Yardım Ekran Kartım Arızalı Mı?

Bu konuyu okuyanlar

asobyo0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhabalar. Arkadaşlar ekran kartım AMD Radeon R9 M200X Series Driver'ını int de bulabiliyorum (eski driver - radeon software olanı) indirdiğimde ekran kartımın yanında disable yazıyor aynı şekilde görev yöneticisinden baktığımda %0 kullanım arada %100 oluyor 2gb rami var fakat 19mb kullanıyor. int de arattığımda ekran kartı satılmıyor yani ben bulamadım lütfen yardım edin laptop kullanıoyumr içini açıp bakamıyorum.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Aygıt yöneticisinde ekran kartınızın yanında ünlem işareti var mı?
Öncelikle merhabalar. Arkadaşlar ekran kartım AMD Radeon R9 M200X Series Driver'ını int de bulabiliyorum (eski driver - radeon software olanı) indirdiğimde ekran kartımın yanında disable yazıyor aynı şekilde görev yöneticisinden baktığımda %0 kullanım arada %100 oluyor 2gb rami var fakat 19mb kullanıyor. int de arattığımda ekran kartı satılmıyor yani ben bulamadım lütfen yardım edin laptop kullanıoyumr içini açıp bakamıyorum.

asobyo0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tamam, şu ana kadar herşey güzel gidiyor. Şimdi, yüksek performanslı gpu'yu seçip oyuna girip test edebilir misiniz?
hiç bir şey değişmiyor, hala düşük performans kasma donma v.b.
Mesaj otomatik birleştirildi:

siyah ekran gibi görüntüde yırtılmalar olmuyor işlemcim : i5 4400 olduğundan gömülü ekran kartı var bu yüzden oyuna girebildiğimi düşünüyorum

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101

siyah ekran gibi görüntüde yırtılmalar olmuyor işlemcim : i5 4400 olduğundan gömülü ekran kartı var bu yüzden oyuna girebildiğimi düşünüyorum
Güç planınız dengeli'de mi yüksek performans'da mı?

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Yüksek performans seçeneği yok, internetten aldığım kodla nihai performans seçeneğini açtım. onu kullanıyorum
Nihai performans'ın ayarlarına girip gelişmiş ayarlara girin, değiştirilebilir grafik ayarları olması lazım, ona basıp performansı en üst düzeye getir'i seçin uygula deyin ve tekrar deneyin.

asobyo0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Nihai performans'ın ayarlarına girip gelişmiş ayarlara girin, değiştirilebilir grafik ayarları olması lazım, ona basıp performansı en üst düzeye getir'i seçin uygula deyin ve tekrar deneyin.
%10 %20 kullanım ama derecesi yazmıyor sanırım arızalı olmuyor? nasıl %100 kullandırtabilirdim arızalı değilse?

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
GPU 0 Gömülü ekran kartının o her zaman %20 %30 da geziyor CPU ya bakmadım şimdi bakıcağım GPU 1 DE Amd Radeon R9 olan ekran kartı oda %10 %20
Aynı anda neden iki ekran kartı da kullanılıyor ki? Oyunda mı bu değerler oluyor?

asobyo0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Dostum CPU kullanımı %34 sabit, Bayağı zorlamayı denedim GPU1'de en fazla %26 oldu

evett oyunda değil iken sace GPU0 Kullanılıyor
Ekran kartınız %20 kullanıldığı için arızalı değil gibi gözüküyor. :) Hangi oyunda deniyorsunuz ekran kartını?

asobyo0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartınız %20 kullanıldığı için arızalı değil gibi gözüküyor. :) Hangi oyunda deniyorsunuz ekran kartını?
Valorant

ama çok zorlamadıkça %16 kullanılıyor %10ada düşüyor sıkıntı yaratır mı?

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Valorant

ama çok zorlamadıkça %16 kullanılıyor %10ada düşüyor sıkıntı yaratır mı?
Valorant, CS:GO gibi oyunlar işlemci bazlı oyunlar. Ekran kartını çok kullanmazlar. Oyun kasıyor mu? Kasmıyorsa sıkıntı yok. :)

asobyo0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Valorant, CS:GO gibi oyunlar işlemci bazlı oyunlar. Ekran kartını çok kullanmazlar. Oyun kasıyor mu? Kasmıyorsa sıkıntı yok. :)
CS:GO çok kasmıyor 40 fps görüyorum Valorant 20-10 ben bu yüzden endişelendim aslında, sanırım ekran kartı çöp

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
CS:GO çok kasmıyor 40 fps görüyorum Valorant 20-10 ben bu yüzden endişelendim aslında, sanırım ekran kartı çöp
Bende de aynı durum. Ekran kartını CS:GO %50-60 civarı kullanıyor ve 15-20 fps alıyorum. Sanırım eski AMD ekran kartlarında bu duruma mahkumuz. :D Benimki de AMD Radeon 520. :)