Haber Ekmeğe Tarihi Zam Geliyor: "3-4 TL'ye Satılacak"

Bu konuyu okuyanlar

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Hala akıllanmayanlar var. Nasıl bir bolluk içindesinizki geleceğinizi düşünmenize gerek bile yok. Çok yazık.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Beni neden etiketleyip duruyon ! Lütfen yaşına uygun bir şekilde mantıklı bir yorum yap geç.

Aralıkta gene faiz düşürülecek deniyor. Bu düşük faiz yüksek kur politikası devam ettikçe her şey zamlanacak otomatikman.

Asgari ücrett için de 4000 TL gibi rakamlar konuşuluyor. Düz mantık asgari ücret birden 4-5 bin TL flan olursa otomatikman ekmekte 3-4 TL olur.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Beni neden etiketleyip duruyon ! Lütfen yaşına uygun bir şekilde mantıklı bir yorum yap geç.

Aralıkta gene faiz düşürülecek deniyor. Bu düşük faiz yüksek kur politikası devam ettikçe her şey zamlanacak otomatikman.

Asgari ücrett için de 4000 TL gibi rakamlar konuşuluyor. Düz mantık asgari ücret birden 4-5 bin TL flan olursa otomatikman ekmekte 3-4 TL olur.
4000 TL olacağını sanmıyorum. En fazla 3500 olur benim fikrimce. Zaten asgari ücrete zam gelse de bir şey değişmiyor ki. Yine ürünlerin fiyatı arşa çıkıyor.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Yalanmış bu arada zam olayı.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir:
  • Yani paranız bittiği zaman arkadaşlar olabilir, para kalmayabilir, gözlerinizi kapatıp arazinin gölgesinde oturmayın, başınızı bir kaldırın, şu yolların güzelliğine bakın arkadaşlar. Gözünüz gönlünüz açılsın arkadaşlar ya. Bakın ne kadar güzel yollar yapılmış, gözünüz gönlünüz açılsın. Artık Türkiye’de Volkswagen Passat’lar sıradan bir araba oldu demiştim ben de Sayın Paylan’a.
Ekmek isterse 10 TL olsun arkadaşlar başınızı bir kaldırıp şu yolların güzelliğine bakın ve asfaltı kemirmeye başlayın :)

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Her zaman söylerim ülkeye kaliteli muhalefet ve kaliteli muhalif lazım :(

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
İşte toplumunu böyle küçümsedi, onlar da ona itaat ettiler. Çünkü onlar doğru ve mantıklı düşünmeyi terkeden yoldan sapmış bir toplum idiler. (Zuhruf 54)

Yoksa siz, sizden önce geçenlerin başlarına gelenin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? (Bakara 214)

Allah hiçbir kavme uzun süre bir sıkıntı vermez.
Allah'ın sınav etmek için verdiği sıkıntılar geçicidir.
Lakin bir sıkıntı yıllarca sürüyorsa, bunun nedeni Allah'ın sınav için vermesi değil, sıkıntıya maruz kalanın kendi yapıp ettiklerinden ötürüdür.
Dolayısıyla bugün Afrika ülkeleri yüzyıllarca aç ise bunun nedeni onların bizzat yaptıklarından ötürüdür, hak etmeyen, yozlaşmış kendi çıkarları için toplumun çıkarlarını hiçe sayan insanları başa geçirmelerinden ötürüdür.
Avrupa ve Amerikanın refahı da kendi yaptıklarından ötürüdür, harcadığı 1 liranın dahi hesabını bilen, kendinden önce toplumu düşünen, lükse israfa hırsızlığa izin vermeyen çalışkan yöneticileri seçtiklerinden ötürüdür.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bu dolar kurunda gayet normal böyle bir şeyin olması, şu an gülüyorlar ekmek 3-4 tl olur mu diye ama dolar 10 TL olacak deyince de millet gülüyordu 11.5 TL oldu isteseler de gülemiyorlar artık. Her şeyi zaman gösterecek.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Yalnız şöyle bir şey var dolar 10 olacak diyenlerin çoğu 2018 bitmeden dolar 10 tl olacak, evi arabayı satın dolara basın dolar yılbaşında 10 lirayı geçecek diyorlardı. Devlet ihtiyacını görsün diye kredi veriyor adam götürüp dolara basıyor aldığı krediyi. Böyle bir sürü kişi var ihtiyacım var kredi alıp dolara basan, bunların ve sürekli dolar şu kadar olacak bu kadar olacak diyenlerin hiç mi etkisi yok kurun bu kadar ve hızlı artmasında?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Yalnız şöyle bir şey var dolar 10 olacak diyenlerin çoğu 2018 bitmeden dolar 10 tl olacak, evi arabayı satın dolara basın dolar yılbaşında 10 lirayı geçecek diyorlardı. Devlet ihtiyacını görsün diye kredi veriyor adam götürüp dolara basıyor aldığı krediyi. Böyle bir sürü kişi var ihtiyacım var kredi alıp dolara basan, bunların ve sürekli dolar şu kadar olacak bu kadar olacak diyenlerin hiç mi etkisi yok kurun bu kadar ve hızlı artmasında?
Yok. Doların artmasındaki en büyük etken güven ortamının olmaması ve üretememen. Sen gecenin dördünde bu kadar krize rağmen doları belirli bir seviyede tutabilen merkez bankası başkanını görevden alırsan suç ülkeyi yönetenlerden başka kimsenin olmaz. Zamanın ekonomi bakanın dolar 8-9-10 olsa da satsak yok öyle yağma dediği çabuk unutulmuş. Senin paran deli gibi erirse, sadece 3-4 ayda ürünler neredeyse iki katı fiyatına çıkarsa insanlar da parasının değerini korumak için başka yollara başvurmaya çalışır mecburen.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Bizim mahalledeki fırıncılar çok kazıkçı. Zammı duydularmı hemen zamlarlar. Resmen bimden daha aceleciler. Konuya gelirsek, BİTTİK

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Yok. Doların artmasındaki en büyük etken güven ortamının olmaması ve üretememen. Sen gecenin dördünde bu kadar krize rağmen doları belirli bir seviyede tutabilen merkez bankası başkanını görevden alırsan suç ülkeyi yönetenlerden başka kimsenin olmaz. Zamanın ekonomi bakanın dolar 8-9-10 olsa da satsak yok öyle yağma dediği çabuk unutulmuş. Senin paran deli gibi erirse, sadece 3-4 ayda ürünler neredeyse iki katı fiyatına çıkarsa insanlar da parasının değerini korumak için başka yollara başvurmaya çalışır mecburen.
Nerede demiş ne zaman demiş, kaynak? Devlet paranızı illa lirada tutun demedi sadece dövize yatırmayın dedi. Türk lirasında tutmuyorsanız bile dövize değil altına yatırın dedi. İkisi çok farklı şey. Kaldı ki benim bahsettiğim insanların elindeki TLyi dövize veya altına yatırması değil, devletten ihtiyacım var diye kredi alıp bunu ihtiyacında kullanmak yerine dövize veya altına yatırması. Bir kez daha ikisi çok farklı şey. İhtiyaç kredisi alıp dövize veya altına yatıran adamın canına ot tıkamalı devlet.

Güven ortamı yok ve bir şey üretemiyoruz muhabbeti de sıktı artık. Ben kendimi bildim bileli, yani kabaca 20 22 senedir, siz hep bu ülke hiçbir şey üretmiyo/üretemiyo her şeyi dışardan alıyo der durursunuz. Merkez bankası başkanı İPli Durmuş Yılmaz veya onun gibilerken (geçen spekülasyon yapıp piyasayı kaba tabirle alt üst edip, milleti uykusuz bırakan Cüneyt Özdemirin bile değdi mi Durmuş Bey diye isyan ettiği ki bana göre hainlikle eş değerdir bu) MB çok bağımsızdı da gece 4te MB başkanı görevden alınınca mı bağımlı oldu? Bu bağımsızlık muhabbetlerinin muhalefetin her fırsatta yaptığı liyakat edebiyatından farkı yok. Son olarak doları iyi kötü belli bir seviyede tutabilen kişi o MB başkanı değil, sabah akşam 7/24 linç edip istifa ettirdiğiniz kişiydi...

Son mesajlar