Durduk yere FPS performansım düştü

Bu konuyu okuyanlar

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Durduk yere oyunlardaki performansım düştü warzone da 2k da 120 fps alırken şimdi 1080pde 95 100 fps alıyorum ayrıca cs go da ise 400 fps alıyordum çok rahat şuan 150 bile zor oluyor durduk yere ne olmuş olabilir güç seçeneklerini kontrol ettim ekran kartım gaming modeda

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Durduk yere oyunlardaki performansım düştü warzone da 2k da 120 fps alırken şimdi 1080pde 95 100 fps alıyorum ayrıca cs go da ise 400 fps alıyordum çok rahat şuan 150 bile zor oluyor durduk yere ne olmuş olabilir güç seçeneklerini kontrol ettim ekran kartım gaming modeda
Virüs taraması yaptınız mı? Ve sisteminiz nedir. 1080 p demi düştü performans.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Bu birden mi oldu?

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Virüs taraması yaptınız mı? Ve sisteminiz nedir. 1080 p demi düştü performans.
Hayır genel olarak düştü 2kda da aynı şekilde genel bi düşüş var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu birden mi oldu?
Önceden olmuş olabilir bilgisayara 1 haftadır falan yoğun otuuryorum 4 5 gün önce farkettim ama önceden de olmuş olabilir oyun oynamıyordum pek fazla ama önceden fpsimin warzone da 2kda 120 olduğuna eminim

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760

Önceden olmuş olabilir bilgisayara 1 haftadır falan yoğun otuuryorum 4 5 gün önce farkettim ama önceden de olmuş olabilir oyun oynamıyordum pek fazla ama önceden fpsimin warzone da 2kda 120 olduğuna eminim
Sadece Warzone da mı oldu? Birde sisteminiz nedir?

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sadece Warzone da mı oldu? Birde sisteminiz nedir?
MSİ RTX 2070 SUPER GAMİNG X
RYZEN 5 3600
16GB DDR4
her oyunda düştü performansım ve işlemci sıcaklığım hiçbir zaman stabil değil mesela 1 dakika 45 dereceyken 47 48 49 55 e kadar çıkıyor arka plandaki birşey yoruyor olabilir mi virüs falan bulaşmıştır

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415

Bilgisayarınızın boşta cpu ve gpu kullanımı ne durumda acaba ?

Birde boş durumda aynı şekil cpu ve gpu sıcaklığı nasıl ?

Hocam eğer virüs taraması yapmadıysanız, malwarebytes le bilgisayarı bir tarayın daha sonra birde garanti olarak kaspersky total security ile tarayın. Virüs var mı yok mu bir bakalım.

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Mesela şuan sadece chrome açık sıcaklık 39 dereceden 55 dereceye kadar sürekli inip çıkıyor sıcaklık kullanım ise %10 12 arası değişiyor gpu kullanımım %3 ve 35 derece sabit

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Mesela şuan sadece chrome açık sıcaklık 39 dereceden 55 dereceye kadar sürekli inip çıkıyor sıcaklık kullanım ise %10 12 arası değişiyor
Hocam inip çıkması anlık normal bende amd kullanıyorum. siz dediğim gibi bir malwarebytes ile bilgisayarı bir tarayın daha sonra birde garanti olarak kaspersky total security ile tarayın. Virüs var mı yok mu bir bakalım.

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Hocam eğer virüs taraması yapmadıysanız, malwarebytes le bilgisayarı bir tarayın daha sonra birde garanti olarak kaspersky total security ile tarayın. Virüs var mı yok mu bir bakalım.
malwarebytes ile taradım temizledim bulduğu tehditleri bi de kaspersky ile deneyeyim

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Belki Windows şişmiş de olabilir. Virüs taramasından sonra düzelmezse format atın. Yine olmazsa sistemi stres testine sok belki donanımsal olarak perf. düşmüştür.

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Belki Windows şişmiş de olabilir. Virüs taramasından sonra düzelmezse format atın. Yine olmazsa sistemi stres testine sok belki donanımsal olarak perf. düşmüştür.
donanımsal olduğunu sanmıyorum 8 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı çekmedim yazılımsal birşey bana kalırsa ama format atmayı düşünüyorum evet

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Malwarebytes ile tarama yapıp ekran kartı driverınızı tekrardan kurmanızı öneririm.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Hocam virüs taramasından sonra extra performans arttırmak istiyorsanız, şu adımları uygulayabilirsiniz ayrıca.

Başlat- Aramayı açın Arka Plan uygulamarı yazın ve Arka Plan Uygulamalarına girin ve Windows güvenliği hariç herşeyi kapatın.

Eğer oyun oynuyorsanız ,güç seçeneklerinde yüksek performansı seçin.

Birde, Görev yöneticisini açın Başlangıç a tıklayın ve gereksiz olan herşeyi devre dışı bırakın.
Bu adımlardan sonra nasıl olacak bakalım, olmadı ekran kartı driverini ddu ile kaldırıp tekrar temiz kurulum yaparsınız. . @Berkantino,

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Oyunda açılabilecek herşey açık son ayarına kadar
Hocam dediklerimi yaptınız mı ?
virüs taramasından sonra extra performans arttırmak istiyorsanız, şu adımları uygulayabilirsiniz ayrıca.

Başlat- Aramayı açın Arka Plan uygulamarı yazın ve Arka Plan Uygulamalarına girin ve Windows güvenliği hariç herşeyi kapatın.

Birde, Görev yöneticisini açın Başlangıç a tıklayın ve gereksiz olan herşeyi devre dışı bırakın.
Bu adımlardan sonra nasıl olacak bakalım, olmadı ekran kartı driverini ddu ile kaldırıp tekrar temiz kurulum yaparsınız. Ayrıca sizin oyunda Gpu kullanımı ve Cpu kullanımı % kaç msı afterburn la takip ettiniz mi hiç ?

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Hocsm şimdi bende cod girdim çok dalgalı oluyor fps. Birden 160 iken 120 iniyor ilginç bir oyun
Ya oyunun optimizasyon u düzgün değildir ya da İşlemciye fazla yük bindiği için darboğaz yaşıyor olabilirsiniz. Eğer oyun işlemciye çok yükleniyorsa tabi.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Hayır oyun yüksek fps dalgalanıyor olabilir. Monitörüm 165hz ama 144 seçdim
O zaman normaldir hocam oyunun her yerinde fps sabit olmaz zaten. Mekanlarının detaylarına göre fps düşüp veya yüksele biliyor. Gpu ve cpu kullanmı da normalse zaten bir sorun yoktur. Olmadı İnternette başkalarının aynı sistemle aynı oyunda kaç fps aldığını inceleyerek Normal mi değil mi görebilirsiniz.

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam dediklerimi yaptınız mı ?
virüs taramasından sonra extra performans arttırmak istiyorsanız, şu adımları uygulayabilirsiniz ayrıca.

Bu adımlardan sonra nasıl olacak bakalım, olmadı ekran kartı driverini ddu ile kaldırıp tekrar temiz kurulum yaparsınız. Ayrıca sizin oyunda Gpu kullanımı ve Cpu kullanımı % kaç msı afterburn la takip ettiniz mi hiç ?
Şuan bunu denetim ve bi değişiklik olmadı warzone da denedim %95 100 arası gpu kullanımı cpu %60 falandı

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Şuan bunu denetim ve bi değişiklik olmadı warzone da denedim %95 100 arası gpu kullanımı cpu %60 falandı
Hocam gpu ve cpu kullanı mı normal gözüküyor. Önceden aynı ayarlarda oynuyordunuz değil mi bira bir olarak ve oyunda ki mekan olarak?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Klasik Windows'un yazılımsal eksikliği.

Benim tahmini şunlar;

1) Windows tam anlamıyla temiz kurulmadı.
2) Virüs girmiş olabilir veya birşeyi biraz zorlamış olabilirsiniz.
3) Ekran kartı veya işlemci aşırı çok ısındı ise birşeye yarar vermiş olabilir. Google chrome'da 55 derece bence biraz tuhaf.
4) Sistem dosyaları bozulmuş olabilir.
5) Çok fazla program vs. kurulduğu için arka planda işlemciyi ve ram'i sömürüyor olabilir.

Şimdi çözümlere geçelim.

1) orijinal iso dosyasını alıp, veya windows'un kendi tool'u ile USB belleğe yazdırıp temiz sorunsuz kurulum yapın. Veya başka alternatiflere bakın.
2) Virüs girdi ise mecbur format atmalısınız.
3) Sıvı soğutma ile sistemi daha stabil bir sıcaklıkta tutabilirsiniz.
4) Format atın. Veya başka bir işletim sistemi kurun.
5) Oyunlar ve gerekli dosyalar harici birşeyler indirmeyin.

Şimdiden kolay gelsin.

Berkantino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Klasik Windows'un yazılımsal eksikliği.

Benim tahmini şunlar;

1) Windows tam anlamıyla temiz kurulmadı.
2) Virüs girmiş olabilir veya birşeyi biraz zorlamış olabilirsiniz.
3) Ekran kartı veya işlemci aşırı çok ısındı ise birşeye yarar vermiş olabilir. Google chrome'da 55 derece bence biraz tuhaf.
4) Sistem dosyaları bozulmuş olabilir.
5) Çok fazla program vs. kurulduğu için arka planda işlemciyi ve ram'i sömürüyor olabilir.

Şimdi çözümlere geçelim.

1) orijinal iso dosyasını alıp, veya windows'un kendi tool'u ile USB belleğe yazdırıp temiz sorunsuz kurulum yapın. Veya başka alternatiflere bakın.
2) Virüs girdi ise mecbur format atmalısınız.
3) Sıvı soğutma ile sistemi daha stabil bir sıcaklıkta tutabilirsiniz.
4) Format atın. Veya başka bir işletim sistemi kurun.
5) Oyunlar ve gerekli dosyalar harici birşeyler indirmeyin.

Şimdiden kolay gelsin.
Şuan düzeldi gibi ddu ile sürücüyü sildim tekrar yükledim eskisine döndü herşey ama evet işlemci kullanımım hâlâ yüksek format atmayı düşünüyorum