Dünyanın İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu: Zte Axon 20 5G Duyuruldu!

Bu konuyu okuyanlar

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Ya Allah çarpsın bu fikir aklıma gelmişti 2 sene önce. Patentini alsam şimdiye zengindim arkadaş

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
F/P olarak gerçekten çok iyi ama şu ekran altı kamera olmamış çok kötü gözüküyor sanki ölü piksel var gibi

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ekli dosyayı görüntüle 114471
Uzun yıllardan beri adını duyduğumuz ekran altı kamera teknolojisi bugün gerçek oldu. Çentik, pop-up, delikli kamera yapısının ardından sonraki yılların trend kamera sistemi olacak olan ekran altı kamera yapısı dünyada ilk kez Zte tarafından hayata geçirildi. Kamera yapısıyla bizleri şaşırtan cihaz beklenenden çok daha az bir fiyat (başlangıç 320$) ile karşımıza çıktı. Zte Axon 20'nin şu an ülkemize gelip gelmeyeceği belli değil fakat eğer gelirse fiyatı 2,350 TL + vergiler şeklinde olacak. Peki siz bu yepyeni kamera teknolojisini nasıl buldunuz?

Teknik Özellikleri

• Ekran
    • Boyut: 6,92 inç
    • Tip: OLED
    • Çözünürlük: 1080x2460, 388 ppi, FHD+
    • Yenileme Hızı: 90hz

• Tasarım
    • Ebatları: 172.1 x 77.9 x 8mm
    • Ağırlık: 198 gram
    • Çerçeve: Aliminyum
    • Gövde: Cam

• Donanım
    • İşlemci: Snapdragon 765G Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 475 Prime & 1x2.2 GHz Kryo 475 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 475 Silver)
    • GPU: Adreno 620
    • RAM: 6/8 GB
    • Depolama: 128/256 GB

• Kamera
    • Arka Kamera: 64mp f/1.8 + 8mp (120 derece ultra geniş açı) + 2mp derinlik + 2mp makro
    • Ön Kamera: Ekran altı, 32mp

• Pil
    • Boyut: 4,220 mAh
    • Hızlı Şarj: 30W (Quick Charge 4+ destekli)

• İşletim Sistemi
    • Android 10
    • Mi Favor 10.5

• Bağlantı
    • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
    • Bluetooth 5.1
    • USB 3.1

• Sensörler
    • Ekran altı potik parmak izi okuyucusu
    • İvmeölçer, jiroskop, yakınlık, pusula

Ancak şunu söylemek gerekir ki normal kullanımda nasıl duru bilemiyoruz fakat kameranın olduğu kısım çok net bir biçimde belli oluyor. İlgili görsellere aşağıdan bakabilirsiniz.

Shiftdelete
Fiyatına göre mükemmel bir cihaz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ekranı, işlemcisi, boyutu ve sair bütün özellikleriyle tam da aradığım bir cihaz. Yani 3-4 bin fiyat aralığında. Çok önceleri tasarımı en güzel cihazları yapan da bu firmaydı. Türkiyeye niye gelmedi bilmiyorum, ama gelmesini çok isterim. Diğer Çinlilerden çok daha beğeni ve sempati toplayacağından eminim. Cihaz çok iyi ve bu özelliklerle bu fiyata satışa sunulduğu ülkelerde çok rağbet göreceğine inanıyorum. İnşaallah ülkemize de yasal yollardan gelir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ekranı, işlemcisi, boyutu ve sair bütün özellikleriyle tam da aradığım bir cihaz. Yani 3-4 bin fiyat aralığında. Çok önceleri tasarımı en güzel cihazları yapan da bu firmaydı. Türkiyeye niye gelmedi bilmiyorum, ama gelmesini çok isterim. Diğer Çinlilerden çok daha beğeni ve sempati toplayacağından eminim. Cihaz çok iyi ve bu özelliklerle bu fiyata satışa sunulduğu ülkelerde çok rağbet göreceğine inanıyorum. İnşaallah ülkemize de yasal yollardan gelir.
dayı Vivo ve Oppo gitsin yerine ZTE gelsin yemin ediyorum telefon pazarı çok çekişmeli olur Huawei gitse de olur aslında Google servisleri olmayan bir telefona kim neden 10 bin versin ki ?

Son mesajlar