Soru Ek Gelir İçin Telefon Alım-Satımı: Mantıklı Bir Seçenek mi?

Reaksiyon puanı
188
Merhabelar herkese, öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.
Ek gelir elde etmek amacıyla telefon alım-satımı yapmayı düşünüyorum. Bu dönemde mantıklı bir iş midir? Yoksa farklı alternatifler var mı?

Son düzenleyen moderatör:

yusufege

servet sayar
Müdavim
Reaksiyon puanı
848
Ek gelir elde etmek amacıyla telefon alım-satımı yapmayı düşünüyorum. Bu dönemde mantıklı bir iş midir? Yoksa farklı alternatifler var mı?
ucuza telefon bulup hızlıca satabilirseniz neden olmasın benim 15 yaşındaki arkadaşım 1 sene önce yurtdışı note 8 pro üzerinden yapıyodu 1800 1900 e alıp 2200 e telefoncuya satıyordu

niyazi5859

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Telefondan anlamayan kişileri kandırarak ederinin bir kaç yüz hatta bir kaç bin tl kar edebilirsiniz ancak bu ne kadar vicdani olur bilemiyorum :D Mesela vatan çalışanları ah onlar var ya onlar :) Mesela ederinin altında iyi durumda telefonu alıp ederine satarsanız kar edersiniz. Mantıklı olabilir.

akshi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
eyvallah reis seninde 30 ağustos zafer bayramın kutlu olsun.
Benim kuzen eskiden telefon alip satıyordu bütçen varsa telefondan anlıyorsan yapabilirsin.

Reaksiyon puanı
188
ucuza telefon bulup hızlıca satabilirseniz neden olmasın benim 15 yaşındaki arkadaşım 1 sene önce yurtdışı note 8 pro üzerinden yapıyodu 1800 1900 e alıp 2200 e telefoncuya satıyordu
Telefondan anlamayan kişileri kandırarak ederinin bir kaç yüz hatta bir kaç bin tl kar edebilirsiniz ancak bu ne kadar vicdani olur bilemiyorum :D Mesela vatan çalışanları ah onlar var ya onlar :) Mesela ederinin altında iyi durumda telefonu alıp ederine satarsanız kar edersiniz. Mantıklı olabilir.
eyvallah reis seninde 30 ağustos zafer bayramın kutlu olsun.
Benim kuzen eskiden telefon alip satıyordu bütçen varsa telefondan anlıyorsan yapabilirsin.
Teşekkür ederim saolun ?

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,274
Daha mantıklı iş modelleri var. intermet üzerinden yapılan Dropshipping , online arbitraj gibi. Alım satım işleri uğraştırır.

Loutermilch

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,313
Yapılabilir fakat; ek gelir olarak yapılmaz. Çünkü bu iş için fazla vakit ayırmak gerekli. Sürekli al-sat al-sat fazla mesai harcattırır. Tek tek müşterileri cevapla vs.

Reaksiyon puanı
188
Daha mantıklı iş modelleri var. intermet üzerinden yapılan Dropshipping , online arbitraj gibi. Alım satım işleri uğraştırır.
Dropshopping nasıl yapabilirim ki anca amazon hepsiburada da falan olur oda şirket açmanı istiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapılabilir fakat; ek gelir olarak yapılmaz. Çünkü bu iş için fazla vakit ayırmak gerekli. Sürekli al-sat al-sat fazla mesai harcattırır. Tek tek müşterileri cevapla vs.
Yani ek gelir dediysem yaz tatilinde boş kalmamak için

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,274
Dropshopping nasıl yapabilirim ki anca amazon hepsiburada da falan olur oda şirket açmanı istiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani ek gelir dediysem yaz tatilinde boş kalmamak için
Ne bekliyordun ki. Kanada pazarında aylık 100-200k gelire kadar şirket açmadan satış yapabiliyorsun. ayrıca sermaye lazım ve kurs satın alman gerek. bunları yaparsan ana işin olur bu.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,274
Ne kadar sermayaye ihtiyaç var. Biliyor musunuz?
65 bin tl'ye kurs aldım. danışman atıyorlar en ince ayrıntısına kadar öğretiyorlar. şirket işlerini hallediyorlar .ayrıca her ay 3000tl gidiyor ekstra yazılıma ve amazona.