Dünyada Neden IP Kalmadı?

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Çin'de artan internet kullanıcısı sayısı, neden IP v6'ya geçilmeye çalışıldığını kanıtlar nitelikte. En son resmi rakamları duyunca siz de bize hak vereceksiniz!

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti'nde internet kullanımı da yaygınlaşıyor. Dünyada IP bırakmayan Çinli internet kullanıcılarının sayısı, Avrupa Birliği'nin toplam nüfusunun yarısını geçmiş durumda. Daha kesin bir rakam vermek gerekirse, 298 milyon kişi, Çin'de interneti düzenli şekilde kullanıyor ve hayatının bir parçası haline getiriyor.

Cepten İnternet Kullanımı Artıyor

Mobil internet kullanımı ise Çin'de büyüyen bir başka pazar. En son 3G ihalesinin yapılmasıyla birlikte daha da artacak olan mobil internet kullanımı 117,6 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Şaka yollu da olsa, IPv6'ya geçiş konusunda Çinli internet kullanıcılarının itici bir güce sahip olduğunu düşünen birçok kişi olduğu gerçek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
tek rakam uğursuzluk getirebilir belki de. çift olalım iri olalım diri olalım.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bir zamanlar memlekette ip kalmadı derdim artık sözümü değiştiriyorum dünyada ip kalmadı :D

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
vay anam vay
dünyanın sonu geldi demek

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Zaten Çine hiçbirşey yetmiyor nerdeyse dünya kaynaklarinin 5/1 ini tüketiyorlar. Yecüc mecüc müdür nedir bunlar..!!!

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
VEeee ıp v4 ten v6 ya geçişte Çok Sıkıntı Yaşanacakmış v4 kullananlar v6 kullanalara erişemicek ve Bam Windows XP imha Sonra
Açık Kaynak İşletim Sistemleri Birden Yeni Bir Sürüm Üretimi Daha Sonra Pc Donanım Satışlarında Patlama Herkes ıp v6 ya uygun Donanım Satın Alımı vb. Şeyler Yaşanacak Yani Sıkıntılı Bir Tünelden Giriyoruz Fakat Tünelin Sonu Aydınlık...:)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
VEeee ıp v4 ten v6 ya geçişte Çok Sıkıntı Yaşanacakmış v4 kullananlar v6 kullanalara erişemicek ve Bam Windows XP imha Sonra
Açık Kaynak İşletim Sistemleri Birden Yeni Bir Sürüm Üretimi Daha Sonra Pc Donanım Satışlarında Patlama Herkes ıp v6 ya uygun Donanım Satın Alımı vb. Şeyler Yaşanacak Yani Sıkıntılı Bir Tünelden Giriyoruz Fakat Tünelin Sonu Aydınlık...:)
Son mesajın tarihine baktın mı ? :D

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bugün dünya ipv6'ya geçiş günü. google , microsoft yahoo, turkcell gibi şirketler bugün ipv6 altyapılarını kullanmaya başladılar. konunun tam da bu günde yanlışlıkla da olsa hortlatılması ilginç bir rastlantı :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Belki bilinçli yapılmış tir hani sevgililer gününde geçen yıldan kalan konuyu hortlatmak gibi.

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sizleri Bu kadar Etkilediğime Sevindim Herkesin Beni Konuşması Güzelmiş.:)