Ekran kartı sıcaklığı çok mu yüksek? Eğer yüksek ise ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Evet benim laptopu bilen bilir. :D HP 15-BW019NT AMD Radeon 520 ekran kartım var. Ve AMD A9 9420 apu işlemcim. Çocukluk oyunumu açtığım zaman (Need for speed underground 2) ekran kartım 85 dereceye çıkıyor. (Genelde) En yüksek 89 gördüm, bugün. (yine nfsu2 de) İşlemci sıcaklığına AMD olduğu için bakamıyorum MSI afterburner dan ama %70-90 arası dolaşıyor kullanımı. Yani onun da 80-90 arası birşey oluyor genelde sıcaklığı. Bu değerler çok yüksek mi? Yüksek ise neler yapabilirim?

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Değerler yüksek. Laptop soğutucusu alabilirsiniz, laptop u temizleyebilirsiniz,termal macunu yenileyebilirsiniz.
Değerlerin kaç olması gerekir? Ve termal macun öneriniz var mı acaba? Ha bir de, bir şey soracağım. Termal macun eğer kalırsa bozulur mu? Veya kaç ayda bozulur? Hep merak etmişimdir. :)

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Laptoplarda 90 dereceleri görmesinde büyük sorun yok. Laptopların soğutucuları masaüstü bilgisayarlara göre çok daha kısıtlı ve küçücük bir soğutma bloğu ile çipe temas ediyor. Ölçüm olarak ta masaüstüne göre daha doğru değerler okunuyor. Yani masaüstü kullananların sıcaklıkları ölçülenden biraz daha yüksek :)
Termal macununu yenile, tozdan olabildiğince uzak tut ve oyun oynarken altından hava alacak şekilde kullan. Diğer türlü hiç sorun çıkmayacaktır.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
85 altı iyi denilebilir

Termal macun sizi uzun süre götürür. Bozulur mu bilmiyorum o konuda fikrim yok.

Laptoplarda 90 dereceleri görmesinde büyük sorun yok. Laptopların soğutucuları masaüstü bilgisayarlara göre çok daha kısıtlı ve küçücük bir soğutma bloğu ile çipe temas ediyor. Ölçüm olarak ta masaüstüne göre daha doğru değerler okunuyor. Yani masaüstü kullananların sıcaklıkları ölçülenden biraz daha yüksek :)
Termal macununu yenile, tozdan olabildiğince uzak tut ve oyun oynarken altından hava alacak şekilde kullan. Diğer türlü hiç sorun çıkmayacaktır.
Tozdan zaten uzak. Altından hava alacak şekilde duruyor, (yani düz masada kendi ayakları üstünde) bir de dizimde falan oynasam 95 i bulur herhalde. :D :D Cevap veren herkese teşekkürler. :)