Soru Ekonomi ne halde sizce, dayanabiliyor muyuz?

Ekonomi kırılma noktasına geldi mi sizce

• Dayanamıyorum patladım artık

Kullanılan: 4 44.4%
  • Eccük kaldı seneye patlarım

Kullanılan: 5 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Ekonomi sizce kırılma noktasına geldi mi, dayanabiliyor musunuz?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Ekonomi sizce kırılma noktasına geldi mi, dayanabiliyor musunuz?
Çok şükür maddi durumum iyi ama ülkenin içinde bulunduğu duruma üzülüyorum.Bu ülke bu berbat tabloyu haketmiyor.Bu tablodan kurtulmanın tek yolu seçimde ampulü patlatmak.AKP var olduğu sürece bu tablo dahada kötü olucaktır.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Sabredin, seneye şunlar ekonomiyi düzeltecekler.
20 yıldır ülkeyi soydunuz,soğana çevirdiniz hala utanmadan sıkılmadan muhalefeti tiye alıyorsunuz.Sen ve senin gibi Akkoyunlara Allah akıl fikir versin.?????? AKP seçimi kaybettiğinde burda ol.En çok seni tiye alacağım.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
20 yıldır ülkeyi soydunuz,soğana çevirdiniz hala utanmadan sıkılmadan muhalefeti tiye alıyorsunuz.Sen ve senin gibi Akkoyunlara Allah akıl fikir versin.??????
Sırf Yunan'ı şirin gösterip Osmanlı'yı kötülemek için 45.000.000 ₺ harcayanlara da bir itiraz eden yok nedense.. Lağım kokusu uyuşturdu tabi yıllarca..

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Sırf Yunan'ı şirin gösterip Osmanlı'yı kötülemek için 45.000.000 ₺ harcayanlara da bir itiraz eden yok nedense.. Lağım kokusu uyuşturdu tabi yıllarca..
Yunan’ı şirin göstermek? Hayatınız yalan hayatınız palavra.Yunan’ı şirin gösteren yok.Orda Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları övülmüş,Bazı Osmanlı padişahları başta Vahdettin olmak üzere hain ilan edilmiştir ki öyle zaten.Vahdettin in ülkeyi terk edip kaçtığı tarihte bilinen bir olay.Osmanlı döneminde halk türlü sıkıntılar çekmiş,kadınlar köle gibi kullanılmıştır.Mustafa Kemal Atatürk Osmanlı’yı yıkıp yeni,modern bir devlet kurdu.Mustafa Kemal Atatürk sayesinde bugün kadınlarımız toplumda söz sahibi.Sizler hala Osmanlı gibi Demode bir uygarlığa tapacak kadar kafayı sıyırmışsınız.Hala içinizde Cumhuriyeti hazmedemeyenler var.

Son düzenleme:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Yunan’ı şirin göstermek? Hayatınız yalan hayatınız palavra.Yunan’ı şirin gösteren yok.Orda Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları övülmüş,Bazı Osmanlı padişahları başta Vahdettin olmak üzere hain ilan edilmiştir ki öyle zaten.Vahdettin in ülkeyi terk edip kaçtığı tarihte bilinen bir olay.Osmanlı döneminde halk türlü sıkıntılar çekmiş,kadınlar köle gibi kullanılmıştır.Mustafa Kemal Atatürk Osmanlı’yı yıkıp yeni,modern bir devlet kurdu.Mustafa Kemal Atatürk sayesinde bugün kadınlarımız toplumda söz sahibi.Sizler hala Osmanlı gibi Demode bir uygarlığa tapacak kadar kafayı sıyırmışsınız.Hala içinizde bunu hazmedemeyenler var.
100 sene yunana karşı kuvai milliye cüppeli ve sarıklılardan oluşuyordu ehli sünnet namazında niyazında insanlardı?

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Yunan’ı şirin göstermek? Hayatınız yalan hayatınız palavra.Yunan’ı şirin gösteren yok.Orda Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları övülmüş,Bazı Osmanlı padişahları başta Vahdettin olmak üzere hain ilan edilmiştir ki öyle zaten.Vahdettin in ülkeyi terk edip kaçtığı tarihte bilinen bir olay.Osmanlı döneminde halk türlü sıkıntılar çekmiş,kadınlar köle gibi kullanılmıştır.Mustafa Kemal Atatürk Osmanlı’yı yıkıp yeni,modern bir devlet kurdu.Mustafa Kemal Atatürk sayesinde bugün kadınlarımız toplumda söz sahibi.Sizler hala Osmanlı gibi Demode bir uygarlığa tapacak kadar kafayı sıyırmışsınız.Hala içinizde bunu hazmedemeyenler var.
Türk kadını hiçbir zaman kimseye köle olmadı. Senin milletini bilemem.. Seneye Atina'da konser yapılacak 9 Eylül'de.. Korkmadan bir söyle bakalım, işgalci Yunan askerlerini İzmir'den denize döktük diye..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ekonomi bu kadar kötü halk bu kadar şikayetçi. Bir sürü sorun sıkıntı var.

Ama halen daha muhalefetin oy oranı artmıyor bunun nedenini ne zaman sorgulayacaksınız çok merak ediyorum...

Halk muhalefette ne göremiyor ki 20 senedir oy vermiyor şunu bir anlayabilseniz gerisi çorap söküğü gibi gelecek ama yok anlayamıyorsunuz.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Tarihini bilmeyen adamla siyaset konuşulmaz.Aç Osmanlı’yı oku sonra gel burda yorum yap.
Sakarya Meydan Muharebesi'nin Sakarya şehriyle alakası olmadığını biliyorum en azından. Bak senin liderin bozkurt Kemal K. ne diyor:
"Sakarya aynı zamanda milli kurtuluş savaşı sırasında en kanlı mücadelenin verildiği bir kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir."

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Sakarya Meydan Muharebesi'nin Sakarya şehriyle alakası olmadığını biliyorum en azından. Bak senin liderin bozkurt Kemal K. ne diyor:
"Sakarya aynı zamanda milli kurtuluş savaşı sırasında en kanlı mücadelenin verildiği bir kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir."
Peki Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye iki ayyaş diyen,Keşke Yunan kazansaydı diyen,Cumhuriyeti silen zihniyete oy attığın biliyor musun? Önce kimlere oy attığını bir araştır sonra burda yorum yap.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekonomi bu kadar kötü halk bu kadar şikayetçi. Bir sürü sorun sıkıntı var.

Ama halen daha muhalefetin oy oranı artmıyor bunun nedenini ne zaman sorgulayacaksınız çok merak ediyorum...

Halk muhalefette ne göremiyor ki 20 senedir oy vermiyor şunu bir anlayabilseniz gerisi çorap söküğü gibi gelecek ama yok anlayamıyorsunuz.
Artmadığını nerden biliyorsun? Dur tahmin edeyim.Hükümetin palavra anketlerinden mi? ??? senle bugün sokağa çıkalım emin ol 10 kişiden 8 inin AKP ye nefret kustuğunu görürüz.En son yapılan konut olayı tamamen bir göz boyama.Ne garip ki 2019 da da halka konut projesi vadedip hiç bir şey yapmayanlar bugün bütün seçim umudunu konuta bağladılar.Aklı olan bu göz boyama vaadine inanmaz.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Artmadığını nerden biliyorsun? Dur tahmin edeyim.Hükümetin palavra anketlerinden mi?

Bizzat CHP'nin yaptığı anketler dahil. Halk TV Tele1 Krt'de yayınlananlar Sözcü'de Cumhuriyet'te yazılanlar dahil. CHP'nin oy oranını yüzde 25 üstünde gösteren yok. ( Ismarlama anketçiler hariç)

senle bugün sokağa çıkalım emin ol 10 kişiden 8 inin AKP ye nefret kustuğunu görürüz.

Bak sen halen AKP diyorsun. Ben MUHALEFET DİYORUM. AKP'nin kötü olması CHP'yi iyi yapmıyor şunu ne zaman anlayacaksınız acaba.

Millet AKP'ye kızıyor küsüyor hatta sövüyor sayıyor şuan ekonomiden dolayı. Ama sandık gelince. Kemal Kılıçdaroğlu'mu yoksa Erdoğan mı dendiğinde ne der bu insanalr sence ! ( Cevabı biliyorsun ama işte cevap veremezsin.)

Ne garip ki 2019 da da halka konut projesi vadedip hiç bir şey yapmayanlar bugün bütün seçim umudunu konuta bağladılar.Aklı olan bu göz boyama vaadine inanmaz.

Her zaman ki gibi kulaktan dolma Ezber Cümlelerle konuşuyorsun. :(

2019'da ki projeler il il bazlı. Çoğu ilde projeler yapılıyor hatta teslim edilenler var. Ama Mesela İstanbul'da ki 5000 konutluk projede sorun çıkıyor ihale 1 yıl atıyor veya başka ilde sorun çıkıyor sözleşme tarihleri değişiyor sadece. Ama binalar yapılmaya başlanıyor ve HAK SAHİPLERİNİN HAKKI DURUYOR.

Tokinin 20 yılda yaptıkları.

1663622571623.png

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Peki Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye iki ayyaş diyen,Keşke Yunan kazansaydı diyen,Cumhuriyeti silen zihniyete oy attığın biliyor musun? Önce kimlere oy attığını bir araştır sonra burda yorum yap.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Artmadığını nerden biliyorsun? Dur tahmin edeyim.Hükümetin palavra anketlerinden mi? ??? senle bugün sokağa çıkalım emin ol 10 kişiden 8 inin AKP ye nefret kustuğunu görürüz.En son yapılan konut olayı tamamen bir göz boyama.Ne garip ki 2019 da da halka konut projesi vadedip hiç bir şey yapmayanlar bugün bütün seçim umudunu konuta bağladılar.Aklı olan bu göz boyama vaadine inanmaz.
Adamlar Atatürk ve silah arkadaşlarının yaptığını neredeyse AKP yapmış gibi gösterip Atatürkçüleri kötülediya la ???

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Zamanında kuyrukları bahane gösterenler muhalefet üzerinden bahane uydurup ekonomiyi geri götürenleri savunuyor.
Demek ki kuyruklar bahane oy verme sebebi başka bir şeymiş. Acaba ne?!

Ecevit zamanında kuyruklar vardı evet. Ama ecevit yüzde 48-49 oy aldı bu ülkede. Neden aldı nasıl aldı? Liderdi çünkü. Dik duruyordu. Ülke çıkarı oldumu ABD'ye bile karşı çıkabiliyordu. Yumruğunu masaya vurup Kıbrıs'a asker çıkartabiliyordu. Çoğu konuda yerli ve milli davranabiliyordu.

Şuan ki muhalefette bunları görebilen var mı? Lider kim mesela? Veya halktan çok 3-5 oy için sabah akşam HDP'ye selam çakanlar şirin görünmeye çalışanları halk görmüyor mu sanıyorsunuz?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Ecevit zamanında kuyruklar vardı evet. Ama ecevit yüzde 48-49 oy aldı bu ülkede. Neden aldı nasıl aldı? Liderdi çünkü. Dik duruyordu. Ülke çıkarı oldumu ABD'ye bile karşı çıkabiliyordu. Yumruğunu masaya vurup Kıbrıs'a asker çıkartabiliyordu. Çoğu konuda yerli ve milli davranabiliyordu.

Şuan ki muhalefette bunları görebilen var mı? Lider kim mesela? Veya halktan çok 3-5 oy için sabah akşam HDP'ye selam çakanlar şirin görünmeye çalışanları halk görmüyor mu sanıyorsunuz?
Hdp ye kimsenin selam çaktığı yok.Adamlar muhalefete “Bizsiz bir hiçsiniz” diyip gözdağı veriyor.CHP içindeki bir tane kendini bilmez milletvekilinin lafını böyle yorumlaman komik.HDP denilen partiyi 2000 Li yıllarda acaba meclise kim soktu? bir düşün bakalım.Tayyip Erdoğan dik duruyor?????? beni güldürme Ya.Amerika’nın her söylediği karşısında baş üstüne diyen biri mi dik duruyor? Tek kelime ile komiksin.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hdp ye kimsenin selam çaktığı yok.Adamlar muhalefete “Bizsiz bir hiçsiniz” diyip gözdağı veriyor.CHP içindeki bir tane kendini bilmez milletvekilinin lafını böyle yorumlaman komik.HDP denilen partiyi 2000 Li yıllarda acaba meclise kim soktu? bir düşün bakalım.Tayyip Erdoğan dik duruyor?????? beni güldürme Ya.Amerika’nın her söylediği karşısında baş üstüne diyen biri mi dik duruyor? Tek kelime ile komiksin.

Sen söylemlerini takip etmediğine HDP'ye selam çakmıyor sanıyorsun tabisi. Ama halk saf veya cahil değil herkes her şeyi görüyor..

Daha dün şu pankart önünde foto çektirip sosyal medyada yayınlaması bile alenen selam vermek çoğu insan için. Üstüne attığı Twitt tam HDP'ye şirin görünme aman küsmesin darılmasın paylaşımı bunları görmüyor duymuyor musunuz harbi harbi?

Not: 2002 seçimlerinde HDP'nin seçimlere bağımsız girdiğinden haberin yok tabi burada atıp tutuyorsun. :( Birde utanmadan meclise kim soktu diyorsun. :)

HDP'nin parti olarak seçime girme kararı aldığı ilk seçimde her evden bir oy bize bir oy HDP'ye kampanyası yapanlar kimse ona soracan HDP'yi meclise kim soktu diye. Yüzde 10 barajını geçeme meclise giremiyeceklerdir ucu ucuna geçtiler bazıları sayesinde...

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Sen söylemlerini takip etmediğine HDP'ye selam çakmıyor sanıyorsun tabisi. Ama halk saf veya cahil değil herkes her şeyi görüyor..

Daha dün şu pankart önünde foto çektirip sosyal medyada yayınlaması bile alenen selam vermek çoğu insan için. Üstüne attığı Twitt tam HDP'ye şirin görünme aman küsmesin darılmasın paylaşımı bunları görmüyor duymuyor musunuz harbi harbi?

Not: 2002 seçimlerinde HDP'nin seçimlere bağımsız girdiğinden haberin yok tabi burada atıp tutuyorsun. :( Birde utanmadan meclise kim soktu diyorsun. :)

HDP'nin parti olarak seçime girme kararı aldığı ilk seçimde her evden bir oy bize bir oy HDP'ye kampanyası yapanlar kimse ona soracan HDP'yi meclise kim soktu diye. Yüzde 10 barajını geçeme meclise giremiyeceklerdir ucu ucuna geçtiler bazıları sayesinde...
Sen algıcı bir Aktrollsün.Kemal Kılıçdaroğlu o fotoğrafı AKP belediyesine ve zihniyetine tepki göstermek için koydu.Elazığ’da CHP ve Kılıçdaroğlunu kötülemek için asılan pankartlar,yapılan yazıları görmemek için kör olmak lazım.Sizin hayatınız algı,hayatınız palavra.Vahdettin gibi bir haini,Adnan Menderes gibi bir diktatörü bile savunacak kadar akıl tutulması yaşayan insanlarsınız.Bu ülkenin kendine gelmesi için tek yol AKP nin siyasetten silinmesidir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sen algıcı bir Aktrollsün.Kemal Kılıçdaroğlu o fotoğrafı AKP belediyesine ve zihniyetine tepki göstermek için koydu.Elazığ’da CHP ve Kılıçdaroğlunu kötülemek için asılan pankartlar,yapılan yazıları görmemek için kör olmak lazım.Sizin hayatınız algı,hayatınız palavra.Vahdettin gibi bir haini,Adnan Menderes gibi bir diktatörü bile savunacak kadar akıl tutulması yaşayan insanlarsınız.Bu ülkenin kendine gelmesi için tek yol AKP nin siyasetten silinmesidir.

Ne saçmalıyorsun Allah aşkına. Yalan dolan mı var orada yazanı kim söyledi ? Bu lafı Kemal Kılıçdaroğlu söylemedi mi ? Bu kadar da olmayın KK'yi savunacaksınız diye. Yazık gerçekten.

Ben tekrar gidip o kadar pankart içinden bununla foto çektirip sosyal medyada paylaşması selam vermek gibi algılanır. Altına yazdığı yorumda alakasız. Neden çıkıp benim böyle bir cümlem yok ben Selahattin Demirtaş'a şeref madalyası flan takmam diyemiyor?

Azcık gözünüzü açında hiç yoktan Mansur Yavaş gibi bir aday için çabalayın. Bu ne KK sevdasıdır arkadaş. 12 yıldır olmuyor. Ve bu gidişlede OLMAYACAK.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
AKP ye diyince 1 kişi öyle dedi diye partiyi kötüleme sapla samanı karıştırma diyor kendi sapla samanı karışıyor.

Dediklerini akılda tutmuyoruz sanıyor özkan k

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
AKP ye diyince 1 kişi öyle dedi diye partiyi kötüleme sapla samanı karıştırma diyor kendi sapla samanı karışıyor.

Dediklerini akılda tutmuyoruz sanıyor özkan k
Bu Trollün İşi gücü ortalığı karıştırmak.Yav he he de geç.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu Trollün İşi gücü ortalığı karıştırmak.Yav he he de geç.

Cevap veremeyince hep aynı taktik.

Siz sorgulamayın boşverin KK'yi savunmaya devam edin...

Kaliteli muhalefet bizim neyimize zaten... ( Sonra seçmen saf cahil ondan iktidar değişmiyor der durursunuz.)

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Cevap veremeyince hep aynı taktik.

Siz sorgulamayın boşverin KK'yi savunmaya devam edin...

Kaliteli muhalefet bizim neyimize zaten... ( Sonra seçmen saf cahil ondan iktidar değişmiyor der durursunuz.)
Kılıçdaroğlunu savunduğum yok.Adamın demediği lafları Senin AKP belediye başkanın duvarlara asıp halka “CHP ye oy atmayın” bunlar yaramaz gibilerinden ortalığı karıştıracak eyleme imza atıyor.Elazığ’da CHP afişleri sökülüyor.Bu mu doğru olan? Adaylık konusuna gelince Mansur yavaşın aday olmasını bende isterim ama bu benim istememle olmuyor.Şu anda kesin bir aday yok.Halkın nabzı yoklanıyor.Sen önce Cumhurbaşkanın insanların aklıyla alay edecek derecede yaptığı açıklamalara bir bakta sonra muhalefet hakkında yorum yap.Adam çıkmış Enflasyona rağmen raflar dolu diyor.Bir insanın bu açıklamayı yapması için ya ülkesinden nefret etmesi yada Ekonomiden hiç anlamaması lazım.Kendi vatandaşına ikinci sınıf insan muamelesi yapıp,onun aklıyla alay eden bu Cumhurbaşkanına hala insanlar inanıyorsa beter olsunlar.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kılıçdaroğlunu savunduğum yok.Adamın demediği lafları Senin AKP belediye başkanın duvarlara asıp halka “CHP ye oy atmayın” bunlar yaramaz gibilerinden ortalığı karıştıracak eyleme imza atıyor.Elazığ’da CHP afişleri sökülüyor.Bu mu doğru olan? Adaylık konusuna gelince Mansur yavaşın aday olmasını bende isterim ama bu benim istememle olmuyor.Şu anda kesin bir aday yok.Halkın nabzı yoklanıyor.Sen önce Cumhurbaşkanın insanların aklıyla alay edecek derecede yaptığı açıklamalara bir bakta sonra muhalefet hakkında yorum yap.Adam çıkmış Enflasyona rağmen raflar dolu diyor.Bir insanın bu açıklamayı yapması için ya ülkesinden nefret etmesi yada Ekonomiden hiç anlamaması lazım.Kendi vatandaşına ikinci sınıf insan muamelesi yapıp,onun aklıyla alay eden bu Cumhurbaşkanına hala insanlar inanıyorsa beter olsunlar.

Sabah akşam KK'yi savunup yoo ben savunmuyom ki demende yok mu...

KK demedi mi o lafı ? 1-2 yerde dedi hatta üstüne Van'da Selahattin Demirtaş'ı serbest bıracaz demedi mi ? Şöyle milleti saf veya cahil yerine koymaktan vaz geçin artık. Hep aynı şeyi şeyi yapıyon . KK'ye toz kondurmamak için Erdoğan'a sallıyon.

Abicim azcık mantıklı düşünün ve ülkenizi düşünün artık. Tamam muhalif ol hene hobi olarak ama mantıklı bir lider mantıklı bir Cumhurbaşkanı adayını destekle hiç yoktan. Adın gibi biliyon KK ile olmayacağını ama siyasi nefret ile halen savuınmaya çalışıyon şunu yapma işte...

Git genç de Ekrem İmamoğlunu savun. Daha milliyetçi deyip Meral Akşener'i Mansur Yavaş'ı savun. Ama 12 yılda 10 seçim kaybetmiş siyaseti beceremeyen liderlik vasfı olmayan siyaset üretemeyen kişileri savunma artık...

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Çok şükür maddi durumum iyi ama ülkenin içinde bulunduğu duruma üzülüyorum.Bu ülke bu berbat tabloyu haketmiyor.Bu tablodan kurtulmanın tek yolu seçimde ampulü patlatmak.AKP var olduğu sürece bu tablo dahada kötü olucaktır.
20 yıldır ülkeyi yediler bitirdiler hakkımı helal etmiyorum ben de artık bıktım bu ampülden
Edit: Hicbir zaman AKP'yi desteklemedim ve parti tutmuyorum
Edit: İnşallah kaybederler özellikle mülteci sorununun çözülmesi gerekiyor