Ekran Kartı Driver Kurunca Siyah Ekran Oluyor

Celal Erşan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni bir sistem topladım sistemin 1. Ayı olmak üzere fakat format atmam gerekti ve format attıktan sonra ekran kartı driverını kurunca ekran siyah oluyor 5 dk sonra PC ekrana sinyal vermeyi kesiyor. Yeniden başlatınca da windows dönen noktalarda donuyor. Sürekli yeniden başlatıp ekran kartına vs zarar da vermek istemiyorum ne yapmalıyım? Ekran Kartı: MSI 5600xt mech oc

non4me

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar yeni bir sistem topladım sistemin 1. Ayı olmak üzere fakat format atmam gerekti ve format attıktan sonra ekran kartı driverını kurunca ekran siyah oluyor 5 dk sonra PC ekrana sinyal vermeyi kesiyor. Yeniden başlatınca da windows dönen noktalarda donuyor. Sürekli yeniden başlatıp ekran kartına vs zarar da vermek istemiyorum ne yapmalıyım? Ekran Kartı: MSI 5600xt mech oc

Format usbsi hazırlayıp pc açılırken boot seçenekleri tuşuna basın. (tuşları farklılık gösterir internetten bakın anakart ve bios modelinize göre) Usbyi seçip format atın büyük ihtimalle yanlış driver kurdunuz. Aynısı geçen hafta başıma geldi bu şekilde çözdüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Format usbsi hazırlayıp pc açılırken boot seçenekleri tuşuna basın. (tuşları farklılık gösterir internetten bakın anakart ve bios modelinize göre) Usbyi seçip format atın büyük ihtimalle yanlış driver kurdunuz. Aynısı geçen hafta başıma geldi bu şekilde çözdüm.

Celal Erşan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

İki kez format attım hatta ikincisinde SSD yi de biçimlendirdim temiz bir kurulum yapmak için lakin sonuç aynı. Ekran kartı driverını MSI otomatik tespit edip kuruyordu kendi elimle seçip kurdum sonuç yine aynı oldu

Vatandan topladım PCyi garanti işlemlerini nasıl başlatabilirim ya da garanti sayılır mı

non4me

Asistan
Reaksiyon puanı
53

Vatandan topladım PCyi garanti işlemlerini nasıl başlatabilirim ya da garanti sayılır mı

O zaman önce aldığınız yeri arayıp durumu izah edin. Garantiyi bozar mı bozmaz mı bir bilgim yok

ugureryavuz

Profesör
Reaksiyon puanı
430
Siz bencede bir bunu deneyin olmazsa garantiye verin

non4me

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bilgisayara herhangi bir fiziksel müdahalede bulunmadığın için garantiyle ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum. Garantiye versen onlar da benim yazdığım işlemi yapacaklar.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
hdmi kablosu ekran kartına takılı değilmi? eğer cevabınız evet ise ekran kartında problem var demektir.