Düşük sistemli pc ye Tavsiye edilen İşletim Sistemi

Adem EŞİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Düşük Sistemli bilgisayar için tavsiye edeceğiniz işletim sistemi nedir ?
bilgisayarım pek iyi değil pek de anlamam 3 gb ram var 70 gb hafıza disk var ekran ana kart vesayre cpuıd z programından bakıp göstermek isterdim ama bilgisayarımda virüs var google harici uygulama açmıyor bunun için format atacağım Windows 7 den çok sıkıldım hiç sevmiyorum windows 10 kullanmayı çok istiyorum abim ise windows 10 o bilgisayarda çok takılır vesayre diye söylendi sizce İşletim Sistemleri windows 10 windows 7 ye göre fazla mı yorar ? İyi sisteme sahip olmayan bilgisayarlar için win10 tavsiye edilirmi sormak istiyorum. :) Teşekkürler
Bu arada 2 bilgisayar kullanıyoruz abimin kullandığı bilgisayar gayet güzel sağlam benimki biraz yaşlı düşük sistemli win7 den gerçekden bıkdım :D windows 10 temasını arayüzünü görünce içime huzur geliyor :D neyse tavsiyeleriniz nelerdir :)

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Windows 10 arkada tek başina 2gb yakın ram tüketiyor desem anlarsınız durumu. Siz en iyisi linux kurun her linux yolu böyle başlıyor zaten.

Adem EŞİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Windows 10 arkada tek başina 2gb yakın ram tüketiyor desem anlarsınız durumu siz en iyisi linux kurun her linux yolu böyle başlıyor zaten.
sana şöyle cevap vereyim hocam linux u duydum fakat araştırmadım yani win7den daha mı iyi böyle düşük bir sistemli bilgisayarda oyunlarda problem yapar mı yani pek anlamam cidden bilgisayar sistem vesayre konusundan bi yardımcı olsan :)

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Tüketim yönünden ios gibi optimasyon falan güzel. Düşük oyunların linux desteği genellikle oluyor benimde acayip bir bilgim yok linux kısmında ama sizin sistem için önerilecek en iyi sistem olduğu aşikar.

Adem EŞİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Tüketim yönünden ios gibi optimasyon falan güzel. Düşük oyunların linux desteği genellikle oluyor benimde acayip bir bilgim yok linux kısmında ama sizin sistem için önerilecek en iyi sistem olduğu aşikar.
peki çok çok teşekkür ederim Pubg mobile emülatör vesayre oynuyorum bilgisyarımda virüs vardı tek çözüm formatdı bende hani işletim sistemini kursam diye aranıyodum win10 özeniyordum ama kaldırmıcak diye korkuyordum win7 den de sıkılmıştım ama linux bilmiyorum valla :/ :)