Anakart-işlemci-ekran kartı tavsiyesi bütçe 10 bin tl

Bu konuyu okuyanlar

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

elimdeki sistemimdeki ekran kartı r7 370 msı 2gb 256 bit ve malesef 5. ılına girer girmez patladı.Ekran kartı almaya çalışırken anakartımında 1150 pin olduğundan işlemci yükseltmeyide düşünüyorum buduurmda sizlerden bana anakart-işlemci- ekran kartı tavsiyesi istiyorum..

işlemci i5 4690 kullanmaktayım ama i7 eya i9 arasında kaldım öncelikle i7 ve i9 hangisini almalıyım.Her türlü oyunu rahatlıkla oynanması lazım en iyi yazılım programlarını rahatlıkla açmasını istiyorum.

ekran kartına gelirsek elimdeki kart dediğim gibi 2 gb 256 bit kart idi.Şimdi bana tavsiye edeceğiniz kartlar lütfen 256 bit altında kart olmasın çünkü araştıdığım kadarıyla bit değeri gb dan daha önemli deniliyor.

anakartımda şuanki z97 msı gaming anakart ancak buda 1150 soet dışında işlemci desteklemiyor ve bu nedenlede bende daha uzun ömürlü olsun diye 1151 değilde direk 1200 pin li bir anakart almak istiyorum.

Yazdıklarımda yanlış yada çakışan yerler varsa lütfen uyarın beni çünkü bilmediğimden bildiğim kadarıyla yazdım ve sizden bu 3 parça için destek istiyorum..

önemli olan konu işlemci...i7 ve i9 hangisini alayım aradaki farkı görmezden gelirsek daha uzun süre işime arasın anlamında almışken i9 alınmalımıdır.

zalman POWER 600 WAT ancak sanırım alacağım bu üçleme için bu psu da değişecek.onuda siz 650 wat olarak düşünün.

şimdiden teşekkürler ve saygılar.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
POWERİN nedir.

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
konuda hemen edit yapıp power bilgisinide yazdım ama sizede yazayım,kasadaki şuanda zalman kasa içinde gelen 600 wat lık power var ama dediğim gibi oda değişmesi gerekiyor derseniz onuda 650 wat olarak düşünün.
Mesaj otomatik birleştirildi:

?

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ram de değişecek.

kk.PNG

Batu Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Arkadaşlar merhaba,

elimdeki sistemimdeki ekran kartı r7 370 msı 2gb 256 bit ve malesef 5. ılına girer girmez patladı.Ekran kartı almaya çalışırken anakartımında 1150 pin olduğundan işlemci yükseltmeyide düşünüyorum buduurmda sizlerden bana anakart-işlemci- ekran kartı tavsiyesi istiyorum..

işlemci i5 4690 kullanmaktayım ama i7 eya i9 arasında kaldım öncelikle i7 ve i9 hangisini almalıyım.Her türlü oyunu rahatlıkla oynanması lazım en iyi yazılım programlarını rahatlıkla açmasını istiyorum.

ekran kartına gelirsek elimdeki kart dediğim gibi 2 gb 256 bit kart idi.Şimdi bana tavsiye edeceğiniz kartlar lütfen 256 bit altında kart olmasın çünkü araştıdığım kadarıyla bit değeri gb dan daha önemli deniliyor.

anakartımda şuanki z97 msı gaming anakart ancak buda 1150 soet dışında işlemci desteklemiyor ve bu nedenlede bende daha uzun ömürlü olsun diye 1151 değilde direk 1200 pin li bir anakart almak istiyorum.

Yazdıklarımda yanlış yada çakışan yerler varsa lütfen uyarın beni çünkü bilmediğimden bildiğim kadarıyla yazdım ve sizden bu 3 parça için destek istiyorum..

önemli olan konu işlemci...i7 ve i9 hangisini alayım aradaki farkı görmezden gelirsek daha uzun süre işime arasın anlamında almışken i9 alınmalımıdır.

zalman POWER 600 WAT ancak sanırım alacağım bu üçleme için bu psu da değişecek.onuda siz 650 wat olarak düşünün.

şimdiden teşekkürler ve saygılar.
Dostum bence 3060Tİ yeni ve güncel bir ekran kartı olması dışında fiyat performans olarakta aşırı güçlü bir kart önerim 3060Tİ'dan yana olucak.

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anladım dediğin gibi ramde değişecek çünkü bendeki ddr3...tamamdır dediklerini listeme alıyorum çok teşekkür derim .

işlemci olarak neden i9 yapmadınız üstad?
sizce i9 daha iyi ve daha uzun ömürlü olmazmı ne dersiniz?Snırım benim bütçeye göre hareket etmişsiniz..Ancak önceliğim anakart işlemci ve ekran kartı olduğundan ram soğtucuyu daha sonraya alabilirim ne dersinz?

Dostum bence 3060Tİ yeni ve güncel bir ekran kartı olması dışında fiyat performans olarakta aşırı güçlü bir kart önerim 3060Tİ'dan yana olucak.
dostum önerdiğin kart bumudur?

Son düzenleme:

Batu Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Anladım dediğin gibi ramde değişecek çünkü bendeki ddr3...tamamdır dediklerini listeme alıyorum çok teşekkür derim .

işlemci olarak neden i9 yapmadınız üstad?
sizce i9 daha iyi ve daha uzun ömürlü olmazmı ne dersiniz?Snırım benim bütçeye göre hareket etmişsiniz..Ancak önceliğim anakart işlemci ve ekran kartı olduğundan ram soğtucuyu daha sonraya alabilirim ne dersinz?

dostum önerdiğin kart bumudur?

Evet fark markaların kartlarına da bakabilirsin

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yokmu başka tavsiye verecek arkadaşlar?
Ayrıca hayatımda hiç amd işlemci kullanmadım ve şuan sistemde kullanmak istediğim işlemci i9 10. nesil k serisi olacak...ne dersiniz yinede amd daha iyidir dermisiniz?

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum malesef bende intelden şaşmamaktan tarafım...hayatımda hiç kullanmaıdm ve şuan youtube da amd işlemci bir bilgisayar nasıldır en azından bir göreyim diyorum bulamıyorum :)
Kısacası bende i9 dan şaşmicam anlaşılan....
ne dersin anakart ekran kartı ve işlemci olarak tavsiye alabilirim mümkünse :)

xGuardian1903x

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Dostum malesef bende intelden şaşmamaktan tarafım...hayatımda hiç kullanmaıdm ve şuan youtube da amd işlemci bir bilgisayar nasıldır en azından bir göreyim diyorum bulamıyorum :)
Kısacası bende i9 dan şaşmicam anlaşılan....
ne dersin anakart ekran kartı ve işlemci olarak tavsiye alabilirim mümkünse :)
ekran kartı rtx 2070 olabilir,
ANAKART hakkında bilgim yok
bu arada ssdin ne merak ettim

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
i9 işlemci 10. nesil gerçekten iyi ve dediğin gibi seni daha fazla götürür
Tamamdır işlemci konusunda i9 10 nesil olarak listeme ekliyorum.Peki dediğim gibi K ibaresi olsunmu ne dersiniz?Çok önemlimdir bu?

arkadaşlar kafamda biraz tasarladım bir bakar yardımcı olurmusunuz rica etsem...

Şimdi aklıma yatan işlemci anakart ve ekran kartları aşşağıdikler...

sormak istediğim sorular şunlar,
bu anakart ile işlemci ve ekran kartı uyumlu olarak çalışırmı ve alacağım ramlar bu üçlüye göre hangi özelliklerde olmalıdır.

anakart

işlemci

ekran kartı(ları hangisialınmalı biri 3070 biri 3060 ama 3070 neden daha ucuz anlayamadım açıklarsanız çok sevinirim)

teşekkürler.

Son düzenleme: