Soru Robot Süpürgeler Sizce Ne Kadar Mantıklı?

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Robot süpürgeler teknolojiyle birlikte hayatımıza gireli yıllar oldu, ve yaygınlığı da günden güne artıyor.

? Peki ya sizce robot süpürge almak mantıklı mı?
?Robot süpürgeler normal temizlik alışkanlıklarının yerini alabilecek mi?
?Hangi robot süpürgeleri almak mantıklı?

Standlı, standsız, çift fırçalı, tek fırçalı, paspas yapabilen-yapamayan, çekim gücüne bağlı olarak pascal değerleri gibi bir sürü farklı faktör mevcut.

Yeedi Vac Station Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Vacuum & Mop Süpürge, 3000PA  Emiş Gücü, 1.5L Toz Torbası : Amazon.com.tr: Ev ve Yaşam

Ben kendi görüşlerimi söyleyecek olursam bence robot süpürgeler fazlasıyla işlevsel ve günümüzde bir eve alınabilecek en mantıklı akıllı aygıtlardan biri olduğunu düşünüyorum.
Şu anda orta düzeydeki herhangi bir robot süpürge ile gündelik temizlik işinizi rahatlıkla halledebilir, uzaktan veya planlı temizlik gerçekleştirebilirsiniz ve bu sayede evinizi sürekli olarak temiz tutabilirsiniz.

Yeedi Vac Station Review: Self-Emptying Robot Vacuum Cleaner & Mop - Nerd  Techy

Tabi bir robot süpürge aldığınızda temizlikten tamamen elinizi ayağınızı çekemiyorsunuz ama haftada 5 defa temizlik yapıyorsanız bu rakam 1'e düşebiliyor.

Robot süpürge tercihinde eğer extreme bütçelere çıkarsanız, çift fırçalı ve kamera ile donatılmış aynı zamanda da uzaktan bu kamera ve üzerindeki hoparlör sayesinde evdekilerle iletişime geçebileceğiniz bir cihaza dönüşüyor.
Üstelik kendi standları sayesinde 1 hafta boyunca toz haznesini boşaltma gibi bir sorununuz olmuyor.

Tabi robot süpürgelerdeki kameraların gizlilik ve kişisel verileri koruma anlamında ne kadar güvenli olduğu ise tartışılır.

Bu konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi merak ediyorum, sizce ne kadar işlevsel, güvenli ve verimliler?

Merak edenler için üst düzey bir akıllı robot süpürgenin videosunu aşağıya bırakıyorum;

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,754
Gizliliğe önem veren için hiç iyi bir seçim değil.