Yardım Ekran Kartım iris xe 4 gb fakat Vram için ayrılan 128 mb

JCVD

Öğrenci
1 Ağustos 2021
27
1
3
Ekran Kartım iris xe 4 gb fakat Vram için ayrılan 128 mb v ramı arttırabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim oyunlarda tek sıkıntım vram oluyor
işlemci i5 1137g5
ram 8gb 3200 mhz
ekran kartı intel iris xe

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü_20221220_222735.png
    Ekran görüntüsü_20221220_222735.png
    6.6 KB · Görüntüleme: 152
  • Ekran görüntüsü_20221220_222756.png
    Ekran görüntüsü_20221220_222756.png
    10 KB · Görüntüleme: 149

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,182
358
BIOS'dan bir miktar daha arttırılabilir eğer üretici izin veriyorsa. Bunun dışında bu grafik birimleri zaten ihtiyacı olduğunda 128 MB'nin üstüne RAM'den tamamlar ihtiyacı olduğunda.

JCVD

Öğrenci
1 Ağustos 2021
27
1
3
BIOS'dan bir miktar daha arttırılabilir eğer üretici izin veriyorsa. Bunun dışında bu grafik birimleri zaten ihtiyacı olduğunda 128 MB'nin üstüne RAM'den tamamlar ihtiyacı olduğunda.
bıos tan nasıl artırıldığı hakkında bir fikrin varmı

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,182
358
bıos tan nasıl artırıldığı hakkında bir fikrin varmı
Şimdi, bu sorunun cevabı sizin kullandığınız BIOS (Utility)'e göre değişecek. Şöyle özetliyeyim, Gelişmiş seçenekler kısmında olur bu ayarlar genellikle ve orada "Grafik ayarları" ya da "Video ayarları" tarzında yerli ya da yabancı dille geçer. Orada zaten görürsünüz 128 MB diye yazacaktır o değeri de arttırsınız. Bu ayarlar yine BIOS'un Legacy (Eski) veya UEFI (Yeni) sistem olmasına göre değişiklik gösterecek. En önemlisi ise bu soruyu sorduğunuza göre daha öncelerde tecrübe sahibi değilsiniz. Bu konuda özellikle uyarıyorum.

"BIOS ayarları sistemin en önemli ayarlarındandır eğer ki bilmiyorsanuz uzak durun veyahut da gerçekten bilen bir kişi bu ayarı yapsın."

Kolay gelsin.

JCVD

Öğrenci
1 Ağustos 2021
27
1
3
BIOS a Hakimim Fakat Vram konusu sıkıntı işte bıos ta arıyorum fakat bulamıyorum seçeneği galiba pc den kaynaklı
Şimdi, bu sorunun cevabı sizin kullandığınız BIOS (Utility)'e göre değişecek. Şöyle özetliyeyim, Gelişmiş seçenekler kısmında olur bu ayarlar genellikle ve orada "Grafik ayarları" ya da "Video ayarları" tarzında yerli ya da yabancı dille geçer. Orada zaten görürsünüz 128 MB diye yazacaktır o değeri de arttırsınız. Bu ayarlar yine BIOS'un Legacy (Eski) veya UEFI (Yeni) sistem olmasına göre değişiklik gösterecek. En önemlisi ise bu soruyu sorduğunuza göre daha öncelerde tecrübe sahibi değilsiniz. Bu konuda özellikle uyarıyorum.

"BIOS ayarları sistemin en önemli ayarlarındandır eğer ki bilmiyorsanuz uzak durun veyahut da gerçekten bilen bir kişi bu ayarı yapsın."

Kolay gelsin.

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,182
358
BIOS ekranı geldiğinde üst sekmede "Peripherals" kısmı varsa girin.
"Integrated Graphics" ayarını Force olarak ayarlayın.
"Frame buffer size" isimli bir ayar görürseniz altında girin, arttırmak istediğiniz miktarı belirtin.
"F10" ile kaydedip çıkın.

JCVD

Öğrenci
1 Ağustos 2021
27
1
3
BIOS ekranı geldiğinde üst sekmede "Peripherals" kısmı varsa girin.
"Integrated Graphics" ayarını Force olarak ayarlayın.
"Frame buffer size" isimli bir ayar görürseniz altında girin, arttırmak istediğiniz miktarı belirtin.
"F10" ile kaydedip çıkın
bios a girdiğimde advanced mod dan ulasabiliyorum görüntü ayarlarına burada graphics configuration a girdigimde DVMT Pre Allocated çıkıyor ve 32 m 64 m seçenekleri var suan 64 secili

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,182
358
bios a girdiğimde advanced mod dan ulasabiliyorum görüntü ayarlarına burada graphics configuration a girdigimde DVMT Pre Allocated çıkıyor ve 32 m 64 m seçenekleri var suan 64 secili
Makine GPU belliği yetmez ise fiziksel bellekten kullanmak adına ayarlanmış. 64 m olarak kalsın ellemeyin hatta daha önce 32 ise ve siz 64 yaptıysanız eski haline çekin. Burada herhangi bir ayarı değiştirmediyseniz kalsın olduğu gibi.