Yardım ekran kartı tamamını kullandı gösterip kullanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

TİMUR YARAŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba
elimde bir dell inspiron 15 3878 var ve bu laptopun içinde normalde nvidia geforce 820m 2 gb lık bir ekran kartı var ama sorun burada başlıyor sistemimin hayli hayli yettiği oyunlarda 20 30 fps almaya başladığımda bir incelemek istedim ve ekran kartımın oyun sırasında %100 kullanıldığını gösteriyor ama2gb vram kapasitesinin sadece 600 mb kullanıyor ve tüm oyunlarda böyle driverlar güncel neden böyle bir sorun yaşadığımı bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
herkese merhaba
elimde bir dell inspiron 15 3878 var ve bu laptopun içinde normalde nvidia geforce 820m 2 gb lık bir ekran kartı var ama sorun burada başlıyor sistemimin hayli hayli yettiği oyunlarda 20 30 fps almaya başladığımda bir incelemek istedim ve ekran kartımın oyun sırasında %100 kullanıldığını gösteriyor ama2gb vram kapasitesinin sadece 600 mb kullanıyor ve tüm oyunlarda böyle driverlar güncel neden böyle bir sorun yaşadığımı bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

Genelde uygulamaların ayarlarından tutunda yaptığınız çözünürlük ayarları vs. ne kadar vram kullandığınızı değiştirir. Kartın gücü de vram kullanımını etkiler 2gb vram 'in 2 gb'tı da kullanıldığı durumlar nadirdir. Genelde o 2gb vram'e kalmadan başka bir yerde darboğaz olur. Sizde de durum öyle gözüküyor.

Yani ekran kartı %100 çalışıyor gözüküyor , vramde 600mb kullanılıyor gözüküyorsa bu normaldir. Pc de uzun zamandır termal macun değişimi , fan temizliği olmadıysa onlara el atman daha faydalı olur.