Dünyamızın sonunu getirebilecek 5 olay.

Bu konuyu okuyanlar

Prolet35

Öğrenci
Cezalı
Katılım
29 Mayıs 2021
Mesajlar
12
Reaksiyon puanı
11
Puanları
3Dünyamızın sonunu getirebilecek 5 olay.şu anda yaşadığımız dünya milyarlarca yıl boyunca feci olaylar yaşadı ve sonucunda hayatta kaldı.Ama bir gün, çok feci bir olay olacak.

Ve bu olay yüzünden dünyamız yok olacak. Dünyanın sonunu getirecek şey ise İNSANLIK……

Ve uzunbir olasılılıkların ardından bu felaketleri 5e indirdik.

Listemize başlıyorum.Pangeanın parçalanması mı yoksa meteorun parçalanması mı

dinozorları yok etti?Gezegenimiz birden fazla defa apokaliptik olaylar yaşamıştır.

Bu olaylar gezegenimizin coğrafyalarını değiştirdi.

sonraki yaşam formları için yeni çağlar getirdi.

.

Ve bu genellikle zaten burada olan yaratıkların zararına olmuştur.,

Ama gezegenimizin geleceğinin bir yerinde o kadar yıkıcı bir yok oluş olayı yatıyor ki tüm insanlığı değil, Dünya'yı da yok edebilir.Ve bir süre sonra, dünyamız toza dönüşebilir.

Yıldızları izlemek, zihninizi sakinleştiren bir merak duygusu uyandırabilir.Ama bu artık yldız kaymaları bitebilir çünkü gördüğün şu kayan yıldız.

Buraya dileğini yerine getirmek için gelmedi.Eğilmek isteyebilirsin.

.

Kasırgalar gezegenimizdeki en ölümcül doğa olaylarından biri olmaya devam ediyor ve indikleri her yerde ölüm ve yıkım izleri bırakıyorlar.

Ama eğer bir asteroit okyanusa yeterli güç ve ısıyla çarparsa, kasırgalar bir sonrakine kıyasla daha da büyür kabarık toplar gibi olur.Yeterince büyük bir asteroit okyanusları aşırı ısıtır.

Ve bu hiperkanca olarak bilinen büyük bir fırtınayı başlatabilir.Rüzgarlar ses hızı kadar hızlı hareket eder ve bulutlar 40 km yüksekliğe ulaşırdı. Rüzgarlar stratosfere su ve aerosol atardı.

ozon tabakasını yok ederdi.

Yani rüzgarlar sizi uzaya taşımasa bile dünya yüzeyindeki radyasyon yüzünden kızarabilirsiniz.

Bu gaz devi, Güneş Sistemimizdeki tüm gezegenlerin iki katı kütleye sahiptir.

Ve Jüpiter'in atmosferinin içinde dönen gazlar Güneş'i oluşturan maddelerdir.

Ama Jüpiter 1000 kat daha büyük olsaydı, o uzak sarı nokta kıvranır ve gezegenimizi harap ederdi.Bu kadar büyük bir kütleyle Jüpiter bir yıldıza dönüşecekti.

Bu yeni yıldız Güneş Sistemi'nin tam ortasında olacağı için,

gezegensel cisimler yörüngelerini değiştirirdi.

Dünya Jüpiter'e daha da yaklaşabilir ve eski gezegenden gelen sıcaktan kavrulabilir.Ya da daha da kötüsü, yerçekimsel güçler dünyamızı haydut bir gezegen haline getirebilir. Bu da demek oluyor ki, Güneş Sistemi'nin dışında uzaya gönderilecek ve yeni bir ev bulmak için sonsuz bir şekilde evrende dolaşacağız.

Güneş'in ısısı bizi sıcak tutmadan, Dünya'nın yüzeyi donacak ve gezegenimizdeki tüm yaşamı öldürecekti.Ama belki de henüz oluşmamış bir yıldıza odaklanmamalı ve sahip olduğumuz yıldıza odaklanmamalıyız.

Ne de olsa, bu gaz topu gezegenimizde yaşamı mümkün kılıyor. Bu güç kaynağının kullanılması an meselesi.Ve bu gerçekleştiğinde, Güneş'in çekirdeği helyuma doyacak ve küçülmeye başlayacaktır. Artan basınç ve sıcaklık Güneş'in büyük miktarda enerji tükürdüğüne neden olur. Güneş'in dış katmanları genişler.

Dünya'da ölümcül bir sıcak hava dalgası yaratır.

Okyanuslarımız buharlaşarak ince havaya dönüşecek ve radyasyon gezegenin yüzeyini yakacaktır.

Sonunda, Güneş, bir zamanlar yaşamın vericisi, erimiş gezegenimizden geriye kalanları yutacaktı.

Ve eğer Güneş genişlemeye devam ederse, Güneş Sistemimiz yeni bir tehditle karşı karşıya kalacaktır.

Güneş çökmeden önce daha da kütle kazanırsa evrendeki en gizemli güçlerden birinin doğuşuna tanık olabilirsiniz. MESELA Bir kara delik.

Ölmekte olan bir yıldızın ürünü olan bu boşluğun çekim gücü diğer yıldızları ve gezegenleri parçalayabilir. Şu anda Güneş bu felaketlerden birini yaratmak için çok küçük.

Ama Dünya'nın önünde bir kara delik belirrse, düzensiz çekim gücü gezegeni deforme etmeye başlar. Depremler ve volkanik patlamalar gezegenin her yerinde patlak verir.

Ve kara deliğin olay ufkunu yaklaştıkça bu canavar bu dünyayı lastik bir bant gibi uzatabilir. Bir kara delik, maddeyi yatay olarak sıkıştırarak erişte gibi göstererek emer. Biz buna spagetleme yani uzun bir makarna görünümüne büründürme. diyoruz.

Gezegenimizin her parçası bir dizi atoma dönüştürülecek ve bu aç boşluğa beslenecekti. Sence Dünya'nın geleceği daha kötü olamazdı mı?

Eee buda başka bir Ya EĞER OLSAYDI KONUSU SONUÇTA…. İHTİMALLER İHTİMALLERDİR.BURADA HERŞEYİ KONUŞUYORUZ.

Ve şu anda, gezegenimizde 10 ila 20 volkan patlıyor, atmosfere kül ve gaz fışkırıyor.

Ama dünyadaki her volkan aynı anda patladıysa nerede yaşarsanız yaşayın dumandan ve sıcaktan kaçamazsınız. 1.000 °C'ye (1.830 °F) ulaşan kayalar 700 km/sa (450 mph) kadar hızlı hareket eder.Bu kadar büyük miktarda erimiş kaya yüzeye çarptığında, gezegen dengesini kaybedebilir ve kutuplar yeniden hizalanabilir. Kalın bir kül ve gaz tabakası Dünya'yı boğacak ve sonunda tüm güneş ışığını engelleyecekti.

Lavlar soğurken, Dünya'daki sıcaklık büyük ölçüde düşer ve bizi başka bir Buzul Çağı'na gönderir. Bu olay tüm gezegenimizi sona erdirmese de, bulutlar temizleninceye kadar yaşamı sürdürme şansını yok edecektir.

Dünya'daki yaşam daha önce birkaç kez sona erdi ve tekrar olacağını söylemek güvenlidir. Bu senaryolar için hazır mısın ?

Yorumlarda bize bildirin.Tabii ki, bu kıyamet günü tahminlerini bilime ve gözlemlenebilir gerçeklere dayandırdık.

Ama bazı şeyler bizim anlayışımızın ötesinde. Ya varlığımıza olan tehdit kilometrelerce yeraltında değilse?

Ya 2 m'den (6 ft) daha azsa? Ya zombi kıyametiyse?

Kardiyon üzerinde çalışmaya ve kondisyonun yüksek tut çünkü bu başka bir "YA Olsaydı" için bir hikaye.
 

Malmedy

Müdavim
Katılım
12 Ekim 2018
Mesajlar
2,381
Reaksiyon puanı
1,061
Puanları
113
Yaş
15
Neden tam huzurlu bir gece başlarken beni korkuttu bu konu ya :(
 
Üst