Soru Eğitim Ömür Boyu Online Mi Olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Sizce eğitim hayat boyu online mı olmalı? Zaten is hayatında öğreniyoruz cogu şeyi, Okulun cok küçük yaşlardan itibaren neredeyse hergunun zaman kaybı olduğunu ve cocuklara fazla baski ve zorbalik yarattigi kanaatindeyim. Bence okul kişisel gelişime dayalı fikre dayalı bir kurum olmali. Diger eğitim bundan sonra daha etkili olacağını düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Tuna Günay

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Bence doğru düşünüyorsun okullar sosyalleşmek dışında aşırı bir zaman kaybı. Normalde 8 ders vakti 5 saat sürebilecek iken bu saatt 8 lere 9 lara uzayabiliyor gereksiz teneffüsler sağ olsun

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Bence doğru düşünüyorsun okullar sosyalleşmek dışında aşırı bir zaman kaybı. Normalde 8 ders vakti 5 saat sürebilecek iken bu saatt 8 lere 9 lara uzayabiliyor gereksiz teneffüsler sağ olsun
Ben olmasin demiyorum. Zaten egitimsiz ve öğrenim olmadan bir hayat olamaz. Fakat saatlerini fazla buluyorum ve insanlarin birbirine vakit ayıramadığını düşünüyorum. Hayatlarının en güzel ve geri dönmeyecek cağlarını cok uzun süreler okulda geçiriyorlar. Kendinilerini keşfetme yolculuğunu kısıtlıyor bence. Daba kapsamlı ve iyileştirici çözümler gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

asla kabul edilemez tövbe de :)
Eğitim ve öğrenim olmadan degil, benim düşüncem cok uzun okul saatlerinden kaynaklı bence kendilerini keşfedemiyorlar. Kendileriyle başbaşa kalamıyorlar. Bu da onlara ekstra stres yaratiyor. Daha hayati yaşanabilir bir sistem geliştirilmeli diye düşünüyorum.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Sizce eğitim hayat boyu online mı olmalı? Zaten is hayatında öğreniyoruz cogu şeyi, Okulun cok küçük yaşlardan itibaren neredeyse hergunun zaman kaybı olduğunu ve cocuklara fazla baski ve zorbalik yarattigi kanaatindeyim. Bence okul kişisel gelişime dayalı fikre dayalı bir kurum olmali. Diger eğitim bundan sonra daha etkili olacağını düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir?
Ben okula ogrenmek icin gitmiyordum, puan almak icin gidiyordum cunku iyi bir neslek sahibi olmak istiyordum.

Fikirinize saygim sonsuzdur fakat ortada mantik yok.

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ben okula ogrenmek icin gitmiyordum, puan almak icin gidiyordum cunku iyi bir neslek sahibi olmak istiyordum.

Fikirinize saygim sonsuzdur fakat ortada mantik yok.
Konudan alakasız yorum yapmışsın. Ben meslek sahibi olamazsın demedim ki. Öğrenmek için gitmiyorsun iste onu kastediyorum. Çünkü cogu kisi o niyetle gitmiyor ve okul saatleri fazla bu insanı öğrenmekten alıkoyuyor. Çünkü insanı daha fazla strese sokuyor. Okulun ve çevresel faktörlerin stresi vs.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Konudan alakasız yorum yapmışsın. Ben meslek sahibi olamazsın demedim ki. Öğrenmek için gitmiyorsun iste onu kastediyorum. Çünkü cogu kisi o niyetle gitmiyor ve okul saatleri fazla bu insanı
öğrenmekten alıkoyuyor. Çünkü insanı daha fazla strese sokuyor. Okulun ve çevresel faktörlerin stresi vs.
Ben bu konularin aksini iddia etmedim.

taylorsaundles

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Hayır. Okula gitmemiz bu durumda daha sağlıklı. Evinde interneti olan var olmayan var. Ayriyetten normalde 6 saatken okuldaki dersler, uzaktan eğitim ile 8 saat oldu diye biliyorum. Açıkcası hiç gerek yok. Türk internet altyapısı da zaten leş gibi. Çok çok kesintiler olacaktır.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Doğru diyorsunuz hocam. Birkaç yeni yapılandırmayla online eğitime devam edilebilir

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
normalde 6 saatken okuldaki dersler, uzaktan eğitim ile 8 saat oldu diye biliyorum. Açıkcası hiç gerek yok.
Sınıflara göre farklı.

Devam etmesin çünkü derse katılıma göre verilince hiç derse katılmayana ve hep katılana (ben) aynı puanı vermişlerdi .

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
İyide okular olmasa bi düsünsene ülkenin bütün çocukları okumamış büyüdüklerinde ne bir işleri olucak nede bir gelir kaynakları herkes okuyup kendi ayaklarının üzerinde durması lazım

Sedcon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Uzaktan eğitim ile devam etmesi saçma olur. Öğrencilerin bazısı dersi dinlemiyor veya odaklanamıyor. Ders yaparken evden seslre geliyor, zoom bozuluyor, hoca dersten düşüyor, troll oluyor. Tabi okul zaman kaybı dediğiniz gibi. Ama uzaktan eğitim uzun süre devam ederse gelecek nesillerin pek iç açıcı olmayacağı yönünde düşüncelerim var.

mustafa_sryr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence güzel oluır

Online eğitim kötü.
bence iyi
vakit çogalıyo

Sedcon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
bence güzel oluır

bence iyi
vakit çogalıyo
Kötü yanalrını da düşünün lütfen. Profilde öğrenci yazıyor ona göre yazacağım. Siz belki uzaktan eğitime adapte olabildiniz fakat okul yıllarını özleyenler var, 5 saat boyunca sadece dersi dinleyerek bilgisayar başında oturursan ister istemez dikkatin dağılır. Reddedilemez gerçek olan ise, uzaktan eğitim hiçbir zaman sınıf ortamındaki odaklanmayı sağlayamaz. Bazı öğrenciler var ki derste uyuyor, yatarak dinliyor , oyun oynuyor. Mikrofon açmayanlar da var. Gerçek okulda olsa mikrofon açmamazlık yapamazlar, adamın ağzı var herkes görüyor. Oyun oynayamazlar telefon yasak. Yatamazlar hoca görüyor. Başkasıyl konuşamazlar hoca duyuyor. Yani okulda olunca dersi dinlemekten başka seçenek kalmıyor. Evet eğitim sistemimiz süper değil ama insanlar sınavları geçip istedikleri mesleği ele almayı hak ediyor. Oh be ne kadar boş vaktim varmış da oturup bunu yazdım :p.

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Yanlış Düşünce YüzYüze olmalı.
Yatarak ders işliyor mesala kardeşim arkadan oyun açıyor.
Daha var Derste yemek yiyor.
Bence Yararı var ama Zararı biraz daha fazla yüzyüze olmalı.

Ahmetzkans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Yüz yüze olacaksa ders sayıları kesinlikle azaltılmalı veya hobi dersleri eklenmeli.
Online eğitim de denetleme olur ve kalite artarsa ben çok faydalı olacağı kanaatindeyim.

Tuna Günay

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Benim demek istediğim okul binasıydı.. Eğitim zaten şart. Lakin eğitim kurumları yüz yüze eğitim yaparken gerek öğretmenlerin gerekse öğrencilerin zamanını çalıyorlar..

Reaksiyon puanı
158
iş hayatında berberlik gibi şeyleri aslında onun da okulu var. öğrenirsin çıraklıktan ama. yoksa bir işe girip de kim sana sıfırdan o işi öğretecek. bir işin temelini bilmiyorsan o işin anca amelesi olursun.

Reaksiyon puanı
158
mesela şöyle de olabilir. teknoloji çağındayız bir bilgisayar kursuna gidip öğrenebilirsin sonrada en az 3-4 program öğrenmen lazım. onunda kursları var.

Reaksiyon puanı
158
Eğitim online olur ise Türkiye her sene 100 yıl geriye gider.
yani okuma yazma bilenler seneye bildiğini unutur mu? valla eğitim birazda kişiye kalmış hiç okula gitmemiş ama bugün meslek sahibi olanlar var. zaten çok iyi öğrenmek isteyen yurtdışına gidiyor.

Reaksiyon puanı
37
Ömür boyu değil ama mutlaka olmalı diye düşünüyorum, o da nasıl olacak bilmiyorum.
Okulda öğrenemediğim şeyleri online eğitimde çok iyi bir şekilde öğrendim ve online eğitimin benim için daha faydalı olduğunu gördüm. Örneğin ben ingilizce kursu almak istiyorum ama bunu online olarak almam, kursların yüz yüze daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Vr benzeri teknoloji ile okuldaymışsın gibi simule edilebilir. Günümüzde olması zor bence. Bu tarz bir eğitim sistemine geçilmesi 100 yılı bulur.