştik 2000 liraya şimdi de ekran kartı çıktı başımıza. Valla bir daha elimi sürmem ne macun sürerim ne bir şey yaparım...
Bence daha bilgisayarcıya yollama, spesifik tamirat yapan biryer lazım. Yukarıdaki gibi spesifik tamirat yapanlara yolla. Reballing gibi detaylı tamirleri iyi bile olsa genel bilgisayar tamircileri yapamayabiliyor. Yine de sen bilirsin geçmiş olsun.

Rota41

Öğrenci
21 Mayıs 2024
19
0
1
Ekran kartını garantisi varsa garantiye gönderelim, en temizi öyle olur.
Hocam diyelim ki illa ekran kartı değişmesi gerekiyor. Gigabyte Radeon RX 7600 Gaming OC 8G 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı

Sence bu kart alınır mı rx 6700 yerine? Çok bir fark var mıdır.

Ekran kartını garantisi varsa garantiye gönderelim, en temizi öyle olu

Hocam diyelim ki illa ekran kartı değişmesi gerekiyor. Gigabyte Radeon RX 7600 Gaming OC 8G 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı

Sence bu kart alınır mı rx 6700 yerine? Çok bir fark var mıdır.
Normalde kullandığım kart sapphire rx 6700 dü

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,010
5
3,145
358