Dsmartmı, Teledünyamı, Antenmi

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Selam arkadaşlar,

Şu an evde kablotv ve ttnet (1mbit/4Gb) adsl var.
Toplam 7+27= 34 tl zaten ödüyorum. Toplam 50 kanal.

A) Dmart alırsam kampanya var. Ayda 39,90'a hem Smile Adsl hem Çanak hediye hem de aile paketi var.
Avantajı: Modemim zaten var. 100Den fazla kanal var . Çanak bana kalacak.
Dezavantajı: 24 ay taahüt ve 2 sene sonra aile paketi yok. Çanak kurulumu.

B) Teledünya ve uydunet alsam ayda 26'a (1Mbit/4GB) internet+ 9,5'a teledünya toplam 35,5tl. 75 kanal. Kablo modem bedava.
Avantajı: Kablotv zaten bağlı. 3 ay ücretsiz internet. Kanal sayısı artabilir.
Dezavantajı: 24 ay taahüt ve 49tl Settopbox mecburi. adsl modemi ne yapayım.

C) Anten beleş,
Avantajı: Aylık 7 tl tasarruf
Dezantajı: Discovery ve NGeographic kanallarına elveda. Anten almak ve bağlamak lazım.

Arkadaşlar kararsızım. Lütfen fikrinizi söyleyin :helpsmilie:

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
tamda benim konu.
3 gün önce d-smart aldım. 1 yıl aile paketi üyeliği ile çok sevdim bir sürü belgesel kanalı var hemde belgeseller teknik belgesel çoğunluğu(discovery channel,disc. science,disc. world) üstelik doğa belgesel kanalıda var(animal planet). ayrıyetten izlemediğim disc. travel & living var.
aynı zamanda digiturkte var bende ikisinide izliyorum bayağı güzel oldu :D..
teledünya hakkında yorum yapamıyacağım çünkü evde o yok.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
bence en iyisi çanak anteni 5-6 tane çanak anteni l büssürü binlerce kanal izle, fubol maçları var, basketbol maçları var, moda kanalı var, eğitim bilgi kanalları var, ne ararsan var, dsmart almayın dsmartta olan kanallarıın hepsi uyduda var şifresiz veya şifreli ama bunların şifreleri çözülebiliyorda, teledünya için bir şey diyemem hd özellikleri olan cihazın olması lazım.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Teledünya kablotvnin yeni ürünü. Dijital televizyon. İzlemek için Settopbox denilen cihaz lazım. İki çeşit settopbox var SD (Standart definition) ve HD (High Definition). HD settopbox daha pahalı ve yeni HD Tvler için. Zaten Teledünyada 2 tane HD kanal var fazla yok.

Teledünya ve kablo internet geç kalmış teknolojiler. Digitürk ve Dsmart çıkmadan ve adsl yaygınlaşmadan çıksaydılar insanlar kablotv merkezleri önünde sıra olurdu.

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ben D-smarta yaklaşmada ne yaparsan yap derim.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yazmayı unuttum. Teledünya aylık 9,5tl. Kablointernet ise tarifeye göre değişiyor.
Teledünyada da belgesel kanalları var.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Teledünyaya geç.. uydunet'de gayet ii

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Yazmayı unuttum. Teledünya aylık 9,5tl. Kablointernet ise tarifeye göre değişiyor.
Teledünyada da belgesel kanalları var.
Kablo TV:
discovery
national geographic
sci tech
sadece 3 tane

ama d-smartta:
Discovery channel
Discovery channel : Science
Discovery channel : World
Discovery channel : Travel & Living
Discovery channel : Investigation
da vinci learning
Animal Planet

Digiturkte:
national geographic
national geographic : Wild
Zone reality
crime & investigation
History channel

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kablo TV:
discovery
national geographic
sci tech
sadece 3 tane

ama d-smartta:
Discovery channel
Discovery channel : Science
Discovery channel : World
Discovery channel : Travel & Living
Discovery channel : Investigation
da vinci learning
Animal Planet

Digiturkte:
national geographic
national geographic : Wild
Zone reality
crime & investigation
History channel

sci tech sadece teledünyada kablotvde yok
Discovery ve Animal Planet hariç diğerleri Dsmart Aile paketinde

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
valla 2 yıldır d smart kullanıyorum (2 yıl olmuştur herhalde :D) memnunum alırken doğan grubu bi pislik çıkar dedim ama şükür bir sorun çıkmadı :D

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
dreambox diyorum bilenler ne demek istediğimi biliyorlar....

OnurAbi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence D-Smart al biz yaklaşık 6 aydır kullanıyoruz çok da memnunuz bürsürü kanal var belgesel discovery flnda burda

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
adam gibi server bulursan elinde tabii birde tv izlerken internete girememe cabası :hammer:

adam gibi server çook merak etme. ben şunu anlamadım tv izlerken internete girememe ? senin modemde tek port çıkış var ve switchle dağıtma yapmıyorsan cihazın ne kabahati var... ben şu anda hem netteyim hemde izliyorum sorunsuz...

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
adam gibi server çook merak etme. ben şunu anlamadım tv izlerken internete girememe ? senin modemde tek port çıkış var ve switchle dağıtma yapmıyorsan cihazın ne kabahati var... ben şu anda hem netteyim hemde izliyorum sorunsuz...

internet hızı düşünce TVde takılmalar başlıyor bunu demek istedim yoksa modemde 4 tane port mevcut

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
internet hızı düşünce TVde takılmalar başlıyor bunu demek istedim yoksa modemde 4 tane port mevcut

internet hızını düşürecek bir şey yok ki, sana yayın yine çanakdan geliyor internet üzerinden gelen sadece bytle değeriyle ölçülenen şifreler. ya sende dreambox yok kulakdan dolma bilgiyle sallama yapıyorsun burada. yada bağlantında bir problem var...

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
internet hızını düşürecek bir şey yok ki, sana yayın yine çanakdan geliyor internet üzerinden gelen sadece bytle değeriyle ölçülenen şifreler. ya sende dreambox ya kulakdan dolma bilgiyle sallama yapıyorsun burada. yada bağlantında bir problem var...

bilgisayarda flycccam ile bizzat denedim arada takılıyor torrent açıkken neredeyse 5 sn bir takılıyor tabi denemesi sizden alın deneyin ;)
not: flycccam ilaçlı versiyonu.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Digi digi digiturkler mutlu mesut aileler...

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bilgisayarda flycccam ile bizzat denedim arada takılıyor torrent açıkken neredeyse 5 sn bir takılıyor tabi denemesi sizden alın deneyin ;)
not: flycccam ilaçlı versiyonu.

yaşadığın hiç bir sorunu ben yaşamadım bir çok tanıdığım var kullanan onlardada görmedim bu sorunları.

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
paran varsa dreambox al paran azsa impax aynı işi görür hangi şehirdensin bilmiyorum ama duruma göre aklına gelen her kanalı izleyebilirsin lig tv dahilaylık nekadar dersen aldığın server a bağlı olarak 7ila 30 arası değişebilir dezavantajı internete ayrı para ödersin ama sinema paketleri dahil kapalı kanalın olmaz

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
dsmart ve smile adsl den uzak dur geri kalan seçeneklerden aklına yatanı al :) smileadsl aboneliğim vardı 3 ay önce kapatilmasini istedim borcum vs. yok hala kapatacaklar 3 aydır her ay 82 tl fatura geliyor yani doğan grubu hertürlü geçiriyor uzak durmak lazim

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
yaşadığın hiç bir sorunu ben yaşamadım bir çok tanıdığım var kullanan onlardada görmedim bu sorunları.

paran varsa dreambox al paran azsa impax aynı işi görür hangi şehirdensin bilmiyorum ama duruma göre aklına gelen her kanalı izleyebilirsin lig tv dahilaylık nekadar dersen aldığın server a bağlı olarak 7ila 30 arası değişebilir dezavantajı internete ayrı para ödersin ama sinema paketleri dahil kapalı kanalın olmaz

Ayrıca yasa dışı bir yöntem üstelik bu korsan cd-dvd gibide değil bundan gerçekten ceza alanlar var . İnanmassanız araştırın.