Dosya transfer edemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

TKumsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba MacBook'um ile Windows bilgisayarıma yaklaşık 25 gb'lık bir video atmaya çalışıyorum fakat atamıyorum. Atmaya çalıştığımda görseldeki hata çıkıyor. Fakat benim iki bilgisayarımdada fazlasıyla depolama alanı var. Yardımcı olun lütfen.
Ekran Resmi 2020-04-18 01.35.39.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Aciil yardım edin nolur.

Son düzenleme:

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Geçen hafta Macbook'taki yaklaşık 70 GB'LIK bir dosyayı harici diske taşırken bir şey fark ettim. Macbook disk alanında hemen hemen aynı oranda azalma oldu. Sanki ikinci bir kopyayı daha aynı yere kopyalarmış gibi. Kopyalama sonrası boş alan biraz daha arttı. Yeniden başlattıktan sonra eski alanıma kavuştum. Muhtemelen cache file yüzünden ya da bug. Bilemiyorum. Şu an için istediği 3.86 GB'lık alanı verin demekten başka bir şey öneremiyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Merhaba MacBook'um ile Windows bilgisayarıma yaklaşık 25 gb'lık bir video atmaya çalışıyorum fakat atamıyorum. Atmaya çalıştığımda görseldeki hata çıkıyor. Fakat benim iki bilgisayarımdada fazlasıyla depolama alanı var. Yardımcı olun lütfen.
Ekli dosyayı görüntüle 93889

Aciil yardım edin nolur.
FAT32 ise atamazsınız tek bir bütün olarak 4GB ın üstünde. Öyle ise NTFS biçimlendirip deneyin.

TKumsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Geçen hafta Macbook'taki yaklaşık 70 GB'LIK bir dosyayı harici diske taşırken bir şey fark ettim. Macbook disk alanında hemen hemen aynı oranda azalma oldu. Sanki ikinci bir kopyayı daha aynı yere kopyalarmış gibi. Kopyalama sonrası boş alan biraz daha arttı. Yeniden başlattıktan sonra eski alanıma kavuştum. Muhtemelen cache file yüzünden ya da bug. Bilemiyorum. Şu an için istediği 3.86 GB'lık alanı verin demekten başka bir şey öneremiyorum.
Neredeyse 10gb’lık gerkesiz dosya sildim fakat hala aynı uyarıyı veriyor.

FAT32 ise atamazsınız tek bir bütün olarak 4GB ın üstünde. Öyle ise NTFS biçimlendirip deneyin.
Onu nasıl yapacağım anlatır mısınız?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Harici bir depolama birimini farklı sistemler arasında kullanacaksanız exFAT kullanabilirsiniz. Windows, MacOs ve Linux tarafından destekleniyor. Mac NTFS formatlı diskleri okuyabilir ama yazamaz. Bunun için ek yazılıma ihtiyaç duyar. Gerçi yanlış anlamadıysam sizin asıl sorununuz bu değildi.

Son mesajlar