DVD-ROM

Bu konuyu okuyanlar

Real_Life

Öğrenci
Arkadaşlar bende Pıoneer bir DVD Rom var.Ben bunu PCme monte ediyorum...Ama PC kabul etmiyor bazen oturumu açmadan bilgisayarı yeniden başlatıyor...Bazende Oturum açılıyor ama Ne DVD-Rom u okuyor neden diğer sürücüyü...Donanımı Taktıktan Sonra Ek Bir Şey Gerekiyormu ?

Yardımlarınız İçin Teşekkürler...
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
DVD sürücünü bilgisayara bağlaman için bir IDE kablosu bir de elektrik bağlantısını takman gerekiyor. Eğer ikisi de tamam ise o zaman kablonun Master değil de Slave kablosu olduğundan emin olmalısın. Bir de kabloların yerlerine oturup oturmadığına bakıver.
 

Real_Life

Öğrenci
Troy hocam IDE ve Enerji Kablosu İkiside Tekli Soket Halinde Takılı...Bazen Donanımı Buluyor Windows ama Sonra 2 Sürücü Birden Yok Oluyor...
 

doctor

Asistan
canım o arkadaki jumper lara bakiver.
ilgili yazı:

Harddisk ve cd sürücülerin Jumper ayarları ayarları vardır. Bu 4 şekilde olabilir. Primary Master, Primary Slave, Secondary Master, Secondary Slave. Birincil harddisk Primary Master olarak ayarlanır ve birinci IDE portuna takılır. Bundan emin olun. Aynı kabloya başka bir HDD takılacaksa bu ikinci HDD'nin jumper'ı slave'e ayarlanması gerekir. Jumper ayarları HDD üzerinde şekille gösterilmiştir. Ama zaten tek HDD var, başka birşey yok [CD Rom da yok], buna rağmen bilg. HDD'yi görmüyor derseniz o halde harddiskte ciddi sorun olabileceğini söyleyebilirim.
alıntıdır.(http://www.donanimhaber.com/teknik_servis/teknikservis.asp?page=160)
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst