Soru i7 13650 Laptop işlemcisi sıcaklığı normal mi?

Koksalihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dell g15 5530 laptopu kullanıyorum. İçerisinde 140w rtx 4060 ekran kartı i7 13650hX işlemci bulunmakta.Yeni. Gta V yüksek ayarlarda oynarken işlemci 85-90 dereceyi görüyor. Boşta 55-60 arası çalışıyor. Ets 2 çok fazla sistem gereksinimi istemeyen bir oyun fakat em yüksek ayarlarda oynuyorum ekran kartı 65-70 arası fakat işlemci 80 lerde dolaşıyor sizce bir laptop için değerler ideal mi?
Laptopla video izlerken elimi altına koyduğumda ısındığını hissediyorum (normalden fazla)

Reaksiyon puanı
150
Boştayken değerler biraz fazla eğer garantisi devam ediyorsa servise götürüp termal macun uygulayın bittiyse kendinizde yapabilirsiniz.

Koksalihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Boştayken değerler biraz fazla eğer garantisi devam ediyorsa servise götürüp termal macun uygulayın bittiyse kendinizde yapabilirsiniz.
boştayken tekrar baktım ıslemcı 50-55 arasında ekran kartı ıse sabıt 50 derece garantı devam edıyor ama pc 2 aylık halen

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,071
2 aylık bir cihaz için biraz fazla olabilir arkada güncelleme/yükleme yapıyor muydu peki?

Koksalihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 aylık bir cihaz için biraz fazla olabilir arkada güncelleme/yükleme yapıyor muydu peki?
hayır arkada herhangi bir işlem yapılmıyor sadece dıscord ve nvdıa uygulamaları acık. fakat 60 gıbı derecelerdeyken fanlar acılmmmıyor acılsa da cok az ufleyıp gerı kapanıyor. yuksek performans moduna alırsam fanlar devamlı calısıyor ve sıcaklık 40 lara dusuyor. sureklı fanların acık olmasının da zararı olup olmadıgını bılmedıgım ıcın kararsız kalıyorum. yani fanlar calısmayıp 60 derecede kullanmak mı yoksa turbo modda 40 derecede ama fanlar sureklı calısırken kullanmak mı?