Ekran kartı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistemim ;
intel core quad q8300
1 gb ddr2 ram
samsung 24 inch full hd monitör

benim aradığm ekran kartı son çıkan ve en az beş yıl boyunca çıkacak oyunları full çözünürlükte kasmadan oynatacak bir ekran kartı. minumum fiyatlı benim işimi görecek ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum .teşekkürler

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ödeyebileceğin max ücreti söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz. bir de özellikle amd veya nvidia tercihin var mı?

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Milyarlar verip en iyi kartı alsan bile 5 yıl sonra teknolojinin nerde olacağını kim bilir :)

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
benim aradığm ekran kartı son çıkan ve en az beş yıl boyunca çıkacak oyunları full çözünürlükte kasmadan oynatacak bir ekran kartı. minumum fiyatlı benim işimi görecek ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum .teşekkürler

öyle bi ekran kartı malesef yok :D

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
5 yıl değiştiremeyeceğin ekran kartı yok
590GTX Quad SLI bile yapsan 5 yıl sonra orta seviye tek bir kart o canavar sitemi geçer

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim demek istediğim şu arkadaşlar
benim işlemcim 4 çekirdek bir işlemci .örneğin 2 çekirdek olsaydı çok iyi bir ekran kartı gerekebilirdi ama 4 çekirdek olduğu için biraz daha ucuz ve aşağı seviyede bir ekran kartı işimi görebilir diye düşünüyorum. işte o ekran kartı hangi ekran kartı :)
bana deyin ki şu kart senin bu işlemcin yanında sana son çıkan oyunları full çözünürlükte kasmadan oynatır . tabii minimum fiyat

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
minumum fiyattan kastın nedir üstadım? daha ben yeni kart aldım ama 2 sene içinde değiştireceğim için idareten aldım desem yalan olmaz 1 GB POWERCOLOR 4850 GDDR5 (256B) DVI 16X 110$ a aldım. Ama tabi ben bu karttan 7 tane aldığım için fiyatı ucuramadım daha uzun vadede daha mantıklı kartlar alınabilir max verebileceğin parayı bildirirsen :)

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ati radeon HD 5570 DRX11 destekli yeni cikan oyunlari ful ayarda cok cok iyi akici bir sekilde oynuyor cok iyisinide alsan en az 3yıl sonra değiştirmek zorunda kalacaksin şimdi

alacağin cok iyi bi ekran kartının yanına birde iyi bir PSU gerekli bunuda unutmamak lazım bu karti şu an ben kullaniyorum son karar sizin

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
minumum fiyattan kastın nedir üstadım? daha ben yeni kart aldım ama 2 sene içinde değiştireceğim için idareten aldım desem yalan olmaz 1 GB POWERCOLOR 4850 GDDR5 (256B) DVI 16X 110$ a aldım. Ama tabi ben bu karttan 7 tane aldığım için fiyatı ucuramadım daha uzun vadede daha mantıklı kartlar alınabilir max verebileceğin parayı bildirirsen :)
minumum fiyat derken olabilecek en ucuz fiyat olabilecek en iyi performans demek istedim,
örneğin bundan önceki bilgisayarım crysis'i hiç açmıyordu. pentium d işlemci vardı. şu anki bilgisayarım açıyor fakat tabii yavaş ilerliyor oyun
acaba diyorum . 1 gb 256 bit ddr3 bir kart işimi görürmü .oyunları full hd çözünürlükte oynayabilirmiyim işlemci core quad 8300 4 çekirdek. savaş oyunlarında çözünürlük önemli karşıdaki adamları vurmak için net olması lazım yoksa ölüyorum :)

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
minumum fiyat derken olabilecek en ucuz fiyat olabilecek en iyi performans demek istedim,
örneğin bundan önceki bilgisayarım crysis'i hiç açmıyordu. pentium d işlemci vardı. şu anki bilgisayarım açıyor fakat tabii yavaş ilerliyor oyun
acaba diyorum . 1 gb 256 bit ddr3 bir kart işimi görürmü .oyunları full hd çözünürlükte oynayabilirmiyim işlemci core quad 8300 4 çekirdek. savaş oyunlarında çözünürlük önemli karşıdaki adamları vurmak için net olması lazım yoksa ölüyorum :)

Ati radeon HD 5570 bu kart şu an bu oyunlari ful ayarda süper bi şekilde oynuyor Battlefield Bad Company 2 Crysis® 2

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
5 yıl sonrakileri de (düşük kalite - yüksek çözünürlük) oynamak istiyorsan
minimum gddr5 - 256 bit alman lazım. 300-350 tl'ye hd 6850 vardı yanılmıyorsam.
bundan aşağıdaki fiyatlara bırak 5 yıl sonrayı 1 yıl sonra bile "yüksek çözünürlükde" zorlanırsın.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
256 bitlik kartlar işini görür. :)
benim demek istediğim şu arkadaşlar
benim işlemcim 4 çekirdek bir işlemci .örneğin 2 çekirdek olsaydı çok iyi bir ekran kartı gerekebilirdi ama 4 çekirdek olduğu için biraz daha ucuz ve aşağı seviyede bir ekran kartı işimi görebilir diye düşünüyorum. işte o ekran kartı hangi ekran kartı :)
bana deyin ki şu kart senin bu işlemcin yanında sana son çıkan oyunları full çözünürlükte kasmadan oynatır . tabii minimum fiyat
minimum fiyat derken ne kadar mesela? :) 300 TL civarı bir çözüm düşünüyorsan:

SAPPHIRE HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - 333 TL

ZOTAC GTX465 GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı - 359 TL

veya biraz daha pahalı bir seçenek:

ZOTAC GTX470 GDDR5 1280MB 320Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı - 450 TL

bu arada sitemin 4 çekirdekli ama günümüzde zaten 4 çekirdekli sistemler standart haline gelmeye başladı. pek çok oyunun min. sistem gereksinimleri çift çekirdek, tavsiye edilen gereksinimleri de 4 çekirdek. o yüzden diğer üyelerin de yazdığı gibi hangi kartı alırsan al, uzun yıllar çok verilmi kullanamazsın maalesef. :) dolayısıyla çok masrafa girme derim. :)

ond3r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba kardes Sanat önerim yani bu ekran kartını tek geçerim diyorum XFX HD6850

Çekirdek Hızı: 820MHz Bellek Hızı: 4.4GHz
1GB 256 BİT
DX11
DEDİM GİBİ TEK GEÇİYORUM FİYAT PERFORMANSI ÇOK İYİ.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
gtx 460 alabilirsin işini fazlasıyla görür ancak 2 sene sonra ekran kartından değil işlemciden sıkıntı yaşarsın ve o bilgisayarı kullanamaz hale gelirsin. tavsiyem çok masraf yapmadan ama sık sık parça değiştirmendir. yani şimdi 300 liralık bir ekran kartı alıp mevcut oyunları kolayca oynarsın. 2 sene sonra anakart+işlemci+ram değişikliği yaparsın. 1 sene sonra ekran kartı vb.. sık sık güncellemezsen pek bir şey oynayamazsın

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplar için herkese teşekkürler. yakın zamana alıcam galiba ddr5 256 bit 1 gb düşünüyorum

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kararımı vermiş gibiyim zotac gtx 460 se gddr5 1 gb 256 bit veya zotac gtx 465 gddr5 1 gb 256 bit alıcam fiyatı vatan bilgisayarda 320 tl her ikiside.
sistemim intel g41 anakart intel core 2 quad 4 çekirdek işlemci ram 1gb ama 4 gb yapmayı düşünüyorum psu400 watt
bu sisteme bu kartlar uyum sağlarmı. yorumlarınız için teşekkürler

---------- Post added at 09:20 ---------- Previous post was at 08:26 ----------

xfx 6850 var acaba nasıl bir marka oda aynı fiyat hemen hemen

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar kararımı vermiş gibiyim zotac gtx 460 se gddr5 1 gb 256 bit veya zotac gtx 465 gddr5 1 gb 256 bit alıcam fiyatı vatan bilgisayarda 320 tl her ikiside.
sistemim intel g41 anakart intel core 2 quad 4 çekirdek işlemci ram 1gb ama 4 gb yapmayı düşünüyorum psu400 watt
bu sisteme bu kartlar uyum sağlarmı. yorumlarınız için teşekkürler

xfx 6850 var acaba nasıl bir marka oda aynı fiyat hemen hemen
vatan sitesinde kartların tüm özellikleri yazmıyor ama zotac kartlar hemen hemen aynı kartlar.

ZOTAC GeForce GTX 465 1GB

ZOTAC GeForce GTX 460 SE

gtx 460'ın soğutma sistemi daha iyi. 465'in soğutması referans tasarım, çok verimli olacağını sanmam.

xfx alacaksan şu modeli güzele benziyor:

XFX HD6850 Black Edition O.C. Çift Fan GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

hem saat hızı arttırılmış, hem de soğutma sistemi güzel. fiyatı da çok uygun. 6850 ve 460 kartları kıyaslarsak 6850 nin saat hızları daha yüksek. xfx de amerikan firmasıymış. kötü olduğunu sanmam. nette iyi yorumlar var. tercih sana kalmış. :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
hayırlı olsun. güzel seçim. yalnız bu kart, anakart üzerinde 2 slotluk yer kaplıyormuş. yorumun birinde öyle yazıyor. anakartında yer vardır umarım. gerçi sorun olmaz, eğer bir pci aygıt (ses kartı, tv kartı, vb) kullanıyorsan da ekran akrtı yuvasına uzak bir slota takarsın artık. :)

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slotlar boş. tv kartı zaten usb. 400 watt psu yeterli olur mu? inşaallah olur:). birde 100 lira verip psu almak istemiyorum.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
AMD sitesinde 500 watt veya daha üstü bir güç kaynağı önermiş.
Yeterli olmayabilir.
Diğer donanım parçalarının çekdiği güce bağlı.

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
örneğin oyun oynarken tv kartı çıkarsam . ona giden enerji ekran kartına gidermi :)
mesela 400 watt güç kaynağı ile full hd oynayamasam bile daha düşük çözünürlük oynarmı
mesela dvd rom'un elektrik kablosunu çeksem yada diğer şeyler

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
güç kaynağının markası nedir, ve 12 volt hattından kaç amper veriyor bu önemli.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
AMD sitesinde 500 watt veya daha üstü bir güç kaynağı önermiş.
Yeterli olmayabilir.
Diğer donanım parçalarının çekdiği güce bağlı.
o sitelerde max ihtiyaca göre psu yazıyorlar. şu sitelerden hesaplama yapabilirsin:

http://www.coolermaster.outervision.com/

http://www.thermaltake.outervision.com/index.jsp

benim yaptığım hesaplarda 300 W bile yeterli oluyor. senin güç kaynağın gerçek 400 W ise yeter de artar bile. :)

i20675_psu.jpg

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistemimin özelliklerine göre siz hesaplama yapabilirmisiniz arkadaşlar
intel core 2 quad dört çekirdek
intel g41 anakart
1 gb ddr2 ram
birde bu gelecek olan ekran kartını takarsam ne kadar psu gerekir
ekran kartı sapphire radeon 1 gb gddr5 256 bit
400 yeterli olurmu acep

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kart bugün geldi taktım. bilgisayar açıldı bir süre sonra örneğin tv kartı açıyorum yada internet explorer ve donuyor önce beyaz bir ekran sonra mavi hata ekranı ati ile alakalı bir hata veriyor. acaba sürücümü düzgün yüklenmedi yoksa power azmı geliyor .frisby 400 watt power.
win 7 işletim sistemi 1 gb ddr2 ram ve bu ekran kartı
kartı çıkardım şu an anakartın ekran kartına bağladım. bir sorun yok .sorun tabiiki ati kartta .önerilerinizi bekliyorum

Son mesajlar