Ekran kartı sorunum Ati 3870

Bu konuyu okuyanlar

q0kh1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım ın özellikleri
2gb ram
ati 3870 ekran kartı
2.61 işlemci
amd athlon 64x2dual core processor 5000+

herhangi bi oyun oynarken oyun kasıyor
1dakika cok rahat oynuyorum 10saniye kasıyor en yüksek görüntü en düşük görüntü fark etmiyor 680 e indiriyorum görüntü kalitesini kutu arabalar oluyor genede kasıyor ne yapmam gerekiyor?
nfs carbon bile kasıyor :wacko:
bizim cafedeki pc ler benim pc nin yarısı kadar fakat cod waw ve nfs undercover ı çok rahat acıyorlar sorun olmadan
şimdiden teşekkürler

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
kullandığın psu markasını ve kaç watt olduğunu sölermisin :D çünki kulladığın ekran kartı nedeni ile en az 450 wattlık kaliteli bir psu kullanman gerekiyor.

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ekran kartının en son ne zaman güncelledin?
psu(güç kaynağın) kaç watt çıkışlı ve markası nedir?
bilgisayarına virüs taraması yaptırdın mı?

q0kh1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Psu 'nun kaç olduğunu nasıl öğrenebilirim?

You Have: ATI Radeon HD 3800 Series (ATI display adapter (0x9501))

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
kasanın içini açıp üzerindeki marka ve modeli okursun etiketinden.

mumy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güç kaynagı veya ekran kartı güncellemesiyle alakası illaki vardır ama 450 watt güç kaynagına gerek yoq 350 de yeterli bana göre anakartın biosunu update et sorun hallolur...

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
güç kaynagı veya ekran kartı güncellemesiyle alakası illaki vardır ama 450 watt güç kaynagına gerek yoq 350 de yeterli bana göre anakartın biosunu update et sorun hallolur...

sağlam oyunlarda 350 watt yeterli gelmiyor.

Eğer psu da 300 watt yazıyorsa psu değiştirmen şart. cooler master 500-600 watt bir psu alıp. ekran kartı sürücünü http://ati.amd.com/support/driver.html adrersinden güncellemeni tavsiye ederim.

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ATI Radeon HD 3870 X2 System Requirements
  • PCI Express® based PC is required with one dual-width X16 lane graphics slot available on the motherboard
  • 550 Watt or greater power supply with two 2x3-pin PCIe® power connectors required (750 Watt and four 6-pin connectors for dual ATI CrossFireX™)
  • For enhanced performance with ATI Overdrive™1, a power supply with one 2x3-pin and one 2x4-pin PCIe ® power connector is required
  • Certified power supplies are strongly recommended
  • Certified system cases with good airflow and cooling are recommended
  • 1GB of system memory recommended
  • Installation software requires CD-ROM drive
  • DVD playback requires DVD drive
  • Blu-ray™ / HD DVD playback requires a Blu-ray / HD DVD drive
burda en az 550 watt veya üzeri bir psu (power supply unit) gerekli.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ATI Radeon HD 3870 X2 System Requirements
  • PCI Express® based PC is required with one dual-width X16 lane graphics slot available on the motherboard
  • 550 Watt or greater power supply with two 2x3-pin PCIe® power connectors required (750 Watt and four 6-pin connectors for dual ATI CrossFireX™)
  • For enhanced performance with ATI Overdrive™1, a power supply with one 2x3-pin and one 2x4-pin PCIe ® power connector is required
  • Certified power supplies are strongly recommended
  • Certified system cases with good airflow and cooling are recommended
  • 1GB of system memory recommended
  • Installation software requires CD-ROM drive
  • DVD playback requires DVD drive
  • Blu-ray™ / HD DVD playback requires a Blu-ray / HD DVD drive
burda en az 550 watt veya üzeri bir psu (power supply unit) gerekli.

Bu yazdığın 3870x2 sistemler için. 450-500 wattlık bir psu fevkalede kafi geliyor ama almışken 500-600 wattlık bir psu almak mantıklı. "tırnak içinde söylüyorum kaliteli bir psu"

q0kh1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler güç kaynağını değiştirmem lazım sanırım
alırken aldığım yer bunu nasıl bilemiyor bunu anlamadım

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

bilgisayar dünyası genelde böyledir. alırken sölemezler nasılsa müşteri döner diğer parçayıda satarız şimdi kisinide sölesek pahalı gelicek birinide satamıcaz mantığı :D

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Bilmediğinden değil emin ol:)

Muhtemelen senin güç kaynağın kasanın içinde direk satılmıştır.Sana opsiyon sunulmadığından dolayı ve seninde üzerindekinin yeterli olup olmadığını bilmediğinden dolayı böyle olmuş.

Sağlık olsun.

Ancak kesinlikle kaliteli bir güç kaynağı almalısın.

Ben birkaç tane incelemenin linkini yolluyorum.Burdan sana uygun olanı bulup alabirsin;

http://www.pclabs.com.tr/kategori/inceleme/&tdo_tag=guc-kaynagi/

burdaki incelemelere güvenebilirsin.Gerçektende bütün detayları ile ele alıyorlar.

Ayrıca çizgi elektornik in tavsiye ettiği güç kaynakları listesine de bakıp alman mümkün;

http://www.cizgi.com.tr/psu/

burdan da sisteminin ne kadarlık watt ile daha performanslı çalışacağını hesaplayabilirsin

http://net.cizgi.com.tr/site/psu.aspx

Aldığın güç kaynağının ağır olmasına dikkat et.Yoksa 500 watt aldığını sanırsın ama gerçek 500 watt değerlerine asla ulaşamazsın.

Kolay gelsin...

mumy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugun basıma gelen olay yani 350 watla çatır çatır oyun oynuo ilk dusundugum güç kaynagıydı ama o çıkmadı anakartın biosunu guncelledim hallodu

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Benım sistemde arkadasınkıyle aynı sayılır.Sadece işlemci core2duo e6300.380 watt psu'm var.Gerçekten yeterlimi bilemiyorum ama şu ana kadar bir sorun cıkarmadı.Ancak sistemin ihtiyacını karsılıcak ve kalıtelı bır psu her zaman pcden daha çok performans almanı saglar.

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Benım sistemde arkadasınkıyle aynı sayılır.Sadece işlemci core2duo e6300.380 watt psu'm var.Gerçekten yeterlimi bilemiyorum ama şu ana kadar bir sorun cıkarmadı.Ancak sistemin ihtiyacını karsılıcak ve kalıtelı bır psu her zaman pcden daha çok performans almanı saglar.

zaten ekran kartını çok zorlayacak programlar kullanmıyorsan veya yeni çıkan oyunların grafik ayarlarını en üst seviyede oynamak istemiyorsan 380watt yeterlidir.

Yanlız böyle bir sistemin tam performans çalışabilmesi için ciddi manada kaliteli enerjiye ihtiyacı var.

Sisteminizin hakkıyla çalışması için eninde sonunda bu psu lardan vazgeçmek zorunda kalacaksınız.

benim dvd-writter ile yaşadığım sorunun bile sonunda güç kaynağı çıktığı için bende bu konu takıntı haline geldi.Galiba bundan sonra da ilk aklıma gelecek öneri olmaya devam edecek.

Sorunsuz bir bilgisayara sahip olmanız dileğiyle...

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çizgi elektroniğin pc sisteminin ihtiyaç duydugu guc kaynagı testinde benım pc 517 watt gibi bi değer aldı.Çok yakında yeni bir psu alıcam bende.Biraz arastırma yaptım guc kaynakları hakkında.Arkadasta almayı dusunurse Glacial Power 650 wattlık ürünü hem çok yeterli hemde çok performanlı bir ürünmüş.(pclabsın ıncelemesıne gore)fiyat performans ürünü tam olarak...

q0kh1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Bugun pazar yarın aldığım yere getirecm sanırım bi 100 milyondaha çıkcak cebimden:pinch:
kaçlık almalıyım? watt

daredevil84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım aynı özellikteki ekran kartı ve Core Duo 2 Sistemim ver, 2Gb ram, ben şunu yaptım düzeldi, google'dan Expertool'u indir yalnız öncelikle ekran kartı sürücülerinin yüklenmesi lazım sonra bunu yükle, fan control'e gel, dynamic speed var ve fixed speed var, sen Fixed'i seçeceksin, en sona getir yani 100'e apply de yani uygula, tamam, oyunlara girmeden önce aktif olduğuna bak, sorunun %1.000.000 çözülecektir, benden sana garanti, yalnız Xp'de oyunlarda takılmaz, Vista'da takılıyorsa Ram takviyesi yapman lazım, benden bu kadar, he şunu da unutmadan söyleyeyim, ekran kartı sürücülerini kaldıracaksan önce Expertool'u kaldır, kurulumlarda hata yaşamak istemiyorsan, kendine iyi bak, ben 2 gb daha alıp 3 Gb kullanacağım 2 ayrı slotta 1 Gb var yetmiyor 2 Gb bana, sanada tavsiye ederim...

daredevil84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ha şunuda unutmadan söyleyeyim benim power 300'dü 600 Watt OCZ Stealth X Stream aldım, aşırı memnunum, sli ve crossfire destekliyor ve o kadar kablosu varki istersen dünyayı bağla, çok kaliteli bişi Aktif Pfc var, yani voltaj alçalmalarında bilgisayar kapanmıyor yani, ve de bi sürü koruma faktörü var benim sana önerim Ram takviyesi, Power ama kalitelisi, en önemli Expertool, esas faktör bu bunu es geçme ben power aldıktan sonra takılmalar devam etti kafayı yiyecektim, ama Expertool sorunu çözdü, benim sistemde hem Xp var hem Vista, ikisinde de denedim, bide mhz' tavsiyesi yapıyım sana, expertool'un fan kontrolünü etkinleştir ve Catalyst Control Center'dan Overdrive'e gel kilidi aç, en güzel mhz'ler bunlar, ama özel saatleri test et de önce, 800 Mhz, 1206 Mhz.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ati 3870 ile, Glacial Power GPL 650A Psu kullanıyorum, gayet sorunsuz çalışıyor.
Ati 3870 ekran kartı harici güce ihtiyaç duyan bir ekran kartı olduğundan, kaliteli bir PSU alıp, ekran kartının harici güç girişini mutlaka PSUdan beslemek gerekiyor.
Aksi halde sorun yaşamanız normal.
Bu arada, Psu alırken, enaz 500W olmasına ve üzerinde ekran kartları için özel konnektör bulunmasına dikkat edin, sonra bir de dönüştürücü aramakla uğraşmayın.

Son mesajlar