Ekran Karti Dxdiag'da Gözükmüyor ? [Çözüldü]

baybolin12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar'dan GT555m ekran kartli bir laptop aldim. Dxdiag'da Intel(R) HD Graphics Family gözüküyor. Driver da yükledim. Ne Yapabilirim ?

Reaksiyon puanı
188
Laptop'un çift ekran kartlıdır ve şu an intel aktiftir. Diğerini devreye sokmak için kısayol tuşu mutlaka vardır laptop'da. Kurcala :)

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=25201]cgrszone[/MENTION] nvida da ati gibi direkt geçiş yok optimus var araştır.

arkadaşım senin sorun için ise bendede 540m var inteli görüyo sadece oyunlarda geçiyo yapcak birşey yok zaten sistem puanıda düşürüyor bu optimus

Reaksiyon puanı
188
@cgrszone nvida da ati gibi direkt geçiş yok optimus var araştır.

arkadaşım senin sorun için ise bendede 540m var inteli görüyo sadece oyunlarda geçiyo yapcak birşey yok zaten sistem puanıda düşürüyor bu optimus

Arkadaşım kullanıyor bir Acer alet ve çift ekran kartı var. Ayrıca dediğim gibi direk geçiş de var...

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ama o ati ekran kartıdır veya inteli kapatmıştır ki gerçi kapatsa çift ekran kartı olmaz

baybolin12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım çözdüm. Bir tuş var bastığımda Gpu, güç ve performansı ayarlamaya hazır yazan bir baloncuk çıkıyor. tıkladığımda istediğim exe'ye ekran kartını atayabiliyorum.

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@cgrzone ilginç bir durum

exe yi atabiliyorsun işte öyle birşey o oto oyunları görüyor ztn

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bendede böyle bir sıkıntı var aslında sıkıntı değil halledilir bi durum yani aygıt yöneticisinden driverleri kontrol et bak bakalım söz konusu ekran kartlarının iki driveride yüklümü 1 driver yüklüyse oda standar vga bağdaştırıcısıdır ki bu ekran kartının onboard türünden birşey olduğunu gösterir yani paylaşımlı bir ekran kartı demek laptopun paylaşımsız ekran kartı olduğuna eminsen görüntü ayarlarından 2. ekran kartını devreye sokabilirsin veya nvidia optimus için nvidia resmi sayfasını ziyaret edebilirsin

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
laptop ne [MENTION=195290]baybolin12[/MENTION] ? LENOVO Y570 mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende dell inspiron var .Ekran kartı intel hd grapics family 1696 mb yazıyo hem pes 2010 u oynatmıyo hemde nvidia denetim masası var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bendede var. Pes 2013 settings sayfasında nvidia ekran kartını gösteriyeor ama bağdaştırıcıda intel var. Nvidia denetim masasından tüm oyunlar için yüksek ekran kartı bağdaştırıcısı diye bir seçenek var onu seçtim ama yinede fayda etmiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pes settingsi ve pesin exe sini sağ tıklayıp yüksek performanslı ekran kartınızla açınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim pc windovs 7 ben NVİDİA yı sildim yükleyemiyorum ve dxdiagdaki DİRECtX ler etkin değil nasıl yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bnmde masaüstü var dxdiag da herşey yok yazıyor bağdaştırıcıdada yok yazıyor çözümünü bilen arkadaşlar varmı acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nasıl çözdünüz problemi bendede hd4000+nvdia 610m var istediğim uygulamayı nvdiayla açıyorum fakat windowsda nvdiayı kullansın istiyorum dxdiag'da hd4000 yerine nvidia olsun . nasıl oluyor yardımcı olacak varsa çok sevinirim.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Windows 8 de başlat yeri yok o ne olck kardeş

windows +r tuşuna.aynı anda bas.
windows+R.png

run-dxdiag.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben yeni bir ekran kartı aldım ve bilgisayarıma taktım ama dxdiag da ad yazan yerde bir şey yzmıyo ve ben bu ekran kartını son sürüm diye aldım ama hiç br oyun açılmıyor ne yapabilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay önce vatan dan casper laptop aldım üzerinde nvidia geforce gt740m 2gb yazıyor ama bunu aygıt yöneticisinde göremiyorum ve pes 2013 ü de açmıyor driverı yüklü geldi nvidia denetim masasını açıncada nvidia grafik kartı bulunamadı yazıyor yani açılmıyor hata veriyor ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben çalıştır dxdiagdan bakıorum yoq gözüküor ne yapabilirim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Display Devices
---------------
Card name:
Manufacturer:
Chip type:
DAC type:
Device Key: Enum\
Display Memory: n/a
Dedicated Memory: n/a
Shared Memory: n/a
Current Mode: 1152 x 864 (32 bit) (1Hz)
Monitor:
Driver Name:
Driver Version: ()
DDI Version: unknown
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: , 0 bytes
WHQL Logo'd: n/a
WHQL Date Stamp: n/a
Device Identifier: {D7B70EE0-4340-11CF-B223-7037AFC2CB35}
Vendor ID: 0x0000
Device ID: 0x0000
SubSys ID: 0x00000000
Revision ID: 0x0000
Revision ID: 0x0000
Video Accel:
Deinterlace Caps: n/a
DDraw Status: Not Available
D3D Status: Not Available
AGP Status: Not Available

bunlar var yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar dxdiag ta ekran top bellek kisminda yok yaziyor oyunlar felan açilmiyor ne yapmaliyim lütfen yaridm