Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü Hatası

Bu konuyu okuyanlar

oozland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Selamlar, bir haftadır beni bilgisayardan soğutan bir durumla uğraşıyorum. Sorunum şöyle Valorant oynarken Nvidia 451.67 versiyon sürücü geldi. Sürücüyü güncelleştirip oyunda girdikten bir süre sonra "Ekran kartı sürücüsü çöktü!" diye hata almaya başladım. Tüm sürücüler windows güncel. Format attım 2 kez olmadı. DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip temiz kurulum yaptım olmadı bir önceki ekran sürücüsünü kurdum yine olmadı. Bu arada güncellemeyi oyundan bir arkadaşlar aynı yaptık aynı hatayı o da aldı ancak sadece bir kez ben hala sorun yaşıyorum çözüm bulamadım başına gelen bir arkadaş ya da yardımcı olabilecek biri olursa çok memnun olurum teşekkürler..
Sistem:
Ryzen 3600
MSI Gtx 1660 Super
MSI A320m
DDR4 2x8 RAM

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    51.3 KB · Görüntüleme: 1,142

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Selamlar, bir haftadır beni bilgisayardan soğutan bir durumla uğraşıyorum. Sorunum şöyle Valorant oynarken Nvidia 451.67 versiyon sürücü geldi. Sürücüyü güncelleştirip oyunda girdikten bir süre sonra "Ekran kartı sürücüsü çöktü!" diye hata almaya başladım. Tüm sürücüler windows güncel. Format attım 2 kez olmadı. DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip temiz kurulum yaptım olmadı bir önceki ekran sürücüsünü kurdum yine olmadı. Bu arada güncellemeyi oyundan bir arkadaşlar aynı yaptık aynı hatayı o da aldı ancak sadece bir kez ben hala sorun yaşıyorum çözüm bulamadım başına gelen bir arkadaş ya da yardımcı olabilecek biri olursa çok memnun olurum teşekkürler..
Sistem:
Ryzen 3600
MSI Gtx 1660 Super
MSI A320m
DDR4 2x8 RAM
Ekran kartınız tam olarak nedir? VBIOS güncellemesi var ise yapın. O yüzden tam modelini yazar mısınız varsa linkini atacağım. Birde acil B550 anakart satın alın A320 ile bu işlemci kullanılmaz.

oozland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
VBIOS güncellemesi yok kontrol ettim MSI'dan.
Şimdiye kadar hiç böyle sorunla karşılaşmadım. Dediğim gibi en son sürücüyü kurduktan sonra daha da düzeltemedim. Donanımsal bir sorun olabilir mi ekran kartı ya da sürücülerin kurulu olduğu diskte bir problem ?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Şimdiye kadar hiç böyle sorunla karşılaşmadım. Dediğim gibi en son sürücüyü kurduktan sonra daha da düzeltemedim. Donanımsal bir sorun olabilir mi ekran kartı ya da sürücülerin kurulu olduğu diskte bir problem ?
Sanmam belki oyundan kaynaklı da olabilir sorun. Valorant mı LOL mü?

oozland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sanmam belki oyundan kaynaklı da olabilir sorun. Valorant mı LOL mü?
Valorant. Aynı hatayı arkadaş da aldı ama sadece bir kez benimkisi sürekli veriyor bazen üst üste oyuna girer girmez atıyor. Bazen de bir maç sorun yok diğer maçta atıyor.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,173
Diğer online oyunlarda ve offline oyunlarda dene eğer sorun yoksa söylediğin Oyun driverle fena çakışıyordur.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,173
Alakası yok diyeceksin ama V-sync açık mı?

Bende oyunlar fps yükselince sapıtıyordu o aklıma geldi bir an. V-syncle fps sabitlenince normal olarak çalışıyordu

oozland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Alakası yok diyeceksin ama V-sync açık mı?

Bende oyunlar fps yükselince sapıtıyordu o aklıma geldi bir an. V-syncle fps sabitlenince normal olarak çalışıyordu
V-sync kapalı kullanıyorum genelde ama denerim her çözüme varım. İnternette şöyle bir video gördüm Fornite'ta başına gelmiş böyle ekran kartı çökmesi benim durumla alakalı mı bilmiyorum ama. Bahsettiğim Video
Mesaj otomatik birleştirildi:

Videodaki seçenek Valorant klasöründe yok bu da olmadı :)

Son düzenleme:

oozland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar başka fikri önerisi olan yada başına gelen var mı halen devam ediyor.

Salih Yedidal

Asistan
Reaksiyon puanı
145
kanka allah için çözdüm de forum forum dolaşıyorum tıpa tıp aynı sorunu yaşıyorum
bende aynı sorunu yaşıyordum yazılımsal herşeyi, denedim sorun ısıdan kaynaklanıyormus.Thermal macunu yeniledim sorun çözüldü bende

Son mesajlar