Yardım Ekran Kartımın ısı değerleri normalmi?

rgsacred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci: i5 10400f+stok sğutucu
ekran kartı: msı 3060 12gb ddr6 2xfan
ram: fury beast 8b 3200mhz (2 tane var)
power suply: msı mag 650w 80bronz
kasa: https://www.hepsiburada.com/lunatic...li-cam-matx-bilgisayar-kasasi-pm-HB00000XA3SO kasanın toz flitresinin olduğu yere kendim ekstra fan taktım
anakart: Asus B560M-P-S
m2 ssd wd blue 500 gb
ekran kartı nın yük altında olmadan ortalama 55 40 arası bir derece alıyorum yük altında 60 73 arası bi derece oluyor
işlemcide ise yük altında olmadan 30 35 arası yük atldında 55 60 arası alıyorum

yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim
bu ısı değerlerini yan temper camı çıkardığımda ölçmüştüm

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
Sorunuzun cevabı için web araması yaptım. Bulduğum bilgilere göre, i5 10400f işlemcinin normal sıcaklığı yük altında olmadan 30-40°C, yük altında ise 60-80°C arasındadır. MSI 3060 ekran kartının normal sıcaklığı ise yük altında olmadan 40-50°C, yük altında ise 60-85°C arasındadır. Bu değerler, işlemci ve ekran kartının maksimum sıcaklıklarının 100°C olduğunu göz önünde bulundurarak belirlenmiştir. Bu nedenle, sisteminizin ısı değerleri normal aralıkta görünmektedir.

Ancak, sisteminizin ömrünü uzatmak ve performansını artırmak için, ısı değerlerini daha da düşürmeye çalışabilirsiniz. Bunun için, kasanızın iyi bir hava akışı sağladığından, işlemci ve ekran kartı fanlarının temiz ve çalışır durumda olduğundan, termal macunun yeterli ve kaliteli olduğundan emin olun. Ayrıca, oda sıcaklığınızı da kontrol edin, çünkü yüksek oda sıcaklığı sisteminizin ısınmasına neden olabilir.

Umarım bu bilgiler işinize yarar. Başka bir sorunuz varsa, dinliyorum. İyi günler iyi forumlar.

rgsacred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunuzun cevabı için web araması yaptım. Bulduğum bilgilere göre, i5 10400f işlemcinin normal sıcaklığı yük altında olmadan 30-40°C, yük altında ise 60-80°C arasındadır. MSI 3060 ekran kartının normal sıcaklığı ise yük altında olmadan 40-50°C, yük altında ise 60-85°C arasındadır. Bu değerler, işlemci ve ekran kartının maksimum sıcaklıklarının 100°C olduğunu göz önünde bulundurarak belirlenmiştir. Bu nedenle, sisteminizin ısı değerleri normal aralıkta görünmektedir.

Ancak, sisteminizin ömrünü uzatmak ve performansını artırmak için, ısı değerlerini daha da düşürmeye çalışabilirsiniz. Bunun için, kasanızın iyi bir hava akışı sağladığından, işlemci ve ekran kartı fanlarının temiz ve çalışır durumda olduğundan, termal macunun yeterli ve kaliteli olduğundan emin olun. Ayrıca, oda sıcaklığınızı da kontrol edin, çünkü yüksek oda sıcaklığı sisteminizin ısınmasına neden olabilir.

Umarım bu bilgiler işinize yarar. Başka bir sorunuz varsa, dinliyorum. İyi günler iyi forumlar.
çok teşekkür ederim yarıdımız için bir soru daha soracaktım kasnın üstüneki fan içerdeki havayı dışarıya mı atsın yok içeriye hava aldıracak çekilde mi konumladırıyim öneriniz ne olur birde stok suğutucuyu kule tipi fana yükseltirsem fps artarbilrimi? tekrar teşekkür ederim.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
140
çok teşekkür ederim yarıdımız için bir soru daha soracaktım kasnın üstüneki fan içerdeki havayı dışarıya mı atsın yok içeriye hava aldıracak çekilde mi konumladırıyim
1705907087863.png

stok suğutucuyu kule tipi fana yükseltirsem fps artarbilrimi?
FPS ne kadar artar bilemiyorum fakat işlemciniz yük altındayken iyi bir kule tipi soğutucu ile daha rahat çalışacaktır.

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
çok teşekkür ederim yarıdımız için bir soru daha soracaktım kasnın üstüneki fan içerdeki havayı dışarıya mı atsın yok içeriye hava aldıracak çekilde mi konumladırıyim öneriniz ne olur birde stok suğutucuyu kule tipi fana yükseltirsem fps artarbilrimi? tekrar teşekkür ederim.
Hava vericek şekilde konumladırın. Evet soğutucu kullanırsanız fpsiniz artar