Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası Alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
İnternet Cafe'de çalışıyorum , AnaMakina'da Harici Harddiske , usb belleğe , hafıza kartına bişey kopyalamaya-silmeye çalıştığımda "Disk Yazmaya Karşı Korumalı" Hatası alyorum .

2 TB'Lik Diski müzik/film/ortak klasör olarak kullanacam .
Yardımınızı bekliyorum arkdaşlar.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Ana makınadakı pc den flasha ve hafıza kartina bişi atmaya çalıştığında disk yazmaya karsı korumalı diye hatami alıyorsun?
2 TB'Lik bir hdd var elinde paylasim vericeksin ve cafede herkes bu dosyalara ulaşicak kopyalama,silme,taşıma işlemi yapicak dogrumu?

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet .
Harici olark taktığım bütün disklerde bu sorunla karşılaştım.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
harici disklerin kenarında kosesinde bir tus yada anahtar gibi birşey varmi? yahud bicimlendirme hic yaptinmi

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Cafe'de çalışıyorsan cafe sahibiyle konuş korumayı kaldırsın

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Benim 1 TB lık Western Digital 2.5" Harici HardDiskimde de buna benzer olmasa da acayip bir sorun meydana geldi...Harici Hard Diski bilgisayara (herhangi bir PC) bağladığımda "Bilgisayarım"da görünmüyor. Disk Yönetiminde ise 2 TBlık bir Disk olarak görünüyor. Herhangi bir şekilde Format atmaya kalktığımda ise aynı bu arkadaşın aldığı hatayı alıyorum. "Disk yazmaya karşı korumalı"...

Ayrıca burda önerilen program dahil birçok programı denemiş olsamda hiçbir işe yaramadı. Sonuçta yaptığım araştırmalara göre böyle birşeyin çözümü yokmuş. Ancak Garantiye gidip yenisinin verilmesi gerekiyormuş. Ve bu Western Digital lerde yaygın olarak görülen bir hataymış. Bu saatten sonra hiçbir şekilde WD kullanmayacağıma eminim..5 yıllık 320 GBlık Samsung um ise hala taş gibi... Ne diyelim..Kısmet demek ki...Olan bütün arşivime oldu..

Arkadaşın problemi ise bence tamamen Cafe sahibinin yapmış olduğu kısıtlama ile ilgili...Kendisi ile konuşmanız bu sorunu çözecektir. Cafelerde bu tarz uygulamaların olması gayet normal bir durumdur.

sarısarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın. işlem tamamdır.Artık dosyalar paylaşıma açık olacaktır.

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
harici disklerin kenarında kosesinde bir tus yada anahtar gibi birşey varmi? yahud bicimlendirme hic yaptinmi

Tuş veya anahtar gibi birşey yok.
Usb Belleği tek biçimlendirdim başka bir pcde dosya attıktan sonra bu sorunla karşılaştım daha önce böyle bir sorun yoktu zaten.

Cafe'de çalışıyorsan cafe sahibiyle konuş korumayı kaldırsın
Onunla bir alakası yok .

Benim 1 TB lık Western Digital 2.5" Harici HardDiskimde de buna benzer olmasa da acayip bir sorun meydana geldi...Harici Hard Diski bilgisayara (herhangi bir PC) bağladığımda "Bilgisayarım"da görünmüyor. Disk Yönetiminde ise 2 TBlık bir Disk olarak görünüyor. Herhangi bir şekilde Format atmaya kalktığımda ise aynı bu arkadaşın aldığı hatayı alıyorum. "Disk yazmaya karşı korumalı"...
Ayrıca burda önerilen program dahil birçok programı denemiş olsamda hiçbir işe yaramadı. Sonuçta yaptığım araştırmalara göre böyle birşeyin çözümü yokmuş. Ancak Garantiye gidip yenisinin verilmesi gerekiyormuş. Ve bu Western Digital lerde yaygın olarak görülen bir hataymış. Bu saatten sonra hiçbir şekilde WD kullanmayacağıma eminim..5 yıllık 320 GBlık Samsung um ise hala taş gibi... Ne diyelim..Kısmet demek ki...Olan bütün arşivime oldu..
Arkadaşın problemi ise bence tamamen Cafe sahibinin yapmış olduğu kısıtlama ile ilgili...Kendisi ile konuşmanız bu sorunu çözecektir. Cafelerde bu tarz uygulamaların olması gayet normal bir durumdur.

Arkadaşım Cafe sahibi pek bişey bilmiyor ben yeni alınan usb belleğe başka bi masadan dosya yükledim , daha sonra bunu anamakinaya kopyaladım o anda başladı bu sorun.
aynı diski başka masada rahatlıkla kullanabiyorum , acilen yardımlarızı bekliyorum .

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.
Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın. işlem tamamdır.Artık dosyalar paylaşıma açık olacaktır.

"StorageDevicePolicies" kısmını bulamadım.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Tuş veya anahtar gibi birşey yok.
Usb Belleği tek biçimlendirdim başka bir pcde dosya attıktan sonra bu sorunla karşılaştım daha önce böyle bir sorun yoktu zaten.

Onunla bir alakası yok .

Arkadaşım Cafe sahibi pek bişey bilmiyor ben yeni alınan usb belleğe başka bi masadan dosya yükledim , daha sonra bunu anamakinaya kopyaladım o anda başladı bu sorun.
aynı diski başka masada rahatlıkla kullanabiyorum , acilen yardımlarızı bekliyorum .

"StorageDevicePolicies" kısmını bulamadım.

Verdiğim yazılımı denediniz mi?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Akınsoft kullanılıyor sanırım. Onun usb koruma engellemesi olabilir

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
akınsoft bazı programlara engel koyabiliyor görev yöneticisinden arka planda calısan programlera baktınmı?

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HandyCafe v3 kullanıyoruz.

USB Disk Security yüklü ondan dolayı kaynaklanabiliyormu ?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
HandyCafe server da ayarı var onun açıksa dosya atmaz.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
devre dısı birakip denermisin

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HandyCafe Serverin ayarlarını didik didik ettim ama bişey bulamadım.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Makina isimlerine sağ tıkla birde orda olması lazım

Birde seçenekler > kısıtlamalar > disk kısıtlamalarına bak sürücüler gizlenmişmi

benben2009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hangi dosyayı ana makineye attıktan sonra böyle olmaya başladı

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi çocuğa oyun yüklicektim DvD'ye. .
AnaMakinada yüklü olmadığı için başka bir masadan oyunu usb belleğe kopyaladım kopyalarken son 1 dosyakala hata verdi anamakinaya taktım usb belleği silmeye çalıştı böyle oldu

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Hangi makina ise ona sağtıkla handycafe server programında sağa tıkla o menülerden birinde usb korumasını devre dışı bırak var

Yada hangi makinadan atmak istiyorsanız orayı admin kullanıcısı ile açın. Handycafe'nin yan tarafta bulunan seçenekler kısmına tıklayın açılan pencerede tekrar seçeneklere tıklayın usb koruması seçeneğini kaldırın

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Flashfree.exe dediğimiz bir dosya mevcut internette bulun kilidi kaldırın deyip flashı bilgisayara takın. Hayırlı olsun. Bulamazsanız özel mesaj atın...

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi makina ise ona sağtıkla handycafe server programında sağa tıkla o menülerden birinde usb korumasını devre dışı bırak var

Yada hangi makinadan atmak istiyorsanız orayı admin kullanıcısı ile açın. Handycafe'nin yan tarafta bulunan seçenekler kısmına tıklayın açılan pencerede tekrar seçeneklere tıklayın usb koruması seçeneğini kaldırın

HadyCafeden kaynalanmıyor tahminimce yoksa daha önce böyle bir sorunla karşılşmadım

Flashfree.exe dediğimiz bir dosya mevcut internette bulun kilidi kaldırın deyip flashı bilgisayara takın. Hayırlı olsun. Bulamazsanız özel mesaj atın...

O tür yazılımlar denedim yine olmadı.
WriteProtect vs...

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İnternet cafeler bu korumaları aktif ediyorlar bilgisayardan kopyalama yapmasınlar diye

c5ih12188tco5a9z3.jpg

c5ih0p7bkp6vgk2kf.jpg

dewrim30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımın için çok sağol kardeşimm .

Çok ama çok teşekkür ederim.

Ben bi masadan Gta'yı usb belleğe kopyaladım kopyalarken hata verdi.

Sonra USB Belleği AnaMakina'ya taktm ondan sonra bu sorun oluştu.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
cafe programlari olmayan kısısel bir pc de denedinmi ? bilgisayar iconuna sağ tık yapip sonra yonet deyip daha sonra disk yonetimi daha sonra diskleri goreceksin üsrine sag tık yapip bicimlendir böyle bir dene

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
HadyCafeden kaynalanmıyor tahminimce yoksa daha önce böyle bir sorunla karşılşmadım

O tür yazılımlar denedim yine olmadı.
WriteProtect vs...
Kesinlikle ama kesinlikle işe yarıyor. Bugüne kadar her yolu denedim taki bu programı bulana kadar.