DotA 2 yi LoL den ayıran en önemli farklar ?

Bu konuyu okuyanlar

Tuna98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes su zamanlarda Dota2 yi övmeye başladı bende merak ettim açıkçası ve LoL'e göre en önemli farklarını söyleyebilirmisiniz neden lol yerine dota oynamalıyım mesela ?

Phalearos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Troll loldeki kadar cok yok afk kalanolmuyo fazla.Ama ben lol oynuyom daha cok seviyom nedense

Reaksiyon puanı
24
Dota 2'deki karakterlerin çoğu League of legendsteki karakterlere göre daha kuvvetli. Tek atan mı ararsın Blitzcrank'ten beter iki kilometre öteden çekeni mi ararsın görümez takılıp sana saldırınca ortaya çıkanı mı ararsın her bir şey var. Geniş çaplı düşünüyor bu yüzden. "Lissandra ulti ile dalsa, Vayne arkadan toplasa alırız tfyi" tarzı bir muhabbet yok başına gelebilecek olası şeyleri iyi planlamak gerekiyor. Senin "Tee ebesinin ***nda yetişemez buraya" dediğin bir bakmışsın hemen dibinde belirmiş. Bununla beraber gereksiz karışık bir arayüzü var, laneden geri dönüş pek yok kurye var eşek getirip götürüyor istediğin itemleri. Potlar oyunun başınca hızlıca canını dolduran türden. League of legendse göre daha koordineli bir takım gerektiriyor , karşı takıma kill bırakmak yerine kendi adamını öldürmen gerekebiliyor kimi zaman. Deny muhabbeti var karşı takıma kill, minion, turret bırakmamak adına. Birde itemler çok aşırı özellikler basıyor. 1200 Range öteye atan item var, %60 saldırı savuşturan var yani var bol bol. Birde kasan adam tek başına oyunu toplar, diğerlerine gerek bile kalmaz "Feedliyorum abi bir işlevim kalmadı" diyen adam afk kalsa kasan adam tek başına oyunu bitirebilir.