Soru Eğitim Ömür Boyu Online Mi Olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Vr benzeri teknoloji ile okuldaymışsın gibi simule edilebilir. Günümüzde olması zor bence. Bu tarz bir eğitim sistemine geçilmesi 100 yılı bulur.
Bu kaynaklara erişimin kısıtlı olduğu durumlarda kullanılmalı bence.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Bu kaynaklara erişimin kısıtlı olduğu durumlarda kullanılmalı bence.
Gelecekte her yer mekanlar simule edilebilecek hale getirilecek. Unutmayın beyin kolay kandırılabilir bir organdır. Başarı olasılığı belki yüz yüze den bile daha iyi hale getirilebilir.

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Gelecekte her yer mekanlar simule edilebilecek hale getirilecek. Unutmayın beyin kolay kandırılabilir bir organdır. Başarı olasılığı belki yüz yüze den bile daha iyi hale getirilebilir.
Öyle bir dünyada yaşamak istemezdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknoloji bireyleri gittikçe kötü etkilemeye başladı. Sosyallik anlayışı da git gide değişiyor bunun soru nereye varır kestiremiyorum.

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Öyle bir dünyada yaşamak istemezdim.

Teknoloji bireyleri gittikçe kötü etkilemeye başladı. Sosyallik anlayışı da git gide değişiyor bunun soru nereye varır kestiremiyorum.
Bu konuda katılıyorum. Insanlar artik robot gibi duygusuz geliyor gözüme.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Aptal veya cahil bir birey olmasındansa robotluk daha iyi bence.

Haa yanlış anlaşılmasın okumakla da cahillik gitmiyor. Kişiye bağlı. Bazen okumamış biri bile üniversite mezunu birine göre daha bilgili bilge olabiliyor.

HP Kullanıcısı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,272
Eğitim ömür boyu online olmasın. Olursa bilim adamların dedikleri yalan olur demişlerdi ki;

Bilgisayar başında oturmak göze zarar gelir. Eğer ömür boyu online olursa bu söz geçersiz olacak.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Bence uzaktan eğitim zaman kaybı. Hiçbir şey anlaşılmıyor ki. Derse giriyon ve ekran seni hipnotize ediyor 10 dk sonra sızıyorsun bilgisayar önünde.
Okul daha verimli oluyor bence.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Sizce eğitim hayat boyu online mı olmalı? Zaten is hayatında öğreniyoruz cogu şeyi, Okulun cok küçük yaşlardan itibaren neredeyse hergunun zaman kaybı olduğunu ve cocuklara fazla baski ve zorbalik yarattigi kanaatindeyim. Bence okul kişisel gelişime dayalı fikre dayalı bir kurum olmali. Diger eğitim bundan sonra daha etkili olacağını düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Baskı ve zorbalık'ta haklısın ama çoğu kişinin teknolojik ürünü yok, herkese cihaz dağıtılabilir ama dağıtılmıyor internet sıkıntısı var ama 8. sınıfa kadar normal eğitim görse ondan sonra online olsa iyi olur.

HP Kullanıcısı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,272
Baskı ve zorbalık'ta haklısın ama çoğu kişinin teknolojik ürünü yok, herkese cihaz dağıtılabilir ama dağıtılmıyor internet sıkıntısı var ama 8. sınıfa kadar normal eğitim görse ondan sonra online olsa iyi olur.
E Lise ne olacak peki? Liseli olanların belki cihazı yoktur. Onlar ne olacak?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
2 gün yüz yüze 3 gün online şeklinde olması çok daha güzel olabilir benim görüşüm.

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
2 gün yüz yüze 3 gün online şeklinde olması çok daha güzel olabilir benim görüşüm.
Aynen bence surekli yüz yüze yapmak hem okuldan soğutuyor hemde derse odaklanma ve konsantrasyonumuzu düşürüyor. Online ders verimli olsa ve yüz yüze az olsa sanki daha cok verimli olur. Bundan sonra oyle yapacaklar diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
128
Uzaktan eğitim sınavlarının nasıl yapıldığına kendim şahit oldum, çocuk geliyor sınavda kopya çeke çeke sınavı bitiriyor. Ne anlamı kalıyor bilgi kazanmadan okulu bitirmenin?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,747
Eğitim ömür boyu online olmamalı. Elbette yüz yüze eğitimde birçok şey daha iyi anlaşılıp sorulabiliyor. Dersaneleri kastediyorum. Kaliteli olanları.
Yoksa piyasada birçok hoca var ki kendilerini ordinaryüs zannederek geziyor, onların havası ve kalitesiz ders anlatımı yerine online olması elbette daha avantajdır.