CD/DVD ROM GÖRÜNMÜYOR(Yardım Konusu)

Bu konuyu okuyanlar

ByOzgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunumu kısaca açıklayayım arkadaşlar.
Daemon Tool yükledim bir oyun kurdum ve tekrarda daemon toolsu sildim.
Daha sonra DVD-ROM gözükmemeye başladı. ne yaptıysam olmadı Laptop daha sıfır yani donanımsal bir sorun olacağını sanmıyorum.
çalışıyor ve dönüyor ama PC'de ne gözüküyor nede CD okuyor.
internette yazan bir çok çözümü denedim kayıt defteri işte deamon tool kur sil vs hiç biri işe yaramadı hatta DVD-ROM aygıtını söktüm tekrar taktım görür diye o da olmadı.
daemon tool yükleyince BD-ROM olarak geri geliyor ama işlevi yok.

Ek Olarak ; Başka bir DVD-ROM takarak format attım ve eski DVD-ROM u taktım bir kaç defa gördü ve yine kayboldu. Virüs taraması driver vs komple güncel zaten daha yeni formatlandı. arada görüyor ve kayboluyor. Bu konuda ciddi anlamda yardımcı olabilecek birisi var mıdır?

BİOSTA'DA GÖRÜNMÜYOR!

Bilgisayar ;

MSI PE60 6QE modelidir.

Aygı yöneticisinden görünüm;

dvd-rom-2-png.206389

Bilgisayarımdan görünüm ;

dvd-rom-1-png.206390

Lütfen bilen eden varsa yardımcı olsun.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Sorun yazılımsal gibi duruyor. Aynı durum başıma geldiğinde formatla düzeltmiştim. @Seyhoo

ByOzgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun yazılımsal gibi duruyor. Aynı durum başıma geldiğinde formatla düzeltmiştim. @Seyhoo
hocam format attım ama düzelmedi. yani format attıktan sonra hiç bir sürücü vs güncelleme yapmadım yine kayboldu üstelik biostada görünmüyor nasıl çözeceğim bu durumu yaa.

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
biosta görülmüyorsa bozuk olabilir.
şu seçeneği de deneyin.
bilgisayara sağ tıkla/yönet/disk yönetimi/ sürücü harfi atanmamışsa oraya bakabilirsin.

ByOzgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biosta görülmüyorsa bozuk olabilir.
şu seçeneği de deneyin.
bilgisayara sağ tıkla/yönet/disk yönetimi/ sürücü harfi atanmamışsa oraya bakabilirsin.
hocam internette yazılan tüm çözümleri denedim olmuyor. Bozuk olacağını düşünmüyorum çünkü cihaz daha yeni ve cd rom çalışıyor cd takınca dönüyor vs ama pc de yok sadece.

ByOzgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yokmu yardımcı olacak birisi..