Ekran Kartım Birden Kayboldu

Bu konuyu okuyanlar

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok acayip abi olayı anlatıyorum ama anlatmadan önce inşallah yanlış yere açmamışımdır.Şimdi ben bilgisayarıma ssd taktım ardından temiz bir kurlum (WİN 10) ve daha sonrasında sıra geldi driver güncellemeye.Driveri güncellemek için sitesinden uyumlu driveri kurdum,ya da öyle sanıyordum çünkü tam kurulum bitti oto reset atmadı bilgisayara.Öyle bi dondu kaldı.Bende o yüzden pc yi manuel kapayıp bir daha açtım pardon açamadım tam windows logosuna geldi orda donup kaldı.Sorun burda başladı.Şimdi siz yorulmayın ben denediklerimi söyleyeyim ama şunu ekleyeyim.Baktım bilgisayar açılmıyor,güvenli modda başlattım bende bilgisayarı.Sonra driver kısmına bi geldim ahaaaa Ekran kartım yok.Sadece board üzerinde olan İntel HD graphics 4400 model bi kart var.Harici ekran kartım AMD HD GRAPHİCS HD8750M yok oldu.Sonra ben DDU ile temizleyip ekran kartını İntele ayarladım ve sorun çözüldü( Yani en azından pc açıldı).Şimdi bu dakikadan sonra bir sürü yol denedim hepsini yazayım
-DDU ile ekran kartını güvenli modda kaldırıp bir daha kurmak ( Son Sürüm ve Pc nin kendi sitesinde verdiğii diriverı )
-PC'ye birdaha format attım ama bu sefer win8 ama o da işe yaramadı.Gene gözükmedi
-AMD nin sitesinden driveri indirdiğimde " Bilgisayarınızda AMD donanımı bulunamadı dedi bende AMD'nin sitesinden ticket açtım o da ekran kartınız (Adın tam hatırlamıyorum)bi sistem raporunda donanım kimliğini gördüğünü söyledi)
-Bilgisayarcıya götürdüğümde chipsette bir şey yok dedi
-Acaba nedir sorun nasıl çözerim lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (32).png
    Ekran Görüntüsü (32).png
    247.7 KB · Görüntüleme: 194

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ya gerçekten kimse bir yolunu bilmiyor mu ? Ya kocaman forum illaki biri yardım eder ama sadece 25 kişi görüntülemiş.Adminler yetkililer yardım edin lütfen,önceden 100 fps aldığım programdan şimdi 40-30 almak çok sinir bozucu

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
DDU ile Amd ekran kartı driverını silin. Sonra sitesinden indirip kurun.

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
DDU ile Amd ekran kartı driverını silin. Sonra sitesinden indirip kurun.
Metni okumadığınızı var sayıyorum.Bir daha okuyun lütfen dediğinizi yaptığımı ama sonuç almadığımı söyledim.Muhtemel ekran kartı bi şekilde tetiklendi ama nasıl.Denediğim çözümleri madde halinde sıraladım ayrıca ddu ile kaldırıp hem pc'nin kendi sitesinden hem de amd den bir daha kurdum lütfen başka bir çözüm önerisi yardımınıza ihtiyacım var

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kaptan
Kaptan AMD donanımı bulunamadı diyor ama dediğim gibi sitelerinden ticket açıp bi dosya göndermiştim donanım kimliği var demişlerdi çok fena oldu ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bide win 10 kurduğumda win 10 driverini win 8.1 kurduğumda da win8.1 vers. indirmiştim onu göz önünde bulunduralım ve yaradımın için çok sağol

Dediğini yaptım ve başarıyla yüklendi dedi ama gene sonuç aynı hiçbirşey gözükmüyor bu nası bişey ya !

ÇOK AYRINTILI DEĞİL AMA şöyle birşey var hani kurdum ya kaldırmaya çalıştığımda bi de bileşen yüklü değil diyor ss ler geliyor

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    219 KB · Görüntüleme: 139
  • Ekran Görüntüsü (33).png
    Ekran Görüntüsü (33).png
    220.8 KB · Görüntüleme: 158
  • Ekran Görüntüsü (36).png
    Ekran Görüntüsü (36).png
    89.1 KB · Görüntüleme: 157
  • Ekran Görüntüsü (37).png
    Ekran Görüntüsü (37).png
    171.4 KB · Görüntüleme: 163
  • Ekran Görüntüsü (35).png
    Ekran Görüntüsü (35).png
    173.9 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleme:

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Birde windows 7 kurup denermisin

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Birde windows 7 kurup denermisin
Kanki win7'nin devri geçti.Ayrıca bilgisayar orijinal olarak win 8 geldi bundan ötürü win7 hiçbirşey çözmez.Ayrıca vakit alır win8 gayet iyi herşey iyiydi.Windows sürümü ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.Ya bide birşey sorcam biri harbi ilgilensin böyle yetkili biri gelsin de halledelim.Bu ilk forumda konu açışım

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Ben hala windows xp kullanıyorum yeni sistemde ne olacak. Öyleyse driverin eski bir sürümünü yükle

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Bilgisayarın sıfırlamayı denermisin.

Sıfırlamak %50 ihtimalle sorunları çözer.

Bendede görmemişti sıfırladım düzeldi.

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarın sıfırlamayı denermisin.

Sıfırlamak %50 ihtimalle sorunları çözer.

Bendede görmemişti sıfırladım düzeldi.
Reis önceki yazışmaları okuyor musun. Formatla düzelmedi. Lütfen konuyu dikkatli bir şekilde okuyun biraz uzun ama oldukça ayrıntılı ve fikir verici. Lütfen ilk metni okuyalım

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Reis önceki yazışmaları okuyor musun. Formatla düzelmedi. Lütfen konuyu dikkatli bir şekilde okuyun biraz uzun ama oldukça ayrıntılı ve fikir verici. Lütfen ilk metni okuyalım
Yalnız formatlamakla sıfırlamak aynı şey değil!

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Kaptan benim pc win10 değil win8.1 pro. Bu çözüm işe yararmı. Yani benim için mi ?. son sürüm derken en eskisi mi yoksa en yenisindenmi bahsediyor
Yarar.Ben Windows 8.1 SL' de kullandım bu yöntemi :) Bütün sürümler olur.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
win 10 la 8.1 arasında çok bir fark yoktur herhalde

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnşallah seni sıkmıyorumdur reis ama benim kurulumda bileşen bulunamadı demiyor AMD donanımı bulunamadı diyor genede uygulayayım mı ?

Bu arada çok sağol ya.Benimle en çok ilgilenen sensin.Sıkılmadan yardım ediyorsun.Allah Razı olsun

Denedim forumda da olduğu gibi bundan öteye yol yok.Başarısızlıkla sonuçlandı.Ayrıca aygıt yöneticisinden bunu seçemem.Çünkü aygıt yöneticisinde yok.Eğer metni bidaha okur ve ss e bakarsan anlarsın derdimi ;( Varmı başka çare

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    135.8 KB · Görüntüleme: 162
Son düzenleme:

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windowsu güncellemeyi denermisin?
Bak kanka.Windows ile hiçbir alakası olmayan bu durum.Önceden Win 8.1 iken çalışıyordu. Hatta win 10 yaptığımda da çalışmıştı. Ayrıca pc'i yükselt,sıfırla fln. yapamam. yapamadığımdan değil çok resim oyun dosya var yedeklemek ayrı bir iş.Atmak ayrı bir iş. Ha bide olmadığını düşün.Captain Price gibi öneriler daha sıcak baktığım görüşler.Yine de çok sağol görüşün için ama böyle temel bi problem olmadığına 8 senelik pc deneyimimden(Gerek donanımsal,gerek yazılımsal) olmadığına eminim.Bi çakışma bi tetikleme oldu ekran kartında.Çizik bile yok çünkü.

Y A R A L I

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu kadar mı yani ? Başka yol yokmu.Kesin chipsette bi sıkıntı mı var. Adam görünürde birşey yok dedi