Dudak uçuklatan maaş

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye

Böyle maaş teklifi görülmedi. NASA astronot arıyor. Şartları ise şöyle:
NASA, 2009 yılı için Astronot Sınıfı açmayı planlıyor. Maaşlar 60-130 bin dolar arası.

NASA, bir basın toplantısı düzenleyerek astronot olmak isteyenlere sunacakları iş imkanlarının detaylarını anlattı.

Buna göre NASA 2009 Astronot Aday Sınıfı için başvuruları kabul etmeye başladı. Seçilen kişiler Uluslararası Uzay Aracı’na uçacaklar ve ayrıca aya uçuş görevlerini gerçekleştirecek..

NASA yetkilileri, “Binlerce başvuru gelmesini bekliyoruz ve aralarından seçim yapacağız. Astronot olabilmek için mühendislik, bilim veya matematik bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca jet uçaklarında uçuş deneyiminiz varsa seçilmek için faydalı olabilir. Öğretmenlik deneyimi artı puan olarak değerlendiriliyor” diyor.

Başvuruları kabul edilen adaylar 6 ay değerlendirme süresine tabi tutlacaklar. NASA başarılı adayların listesini 2009 yılı başında açıklayacak. Seçilen adaylar 2009 yazında eğitim programına başlayacaklar.

NASA 2004 yılında 11 ABD’li ve 3 farklı ülkeden aday seçmişti. Bu kez 10 ile 15 arasında aday seçeceklerini açıkladılar. Astronotların maaşı 59 bin 493 dolar ile 130 bin 257 dolar arasında değişiyor.

NASA başvurları 1 Temmuz 2008 tarihine kadar kabul ediyor. Ayrıntılı bilgiye http://www.nasa.gov/astronauts/recruit.html sitesinden ulaşılabiliyor. Başvurular ise http://www.usajobs.gov adresinden gerçekleştiriliyor.

kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=104789


!!! [size=12pt]hemen başvurun[/size] !!! :D
 

emelden

Dekan
Mühendislik, bilim, matematik bölümü mezunları hadi bakalım SDN de kimler bu bölümden mezun görelim sizleri. Alın size iş imkanı. :)
 

m1903

Profesör
Oh bunun en az 2 yıl eğitimi olur.Yani 24 ay garanti maaş.Birde sağ döndük mü uzaydan köşeyi döneriz o_O
 

Son mesajlar

Üst