dövüş sanatları eğitim videoları

Bu konuyu okuyanlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
sanatı manatı anlamam muay thai ile uğraşıyorum

kaslı adamı geçtim karşıma isterse 10 tonluk bodyci şişik adam çıksın kavga çıkartsın süründürürüm döverimde demiyorum direk hastanede sürünür

isterse dokunsun yumruk atsın her şey kasta vücut şişirmede değil.

Bodybuılding yapan adam dövüş sporu icra edemez ediyorsa kardiyosu hızı dayanıklılığı düşük olur

ben bir sürü body ci crossfitçiyle antreman yaptım iki üç yumruk atıp anında nefes nefese kaldılar ki son zamanlarda göbek yapmama rağmen aralıksız on dakika aynı hareketi fazla yorulmadan çıkarttım

bodybuıldingcileri aşağılamıyorum ama bazı herifler var her şeyi kasta vücut şişirmekle bitiyor zannediyorlar bodycinin işi vücutlarını sergilemek dövüşçünün işi adı üstünde dövüşmek ikisi çok farklı

bak bu grappling ten örnek

yine strike sporundan örnek ( bu videoda boksör adamın yumruk atmasına bile gerek yok iki üç tur attırdı zaten yorgunluktan çöktürdü rakibini)

kurşundan kaçabiliyor musunuz?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
adam çıkarsa tabancayı öldürse seni yani??

soru cevabı basit asker polis fark etmez cevap hepsinde aynı.

Bıçaklı silahlı kavga olduğu zaman uzak duracaksın
çok saygı duyduğum bir hoca var özel güvenlikte çalışıyor o bile tabancası bıçağı askeri eğitimi olmasına rağmen uzak durun diyor.
Onun dediğinin üzerine laf olmaz

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
soru cevabı basit asker polis fark etmez cevap hepsinde aynı.

Bıçaklı silahlı kavga olduğu zaman uzak duracaksın
çok saygı duyduğum bir hoca var özel güvenlikte çalışıyor o bile tabancası bıçağı askeri eğitimi olmasına rağmen uzak durun diyor.
Onun dediğinin üzerine laf olmaz
@Sardaukar düşüncelerin için tşk ederim,epey aydınlatıcı oluyor,bilgi,tecrübelerini paylaşırsan, bunları okuyup faydalanabilecek arkadaşlar olacaktır.Ama diyeceğim aması sokaklar çok farklıdır,önden yem gelir arkadan hainlik gelir,kollamak lazım,biraz korkuda iyidir,aşırı güvende tehlikelidir.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
@Sardaukar düşüncelerin için tşk ederim,epey aydınlatıcı oluyor,bilgi,tecrübelerini paylaşırsan, bunları okuyup faydalanabilecek arkadaşlar olacaktır.Ama diyeceğim aması sokaklar çok farklıdır,önden yem gelir arkadan hainlik gelir,kollamak lazım,biraz korkuda iyidir,aşırı güvende tehlikelidir.
sokak kavgasına gireceksin hadi girdin yapacağın belli dar alana girmeyeceksin hızlı ve net vuracaksın vurduktan sonra hemen oradan uzaklaşacaksın

yapacağın şeyler bunlar ki emin ol çoğu şeyi kavga etmedende çözersin

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
sokak kavgasına gireceksin hadi girdin yapacağın belli dar alana girmeyeceksin hızlı ve net vuracaksın vurduktan sonra hemen oradan uzaklaşacaksın

yapacağın şeyler bunlar ki emin ol çoğu şeyi kavga etmedende çözersin
bence bu tür yazıları burada değilde ,ayrı bölüm açıp orada yazalım,buranın düzeni bozulmasın,@Sardaukar bu tür düşüncelerini buradan da yazabilirsin,bende buradan eğitim videoları paylaşayım:)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Endonezya'nın aikidosu mu ya da Endonezya sürümü aikido mu desem bilemedim. Ama izlemeye devam edince, bu dövüş sanatının farklı bir usulü olduğu görülüyor; aikido (bildiğim kadarıyla) temelde saldırganın kendi enerjisini kullanarak atmaya/etkisizleştirmeye odaklı ve adım hareketleri bir ahenk içinde beden hareketlerini bütünler nitelikte ancak bu Pentjak Silat'ta (ayrıca kendi enerjini kullanarak) tekme atma, vurma, silahlar da işin içinde var.
Videoyu ilk izlemeye başladığımda, Steven Seagal hemen gözümün önünde canlandı, nedense. :)

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
Endonezya'nın aikidosu mu ya da Endonezya sürümü aikido mu desem bilemedim. Ama izlemeye devam edince, bu dövüş sanatının farklı bir usulü olduğu görülüyor; aikido (bildiğim kadarıyla) temelde saldırganın kendi enerjisini kullanarak atmaya/etkisizleştirmeye odaklı ve adım hareketleri bir ahenk içinde beden hareketlerini bütünler nitelikte ancak bu Pentjak Silat'ta (ayrıca kendi enerjini kullanarak) tekme atma, vurma, silahlar da işin içinde var.
Videoyu ilk izlemeye başladığımda, Steven Seagal hemen gözümün önünde canlandı, nedense. :)
aslında her sistem kendine göre güzel değerlidir,evet dediğin gibi Endonezyanın aikidosu,şu eklemeyide yapalım,the raid filmide endonezya yapımı olup Pentjak silat reklamı dır,haliyle normal tabiki,ama çok acımasızlar:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Yeni Başlayanlar için Judo

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=njrflA0KESM

Yeni Başlayanlar için Taekwondo

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=mEWbepuACGM

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Nerede o "geleneksel biçimde kata yapan onuncu derece siyah kuşak büyük ustalar" :)

Hikayesi & Felsefesi:

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=5tR2-VztjcQ

Karatede Kata hakkında bilgi (öncesinde izlemek daha uygun olabilir, ön bilgi.)

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=GO0n5A1pXpo

...ve ufak ufak aksiyonlar. :)

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=RCLXqO5mgHs

Keyifli seyirler. :)