Ekran kartı

Burak YILDIRIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.

Yeni nesil ekran kartlarından alacağım. Ancak kafama takılan bir sorun var. Güç kaynağım Standart OEM güçkaynaklarından. Alacağım kart ise GECUBE ATI HD3870 (O.C) 512MB 256BIT GDDR4 (DirectX 10.1) PCI-E x16 2.0'dır. Bildiğim kadarıyla yeni nesil ekran kartları harici güç gerektiriyor. ancak güç kaynağımda öyle bir çıkış yok. Bu kartı alsam, çalıştırabilir miyim? Yoksa ek olarak bir de güç kaynağı mı almalıyım.

prencesss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum ama sana yardımcı olabilirim konuş benimleee

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3870 için iyi bi güç kaynağın olması lazım.En azından gerçek 350w bi güç kaynağı şart.

Phaleros

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3870 ekran kartlarının bazılarının içinden molex i 6pin lik ekran kartı güç girişine dönüştüren küçük bir kablo çıkar.

olmazsa sen de alabilirsin 1-2 ytl ye. ancak standart güç kaynağı sistemi kaldıracağını sanmıyorum. bende 3870 var ve 150 watt çeker.

sitem için gerekli güç kaynağı hesaplaması için çizgi elektroniğin hazırladığı muhtesem sayfayı öneririm:

http://net.cizgi.com.tr/site/psu.aspx

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşın dediği gibi içinden dönüştücü çıkması lazım Ayrıca 38xx serisi ATI için biraz hayal kırıklığı oldu. Tavsiye istersen 4850 serisi bir ekran kartı performans için çok yararına olacaktır. İmkanın varsa 38xx serisine hiç bakma.

Burak YILDIRIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3870 ekran kartlarının bazılarının içinden molex i 6pin lik ekran kartı güç girişine dönüştüren küçük bir kablo çıkar.

olmazsa sen de alabilirsin 1-2 ytl ye. ancak standart güç kaynağı sistemi kaldıracağını sanmıyorum. bende 3870 var ve 150 watt çeker.

sitem için gerekli güç kaynağı hesaplaması için çizgi elektroniğin hazırladığı muhtesem sayfayı öneririm:

http://net.cizgi.com.tr/site/psu.aspx

Evet arkadaşın dediği gibi içinden dönüştücü çıkması lazım Ayrıca 38xx serisi ATI için biraz hayal kırıklığı oldu. Tavsiye istersen 4850 serisi bir ekran kartı performans için çok yararına olacaktır. İmkanın varsa 38xx serisine hiç bakma.

Yardımlarınız için teşekkürler. Çizgi Bilgisayar'ın sitesine göre benim en az 480w bir psu ya ihtiyacım var. Şuanki 400w, ama gerçek 400w enerjiyi verdiğini sanmıyorum.

Güzel bir performans istiyorum ve ekran kartı konusunda tam ve kararlı davranamıyorum. o kadar çok model ve marka var ki, chipsetini 3870 istiyorum desen bu sefer marka sorunu çıkabiliyor. tüketici olarak hakikaten seçmekte zorlanıyorum. e fiyat deseniz, hepsinin fiyatı birbirine yakın ve takdir edersiniz ki en güzel performansla en ucuz fiyatın ortasını bulmak gerekiyor.

Bu konuda hangi kartları tavsiye edersiniz?