Dosya Çok Büyük Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayardan bir harici HDD'ye 8 GB lık bir dosyayı kopyalamak istediğim zaman dosya çok büyük diye bir hata çıkıyor. Oysa 150GB boş alan var harici HDD'de. acaba sorun nerden kaynaklanıyor olabilir? :unsure:

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bunu bende usb bellekde yaşıyorum; 8 GB bellek ve boş ama 4 GB için hedef dolu diyor....

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
NTFS olarak biçimlendirmeniz lazım.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
NTFS olarak biçimlendirmek için tüm dosyaları başka bir HDD'ye aktarmak lazım. HDD'nin dosya sistemi Fat32. Bu şekilde kopyalamanın bir yolu yok mu?

Ancak winrar, 7-zip gibi programlarla sıkıştırarak boyutunu 4 GB altına veya 3.99 GB parçalara bölerek atabilirsin.

ObreuS

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dosya sistemini içindeki dosyaları silmeden degiştirebilen programlar var bi incele istersen ama en saglıklısı yedek alarak yavaş bir şekilde NTFS yapmak.

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim öncelikle şunu bilmeni isterim.
Fat32 büyük dosyaları almıyor evet ve de yavaş, buna göre ntfs süper ama gözden kaçan önemli bir ayrıntıyıda unutmamak gerekiyor.
Harddisk ve flash belleklerin fat32 olmasının sebebi takılıp çıkarılabilir olmasından kaynaklanıyor.
Mesela fat32 olan hdd ni lcdtv veya pcye takınca direk sökersen hiç veri kaybın ve sorun olmaz.
Ama aynı olayı ntfs ile denersen başın çok ağrır. Bilgisayardan veya tv vb , donanımı güvenle kaldır demeden çıkarırsan biçok veri kaybı ve klasörlerde bozulmalar yaşarsın.
Benim fikrim dosyayı rar ile partlara böl küçük boyutlarda sakla ;) ..

dijital3x

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

harici hdd hp usb disk ile biçimlendiriniz hiç bir sorun kalmadıgını göreceksiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasalr 32 gb lik flash bellek aldım 9 gb lik bi oyun atmam gerekio oyun pkg oyunu fat 32 formatyla atmam gerekio ama dosya büyük dio ne yapablrm fat 32 formatyla atma imkanm yokmu

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bu sorun diskin ayırma birimi boyutuyla alakalı diye biliyorum, flash bellekler de disk ayırma birim boyutlarını değiştirerek büyük dosyalar kopyalabildiğimi hatırlıyorum.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Konu hortlamış ama şöyle bir öneri yapabilirim. Veri kayıpsız olarak HDD Fat32'den NTFS'e dönüştürülebilir.

Çalıştır'a cmd yazıp komut istemini açın ve şu komutu verin (x dönüştürmek istediğiniz bölümün harfi)

convert x: /fs:ntfs

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar 8gb lık flasım var film vb. büyük dosyaları atamıyorum. Atmaya baslıyor daha sonra hata veriyor ve yarıda kalıyor. ne yapmam lazım bilen varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi ALLAH razı olsun NTFS ile biçimlendirdim oldu.....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen PEs 2013 Kopyalıcaktım Olmuodu NTFS İle Biçimlendirdim Oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yha aga benim pcye usb yi takıyorum dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda diyor buna bir çare bulalım arkadaşlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
büyük ihtimalle iso uzantılı bi dosya kullanıyorsunuz... partlara bölün yada dosya formatı değiştirin... imaj dosyalarında maalesef böyle sorunlar çıkıyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ntfs nedir Allah aşkına arkadaşlar EXFAT dosya sistemine geçin artık daha kolay ntfs den 10x daha hızlı yüklerken veri kaybı yok vs... Dua edersiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım flash belleğinde büyük ihtimalle virüs var bir biçimlendir istersen , tekrar dene sorunun çözüldüğünü göreceksin .

darkheroes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bndede bu sorun vardı dosya büyük diyordu halletttim fat32den ntfsye biçimlendirdim oldu.. 13gblik oyunu komple aktardım 32gblik flasa böylece

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Flash a Oyun Atmaya Çalışıyorum Fakat 8 Saat 32 Saat Ve Bu Çeşit Bir Sürü Sayı Verip Dosyayı Atmıyor. Flash 8GB Biçimlendirilmiş İçi Full Boş Ne Yapmam Lazım ? :helpsmilie::helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende 8 gblik filmi tasımak istiyordum aynı sıkıntıyı verıyordu sizleri takip etttim nfts olarak biçimlendirdim su an film tasınıyor hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım..Yunus

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende "enter current volume label for drive H:" diyor,oraya ne yazacağımı anlamadım

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
H sürücüsüne bir isim verin demiş. İstediğinizi yazabilirsiniz. Bilgisayarım'a girdiğinizde diskiniz o isimle görünecek.

Son mesajlar