Ekran Kartı olmadan 4k monitörlü sistem toplama

Bu konuyu okuyanlar

notroh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 4k video ve film izleyebileceğim ekran kartsız bir sistem kurmak istiyorum. Sizlerden anakart ve işlemci önerisi almak istiyorum. İleride minimum rtx 2060 süper ekran kartı takacağım ama şimdilik sadece işlemci ile 1080p de gerekirse en düşük ayarlarda minimum 60 fps lol oynayabileceğim ve 4k film izleyebileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı olmadan bunları yapabilirmiyim. Tavsiyeniz nedir? Alacağım işlemcinin İleride takacağım ekran kartı içinde yeterli olmasını istiyorum (şuanda 3080 düşünüyorum) birde son olarak AutoCAD kullanırken render alacak olsam işlemcim yeterli olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sisteme ek düşük seviye ucuz bir ekran kartı tavsiyesi edecekseniz 500tl üstü olmasın ekran kartsız kurtarırsa iyi olur.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu tamamen bütçe ile alakalı bir durum ancak şöyle bir sıkıntı var. Şu anda dahili ekran kartı en güçlü olan işlemci serisi Ryzen APU işlemciler ancak onların da işlemci gücü, RTX 3080 gibi bir kartı beslemeye yetmez. 4K işlemcisi değil yani. Film izlemek tamam, onu 10700'ün dahili grafik birimi ile de yapabilirsiniz ancak LoL çok zor. Üstelik, 4K monitörde oyun çözünürlüğünü 1080p yapmak görüntüyü epey çamurlaştırır. Yani 4K için ekran kartsız bir sistem toplamak istiyorsanız, ekran kartı alana kadar sadece dizi film izleme ve tarayıcıda gezinme işlerinizi halledebilirsiniz.

notroh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı alana kadar film izlemek ve lol oynamak yeterli filmler okeyde lol kurtarmıyomu cidden hiçbir şekilde ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeniz nedir?
Yani şuanda 2060 süperli 4k monitörlü bir sistem almak istiyorum ama pahalı geldiği için gtx1060 lı laptopumla idare ediyorum ileride doların artacağını düşünerek şimdiden yavaş yavaş pc toplamak istiyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ekran kartı alana kadar film izlemek ve lol oynamak yeterli filmler okeyde lol kurtarmıyomu cidden hiçbir şekilde ?
Dediğim gibi, 4K monitörde çözünürlüğü 1080p yaparsanız görüntü bozulur. Sizin şu an için elinizdeki bütçe nedir? İlk etapta ekran kartı ile birlikte 2K veya 1080p 144 Hz monitör alıp sonra ikinci bir monitör olarak 4K ekleyebilirsiniz.

notroh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tamamen bütçe ile alakalı bir durum ancak şöyle bir sıkıntı var. Şu anda dahili ekran kartı en güçlü olan işlemci serisi Ryzen APU işlemciler ancak onların da işlemci gücü, RTX 3080 gibi bir kartı beslemeye yetmez. 4K işlemcisi değil yani. Film izlemek tamam, onu 10700'ün dahili grafik birimi ile de yapabilirsiniz ancak LoL çok zor. Üstelik, 4K monitörde oyun çözünürlüğünü 1080p yapmak görüntüyü epey çamurlaştırır. Yani 4K için ekran kartsız bir sistem toplamak istiyorsanız, ekran kartı alana kadar sadece dizi film izleme ve tarayıcıda gezinme işlerinizi halledebilirsiniz.

Dediğim gibi, 4K monitörde çözünürlüğü 1080p yaparsanız görüntü bozulur. Sizin şu an için elinizdeki bütçe nedir? İlk etapta ekran kartı ile birlikte 2K veya 1080p 144 Hz monitör alıp sonra ikinci bir monitör olarak 4K ekleyebilirsiniz
Bütçe belli değil monitör de şimdilik önemli değil sistemimin gücü bu dediklerimi yapabilme potansiyeline sahip olması yeterli ama tabikide minimum bütçeyle minimum ne kadar inebilirsem

Dediğim gibi, 4K monitörde çözünürlüğü 1080p yaparsanız görüntü bozulur. Sizin şu an için elinizdeki bütçe nedir? İlk etapta ekran kartı ile birlikte 2K veya 1080p 144 Hz monitör alıp sonra ikinci bir monitör olarak 4K ekleyebilirsiniz.
Diğer arkadaşa da dediğim gibi yavaş yavaş bir sistem toplamak istiyorum ve ileride 2060 süper ve ya üstü bir ekran kartı kullanmak istiyorum sadece şuanlık ekran kartı olmadan lol oynayabileceğim 1-2 ay sonrada 4k monitör alınca 4k film izleyebileceğim bir kaç ay sonrada ekran kartı takınca sistemimin tamamen hazır olmasını istiyorum

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Bütçe belli değil monitör de şimdilik önemli değil sistemimin gücü bu dediklerimi yapabilme potansiyeline sahip olması yeterli ama tabikide minimum bütçeyle minimum ne kadar inebilirsem
Eğer ilk etapta 1080p bir monitör alırsanız, LoL'ü rahatlıkla oynayabilirsiniz. Yani benim tavsiyem, ekran kartı hariç 1080p monitör ile birlikte sistemi toplayın. Daha sonra 4K monitör ve ekran kartı eklersiniz. Ancak bu sistem ekran kartsız da, ileride 3080 takmayı planladığınız için çok ucuz bir fiyat beklememelisiniz. Bu işlemcinin içerisinde gelen dahili grafik birimi ile LoL oynayabilirsiniz 1080p çözünürlükte.

notroh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ilk etapta 1080p bir monitör alırsanız, LoL'ü rahatlıkla oynayabilirsiniz. Yani benim tavsiyem, ekran kartı hariç 1080p monitör ile birlikte sistemi toplayın. Daha sonra 4K monitör ve ekran kartı eklersiniz. Ancak bu sistem ekran kartsız da, ileride 3080 takmayı planladığınız için çok ucuz bir fiyat beklememelisiniz. Bu işlemcinin içerisinde gelen dahili grafik birimi ile LoL oynayabilirsiniz 1080p çözünürlükte.
Tavsiye etdiğiniz sistem çok iyi ama benim şuanda ekran kartsız bilgisayar tercih etmem 2060 süper li bir pc toplamak için bütçemin yetersiz olması doların artacağını düşünerekten yavaş yavaş parça toplamak ama ilk aldığım parçalarla internete girip film izleybileceğim çalışan bir sistem olması gerekirse monitör yerine tv ye bağlamak 4k ile tv de film izlemek 1080p monitörde de lol oynayabilmek sistemin ucuz olması için ekran kartı alana kadar 8gb rami yeterli geliceğini düşünüyorum ve elimde 1 adet m2 ssd bulunuyor aradığım fiyat performans bir işlemci ve anakart

4K monitör ile lol oynayamıyorsam şimdilik 1080p monitör alıp daha sonra ekran kartını alınca 4k mönitöre geçiş yaparım lazım olan işlemci, 3080 alacak olursam darboğaz yapmaması ve ekran kartı yokken lol oynayabilmemi sağlaması yeterli, ekran kartı alana kadar 8gb ramli bir sistem de yeterli olacaktır daha sonra 16 gb ta çıkarırım elimde bir de m2 ssd var bu sistemi daha ucuz yapmak için kasasız uzay sistem deniyor sanırım bu şekil kursam kurtarır mı? İşlemci içinde ryzen olsa yeterli olur mu daha da uzucuzlar?

Son düzenleme: