Dün satın aldığım Antivirüs programını silmeyi miyim?

Bu konuyu okuyanlar

MustafaDNZ

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba. Sorum başlıktaki gibi. Acaba av programı bilgisayarı çok mu yorar arka planda? Benim bir tanıdığım arkadaşımın bilgisayarından bakmış ve arka planda McAfee'nin çok yoğun çalıştığını söylemiş. Ve arkadaşım da silmiş. Ben de şu an Norton 360 standard kullanıyorum. Sizce silmeli miyim? Sizce doğru mu? Teşekkürler.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhaba. Sorum başlıktaki gibi. Acaba av programı bilgisayarı çok mu yorar arka planda? Benim bir tanıdığım arkadaşımın bilgisayarından bakmış ve arka planda McAfee'nin çok yoğun çalıştığını söylemiş. Ve arkadaşım da silmiş. Ben de şu an Norton 360 standard kullanıyorum. Sizce silmeli miyim? Sizce doğru mu? Teşekkürler.
Bence satın aldığınız antivirüs programını silmeyin.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Eğer ürünü satın aldıysanız, lisansınız bitene kadar kullanın. Siz kendinizi bildiğiniz sürece, girdiğiniz siteleri bildiğiniz sürece zaten cihaza virüsün bulaşması zor oluyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
İade süresinin geçmesini bekle ve hemen sil. Sonra da yenisini satın al. Piyasaya biraz para girsin.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Eğer ürünü satın aldıysanız, lisansınız bitene kadar kullanın. Siz kendinizi bildiğiniz sürece, girdiğiniz siteleri bildiğiniz sürece zaten cihaza virüsün bulaşması zor oluyor.
Kesinlikle katılıyorum. Bir şeyler indiriyor olsan bile hangi sitelere girdiğinin bilincindeysen virüs bulaşmaz.

Yeri gelmişken, şunu da belirtmek istiyorum: Her şeyden önce kesinlikle korsanı savunmuyorum; ama korsan = virüs anlamına gelmez her zaman. Bu durum, LimeWire'ın popüler olduğu dönemde sık görülüyordu.

Günümüzde ise asıl tehlikeli olan şey, reklamlar. Reklamlar, bizleri rahatsız etmekten çok daha fazlasını yapıyor maalesef. Mesela ben sahte download düğmeleriyle çok sık karşılaşıyorum.

Bilindik bir firmanın ürünü olduğu halde Daemon Tools bile bilgisayara toolbar yükleme derdine düşmüş.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Satın almadan önce ürünün deneme sürümünü kullanmanız daha iyi olurdu aslında.
Son sürümünü kullanmadım ama Norton ürünleri genelde hafiftir, sistemi yormaz. Memnun değilseniz, ürünü iade edin. Windows 10 için Windows Güvenliği / Microsoft Defender kapsamlı koruma sunuyor, yeterli bence.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Bence kullanmaya devam edin.

Keşke Eset alsaydınız
c-esetin fiyatından haberin varmı?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Nod çok az yorar ve güvenli koruma sağlar. Lisans boyu kullanın, değerini bileceksiniz.

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Kaspersky kullanıyorum arka planda %1-2 işemci kullanıyor ram kullanımı da düşük.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Silmeyin, virüs bulaşmaz işte 1 sene. Sistem özellikleriniz ne? Eğer RAM 8GB altıysa problem çıkarabilir ama.