Ekran kartı sorunum

Bu konuyu okuyanlar

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle bilgisayar hakkında o kadar bilgisizim ki bunu cevaplarken umarım gülmezsiniz. Şimdi anladığım kadarıyla 2 ekran kartına sahibim. Ve bir oyun oynamak için varsayılan ekran kartım biraz sıkıntılı. Fakat diğeri rahatça kaldırıyor. Hani bir değiştirme yolu yok mu desem, ya da o diğeri ekran kartı değil mi falan beni bir aydınlatın.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Arkadaşlar öncelikle bilgisayar hakkında o kadar bilgisizim ki bunu cevaplarken umarım gülmezsiniz. Şimdi anladığım kadarıyla 2 ekran kartına sahibim. Ve bir oyun oynamak için varsayılan ekran kartım biraz sıkıntılı. Fakat diğeri rahatça kaldırıyor. Hani bir değiştirme yolu yok mu desem, ya da o diğeri ekran kartı değil mi falan beni bir aydınlatın.
yani anakartınızda 2 tane ekran kartı var diyorsunuz ekran kartı büyük bir parçadır ve bazı anakartlara 2 tane ekran kartı takılabilir bir bakmanızı öneririm eğer 1 tane varsa büyük ihtimal sizin dediğiniz oyunu kaldırmayan kastıran işlemcinizdir ama pc otomatik 2sini beraber oyunlarda çalıştırır heralde ayarlardan kapatıyorsunuz . yüksek performanslı nvdia yı seçerek oyuna girebilirsiniz tabi kart nvdia ise amd yi bilmiyorum öyle bir seçenek çıkıyor mu diye

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet nvdia iyi olan onu nerden aktif edebilirim?

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
evet nvdia iyi olan onu nerden aktif edebilirim?
aktif etme gibi bir durum yok oyun otomatik işlemci + ekran kartı olarak çalışır ama siz garanti olsun diye oyunun üstüne sağ tık grafik işlemcisi ile çalıştır yüksek performanslı nvdia işlemcisini seçin

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür edip bir soru daha soracağım. masaüstündeki simgesine mi sağ tıklayacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

aktif etme gibi bir durum yok oyun otomatik işlemci + ekran kartı olarak çalışır ama siz garanti olsun diye oyunun üstüne sağ tık grafik işlemcisi ile çalıştır yüksek performanslı nvdia işlemcisini seçin
farkettim ki üstüne sağ tıklayınca oluyor fakat steamden yüklediğimiz oyunlarda olmuyor browserden yüklediklerimde oluyor neden?

Son düzenleme:

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
çok teşekkür edip bir soru daha soracağım. masaüstündeki simgesine mi sağ tıklayacağım

farkettim ki üstüne sağ tıklayınca oluyor fakat steamden yüklediğimiz oyunlarda olmuyor browserden yüklediklerimde oluyor neden?
steam de öyle malesef ancak nvdia gforce exprience programından çalıştırabilirsiniz

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Tabii ki Steam üzerinden yüklediğiniz oyundada çalıştırabilirsiniz. Ben de eskiden bu sorunun cevabını buldum. Ekranın boş bir kısmına sağ tıklayın, NVİDİA denetim masası çıkacaktır. NVİDİA denetim masasına bastığınızda yan kısımdaki 3D ayarların yönetilmesi kısmından istediğiniz grafik işlemciyi seçip "tamam" dediğinizde otomatik olarak o grafik işlemcisi çalışacaktır. Ayriyeten oradan performans, kalite gibi bir çok şeyi ayarlayabilirsiniz.

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepinize çok teşekkürler

1589821403497.png
1589821455084.png

fakat hangisi olduğunu anlayamadım

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hangisini önerirsin? ben genel ayar olarak düşündüm çünkü Nvidia ekran kartım diğerinden kat kat iyi. ama fikrini merak ettim daha bilgilisin ne de olsa

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Cihazınız sanıyorum ki bir laptop. Bazı oyunlarda otomatik geçiş yapmıyor olabilir. Bu durumu Nvidia denetim masası üzerinden yapacaksınız. Fotoğrafta attığınız gibi oynamak istediğiniz oyunu seçin ve yüksek performanslı Nvidia işlemcisi seçeneği seçin. Ayarları kaydedip oyuna girin. Bir de oyunları şarjda oynayın.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Cihazınız sanıyorum ki bir laptop. Bazı oyunlarda otomatik geçiş yapmıyor olabilir. Bu durumu Nvidia denetim masası üzerinden yapacaksınız. Fotoğrafta attığınız gibi oynamak istediğiniz oyunu seçin ve yüksek performanslı Nvidia işlemcisi seçeneği seçin. Ayarları kaydedip oyuna girin. Bir de oyunları şarjda oynayın.
Aynı fikirdeyim. Adam haklı. :)

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şarjda derken? ben şarj laptopa takılı olmadan kabloyu takip oynuyorum. Ve anladığım kadarıyla her şeyde Nvidia kullanmamı önermiyorsunuz sanırım?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Şöyle ki dizi film izlerken veya tarayicıda öyle takilirken nvidia ekran kartınız boşuna yorulacak. Çok etkilemese de ömrü uzamis olur. Performans kaybı daha geç yaşarsınız. Geç yaşlanma gibi düşünün.

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım çok teşekkür ederim

Cihazınız sanıyorum bir laptop. Bazı oyunlarda otomatik geçiş yapmıyor olabilir. Bu durumu Nvidia denetim masası üzerinden yapacaksınız. Fotoğrafta attığınız gibi oynamak istediğiniz oyunu seçin ve yüksek performanslı Nvidia işlemcisi seçeneği seçin. Ayarları kaydedip oyuna girin. Bir de oyunları şarjda oynayın.
kanka şarj derken ya ben çünkü şarj takılı değil iken kablolu oynuyorum

Son düzenleme:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
anladım çok teşekkür ederim

kanka şarj derken ya ben çünkü şarj takılı değil iken kablolu oynuyorum
Anlamadım ama benim laptopumda şarj da değil iken dediklerin oluyor. Şarjda oyna sorun yok zaten %100 olunca direk prizden çekecek.

Safa Ateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1590141364246.png
1590141411628.png
1590141424593.png

Arkadaşlar benim r6 hangi r6 ya?
bulamıyorum ki ekleyeyim