E8kj.exe / Autorun.inf ve yazmaya karşı korumalı disk sorunları!

Jeasme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar elimde bir adet Nokia N81 marka telefon bulunmakta.Cihazda dahili olarak 8GB hafıza var.Cihazı bir arkadaşımdan karşılıksız olarak aldım,tamir ettirdim,ancak içerisinde virüs olduğunu farkettim.

Bilgisayarımda şuanda NOD32 kurulu ayrıca USB Disk Security kullanıyorum.

Bundan ayrı

Avira
Norton 2010
KİS 2010
Avast
HiJackThis
ComboFix
Spyware Doctor
ve aklınıza gelebilecek bir sürü malware temizleyici program kullandım ancak silinmiyor.Aslında virüsleri silmek kolay ancak aynı zamanda cihazdan birşey silmeye kalktığımda "disk yazmaya karşı korumalı" uyarısı alıyorum.

Bunun için de yüzlerce program önerisi aldım ancak başarılı olmadı.
Cihaza hard format diye tabir edilen formatı da attım ancak değişen birşey yok.Bunun haricinde cihazın kendi harddisk menüsünden format atmaya çalıştığımda da aynı uyarıyı (disk yazmaya karşı korumalı) uyarısını alıyorum.

Şuanda anlayamadığım durum ise buna e8kj virüsü mü sebep oluyor ya da salt okunur dosya bulundurduğu için mi dosya alışverişi yapamıyorum?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim :helpsmilie:

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hafıza kartını pc takarak hızlı demeden biçimlendirdinmi

Reaksiyon puanı
2,146
Hafıza kartını pc den biçimlendirirsen ve telefona da kart takılı değilken hard format atarsan düzelir sanıyorum.

Jeasme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar neden düzgünce okumuyorsunuz?Dahili 8GB hafıza diyorum!

Hafıza kartı lafı çıkmadı ağzımdan

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Dahili kendi hafızası desen anlayabilirdik beyfendi veri kaplosu varsa low lewel format ile biçimlendir derim telefonda bug olabilir bu gibi symbian telefonlarda yazılım güncelemesi çok önemlidir

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Telefonu bilgisayarına bagla kablo ile Nokia uploader programıyla güncelleme yap telefon formatlanacaktır virüsde silinecektir.

Hafıza kartı varsa kart okuyucu kullanarak bilgisayarına takıp biçimlendirme yap.

Jeasme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar elimde bir adet Nokia N81 marka telefon bulunmakta.Cihazda dahili olarak 8GB hafıza var.Cihazı bir arkadaşımdan karşılıksız olarak aldım,tamir ettirdim,ancak içerisinde virüs olduğunu farkettim.

Bilgisayarımda şuanda NOD32 kurulu ayrıca USB Disk Security kullanıyorum.

Bundan ayrı

Avira
Norton 2010
KİS 2010
Avast
HiJackThis
ComboFix
Spyware Doctor
ve aklınıza gelebilecek bir sürü malware temizleyici program kullandım ancak silinmiyor.Aslında virüsleri silmek kolay ancak aynı zamanda cihazdan birşey silmeye kalktığımda "disk yazmaya karşı korumalı" uyarısı alıyorum.

Bunun için de yüzlerce program önerisi aldım ancak başarılı olmadı.
Cihaza hard format diye tabir edilen formatı da attım ancak değişen birşey yok.Bunun haricinde cihazın kendi harddisk menüsünden format atmaya çalıştığımda da aynı uyarıyı (disk yazmaya karşı korumalı) uyarısını alıyorum.

Şuanda anlayamadığım durum ise buna e8kj virüsü mü sebep oluyor ya da salt okunur dosya bulundurduğu için mi dosya alışverişi yapamıyorum?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim :helpsmilie:

Teşekkürler arkadaşlar,deniyorum şimdi.

Jeasme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
değişen birşey olmadı

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441

İnsanlar vakit ayırıp, sana yardımcı olmaya çalışıyor sen de azarlıyorsun. Yaptığın çok ayıp. Düzgünce izah edebilirsin

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
*#7370# Tam reset tabi telefondaki herşey gider. Yapmışsan Başka fikrim yok

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
gizli dosyaları gösterebiliyorsan kendin de silebilirsin virusu falan.

Jeasme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnsanlar vakit ayırıp, sana yardımcı olmaya çalışıyor sen de azarlıyorsun. Yaptığın çok ayıp. Düzgünce izah edebilirsin

Hocam kusura bakmayın ama o kadar çok forumda aynı konu dönüyor ve o kadar çok gereksiz çözüm yolu öneriliyor ki artık insan bunalıyor.

Kasasını kendim değiştirdiğim için falan KVK ya götürmeye çekiniyorum.

Gizli dosyaları gösteren bir program (x-plore) indirip cihaza kurdum ama yine de silinemiyor :(

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
linux' ta silmeyi denedin mi?
olmadı antivirüs firmalarının yaptığı Rescue Disk imajını indirip cd ye yazdır telefonun pc ye bağlı iken cd den boot ederek bi tarat bakalım

PANDA Rescue Disk

veya Avast Pro yu kur. kurulum bittikten sonra bilgisayarı restart edecek ilk açılışta sistemini MS-DOS kipinde tarayarak bulduğu virüsleri silecektir diye düşünüyorum.