Ekran kartında bir problem var

Bu konuyu okuyanlar

ronaldinho62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba. :)

Sorunum şu :

Format atmadan önce yüklediğim tüm oyunları en yüksek ayarlarda 0 kasma ile oynarken formattan sonra yüklediğim tüm oyunlarda kasmaya başladı. Üstelik internetten video izleyeceğim zamanda hafif kasılmalar oluyor videoda. Windows 7 'den Windows 8'e geçtim orada kasılmalar başladı ve sonra hem kasılmalar olduğu için hemde fazla stabil çalışmadığı için tekrar Windows 7'ye geri döndüm fakat kasılmalar Windows 7'de de devam ediyor. Tüm driverlar yüklü , hepsi güncel. Şimdide dikkatimi bir şey çekti. Bazı oyunlarda ekran kartım tüm gücüyle çalışırken fan sesi dışarıdan bile duyuluyordu ki bu normal birşey. Fakat şimdi ekran kartım nedense tüm gücüyle çalışmıyor hiçbir oyunda. Artık son çare sizlerden yardım almam.

İşlemci : AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz
RAM : 6 GB DDR3 1333 MHz
Ekran Kartı : AMD Radeon hd6850 GDDR5 1 GB 256 Bit
İşletim Sistemi : Windows 7 Ultimate - 64 Bit

Bitn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tekrar format at :)madem her şey güncel

ronaldinho62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tekrar format at :)madem her şey güncel

Benimde aklımdan o geçiyor ama pek sanmıyorum formatla düzeleceğini. Çünkü yukarda yazdığım gibi Windows 8' de iken de böyle bir sorun vardı Windows 7'ye formatladım ve sorun hala devam ediyor.

Bitn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benimde aklımdan o geçiyor ama pek sanmıyorum formatla düzeleceğini. Çünkü yukarda yazdığım gibi Windows 8' de iken de böyle bir sorun vardı Windows 7'ye formatladım ve sorun hala devam ediyor.
sistemi geri yükle ne kadar geriye döndürebilirsen o kadar iyidir :)bende de oluyordu geri yükledim düzeldi :)

ronaldinho62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistemi geri yükle ne kadar geriye döndürebilirsen o kadar iyidir :)bende de oluyordu geri yükledim düzeldi :)

Tavsiyeniz için teşekkürler sanırım tek çare format sistem geri yüklemeyle de düzelebilecek bir şey değil bu bence.

ronaldinho62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format attım fakat değişen bir şey olmadı. :( Başka tavsiyesi olan varsa konuya yazarsa sevinirim.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Boot menüsünü açıp ekonomik mod vs açıksa onları kapat. Belki yüklediğin win modlanmış vs olabilir ve boot ayarların değişmiştir? Bilemem ama boot menüsüne bak kısaca :D Sonra da win7 yükle ve denetim masası>güç bölümünden tam performansla çalışmasını sağla. Ayrıca amd overdrive etkinleştir.

ronaldinho62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boot menüsünü açıp ekonomik mod vs açıksa onları kapat. Belki yüklediğin win modlanmış vs olabilir ve boot ayarların değişmiştir? Bilemem ama boot menüsüne bak kısaca :D Sonra da win7 yükle ve denetim masası>güç bölümünden tam performansla çalışmasını sağla. Ayrıca amd overdrive etkinleştir.

AMD Overdrive' ı etkinleştirdim ve de bios'tan ' onchip sata type ' ayarını Legacy Ide ' den Native Ide ' ye getirdim. Sorunum düzeldi. Çok teşekkür ediyorum size çok yardımcı oldunuz sağolun. :)

Son mesajlar