Dostuma aşık oldum

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Bir arkadaşım var ve yaklaşık 1 buçuk yıldır çok yakın arkadaşız. Bu hayatta en değer verdiğim kişi o ve her zaman da yan yanayız. Aslında onunla dost olmadan önce bir kızı seviyordum ve o da beni sevmiyordu. Bu vesileyle de yakınlaşmıştık birbirimize. Daha önce fazla konuşmazdık ama 1-2 ay içinde en yakın arkadaş olduk. O beni çok seviyordu ben de onu. Çok iyi anlaşıyorduk birbirimizle. İkizden bile öteydik hatta. Ben o'ydum o ben'di. Birbirimizle vakit geçirmeyi çok seviyorduk.

Ama aradan 1 yıl geçtikten sonra büyük bir tartışma yaşadık bununla ve bu tartışma yaklaşık 2 ay kadar aralıklarla sürdü. Bazen eskisi gibi olduk bazen tartıştık. Tartıştığımız konu ise "ona fazla değer vermeyip başkalarına değer vermem"di. O sıralar eskiden sevdiğim kızı unutmuştum ve onunla arkadaş olmuştuk. Onun vesilesiyle birkaç arkadaşıyla daha tanışmıştım ve onlarla da arkadaş olmuştum. Onlarla da sürekli konuşuyordum. Dostum da bunu "ona değer vermediğim" olarak yorumluyordu. Bu yüzden de büyük kavgalar ediyorduk, her kavgada "senden nefret ediyorum" diyordu. Ama her barıştığımızda da eskisi gibi oluyorduk. Aslında tam olarak eskisi gibi olmuyordu hep kırıntılar kalıyordu ve tekrar kavga ediyorduk. Fakat en sonunda kavgaları bitirdik ve eski halimize döndük. Her şey yine eskisi gibi gidiyordu ama ben bazen eskisi gibi olmadığını hissediyordum. Bu sefer de ben onun bana "eskisi gibi değer vermediğini" hissediyordum. O kavgalarımızdaki "nefretlerini" hala sürdürdüğünü düşünüyordum. Bazı davranışlarından bunu seziyordum.

Benim de şöyle illet bir özelliğim vardır; kim benden nefret ederse ben ona aşık olurum. Onunla bu kadar kavga etmemiz, benden sürekli nefret ettiğini söylemesi ve hala da bunu sürdürdüğünü düşünmem beni ona daha çok bağlıyordu. Klasik bir "değerini kaybederken anlarsın" durumuydu yani. Onu kaybetmekten korkuyordum ve bu beni ona daha çok bağlıyordu. Artık onunla daha fazla zaman geçirmek, her an yanında olmak istiyordum. Benden başka hiç kimseyle konuşmasın, sabahlara kadar konuşalım istiyordum. Ama şöyle de bir sorun vardı; bu başkasını seviyordu. Aslında 2-3 yıl önce seviyormuş hiç söyleyememiş, araya başka olaylar falan girmiş ve hep içinde kalmış. Şimdi de onu sevmediğini söylüyor ama ben onu çok iyi tanıdığım için sevdiğini biliyorum.

Eskiden onu sevmesini bu kadar takmıyordum ama artık çok fazla takmaya başladım. Onu sevdiğini düşününce sanki içimden bir parça kopuyor. Sadece o da değil, bazen başka erkekler de buna yavşıyorlardı ve o da buna izin veriyordu. Onlarla konuşuyordu ve onların iltifatlarına o da karşılık veriyordu. Facebook şifresini bildiğim için ben bu mesajları görüyordum ve gördükçe içim daha çok parçalanıyordu. Kendi gözlerimin önünde oluyordu bu olaylar. Dayanamıyordum. Çok acı çekiyordum ve bu beni ona daha çok bağlıyordu. Bu yanım apaçık bir şekilde ona aşık olmuştu. Ama diğer bir yanımda onu kardeşim gibi görüyordu. Hep "sen kardeşine, dostuna karşı nasıl böyle bir şey hissedersin" diye kendime küfrediyordum. Ama diğer duyguyu da bir türlü bastıramıyordum. O duygunun acısı her zaman daha ağır basıyordu ve bundan kurtulmak istiyordum.

Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. 2 seçeneğim var. Ya ona bunu anlatım her şeyi mahvedecem, ya da anlatmayıp dayanmaya çalışacam. Ona anlatırsam bütün dostluğumuz bozulur ve ona ihanet etmiş olurum. Ama anlatmasam da sürekli içim parçalanacak ve bunu ona da yansıtarak onu da üzeceğim. Sizce ne yapmalıyım? Gerçekten çok büyük bir ikilem içerisinde kaldım ve bütün hayatımın gidişatını etkileyecek bir durum. Tek bir hamleyle bütün hayatımı yıkıp yeni bir hayat kurabilirim, ya da bu riski almayarak eskisine devam edebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Daha detaylı da anatabilirim yardımcı olmak isterseniz. Teşekkürler.

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Bir arkadaşım var ve yaklaşık 1 buçuk yıldır çok yakın arkadaşız. Bu hayatta en değer verdiğim kişi o ve her zaman da yan yanayız. Aslında onunla dost olmadan önce bir kızı seviyordum ve o da beni sevmiyordu. Bu vesileyle de yakınlaşmıştık birbirimize. Daha önce fazla konuşmazdık ama 1-2 ay içinde en yakın arkadaş olduk. O beni çok seviyordu ben de onu. Çok iyi anlaşıyorduk birbirimizle. İkizden bile öteydik hatta. Ben o'ydum o ben'di. Birbirimizle vakit geçirmeyi çok seviyorduk. Ama aradan 1 yıl geçtikten sonra büyük bir tartışma yaşadık bununla ve bu tartışma yaklaşık 2 ay kadar aralıklarla sürdü. Bazen eskisi gibi olduk bazen tartıştık. Tartıştığımız konu ise "ona fazla değer vermeyip başkalarına değer vermem"di. O sıralar eskiden sevdiğim kızı unutmuştum ve onunla arkadaş olmuştuk. Onun vesilesiyle birkaç arkadaşıyla daha tanışmıştım ve onlarla da arkadaş olmuştum. Onlarla da sürekli konuşuyordum. Dostum da bunu "ona değer vermediğim" olarak yorumluyordu. Bu yüzden de büyük kavgalar ediyorduk, her kavgada "senden nefret ediyorum" diyordu. Ama her barıştığımızda da eskisi gibi oluyorduk. Aslında tam olarak eskisi gibi olmuyordu hep kırıntılar kalıyordu ve tekrar kavga ediyorduk. Fakat en sonunda kavgaları bitirdik ve eski halimize döndük. Her şey yine eskisi gibi gidiyordu ama ben bazen eskisi gibi olmadığını hissediyordum. Bu sefer de ben onun bana "eskisi gibi değer vermediğini" hissediyordum. O kavgalarımızdaki "nefretlerini" hala sürdürdüğünü düşünüyordum. Bazı davranışlarından bunu seziyordum. Benim de şöyle illet bir özelliğim vardır; kim benden nefret ederse ben ona aşık olurum. Onunla bu kadar kavga etmemiz, benden sürekli nefret ettiğini söylemesi ve hala da bunu sürdürdüğünü düşünmem beni ona daha çok bağlıyordu. Klasik bir "değerini kaybederken anlarsın" durumuydu yani. Onu kaybetmekten korkuyordum ve bu beni ona daha çok bağlıyordu. Artık onunla daha fazla zaman geçirmek, her an yanında olmak istiyordum. Benden başka hiç kimseyle konuşmasın, sabahlara kadar konuşalım istiyordum. Ama şöyle de bir sorun vardı; bu başkasını seviyordu. Aslında 2-3 yıl önce seviyormuş hiç söyleyememiş, araya başka olaylar falan girmiş ve hep içinde kalmış. Şimdi de onu sevmediğini söylüyor ama ben onu çok iyi tanıdığım için sevdiğini biliyorum. Eskiden onu sevmesini bu kadar takmıyordum ama artık çok fazla takmaya başladım. Onu sevdiğini düşününce sanki içimden bir parça kopuyor. Sadece o da değil, bazen başka erkekler de buna yavşıyorlardı ve o da buna izin veriyordu. Onlarla konuşuyordu ve onların iltifatlarına o da karşılık veriyordu. Facebook şifresini bildiğim için ben bu mesajları görüyordum ve gördükçe içim daha çok parçalanıyordu. Kendi gözlerimin önünde oluyordu bu olaylar. Dayanamıyordum. Çok acı çekiyordum ve bu beni ona daha çok bağlıyordu. Bu yanım apaçık bir şekilde ona aşık olmuştu. Ama diğer bir yanımda onu kardeşim gibi görüyordu. Hep "sen kardeşine, dostuna karşı nasıl böyle bir şey hissedersin" diye kendime küfrediyordum. Ama diğer duyguyu da bir türlü bastıramıyordum. O duygunun acısı her zaman daha ağır basıyordu ve bundan kurtulmak istiyordum. Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. 2 seçeneğim var. Ya ona bunu anlatım her şeyi mahvedecem, ya da anlatmayıp dayanmaya çalışacam. Ona anlatırsam bütün dostluğumuz bozulur ve ona ihanet etmiş olurum. Ama anlatmasam da sürekli içim parçalanacak ve bunu ona da yansıtarak onu da üzeceğim. Sizce ne yapmalıyım? Gerçekten çok büyük bir ikilem içerisinde kaldım ve bütün hayatımın gidişatını etkileyecek bir durum. Tek bir hamleyle bütün hayatımı yıkıp yeni bir hayat kurabilirim, ya da bu riski almayarak eskisine devam edebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Daha detaylı da anatabilirim yardımcı olmak isterseniz. Teşekkürler.

Dr. Oetker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benden sana tavsiye hocam eğer söylemezsen her zaman içinde kalacak söyleseydim belki şuan farklı yerlerde olabilirdim diyeceksin kendini suçlayacaksın. Eğer söylemezsen yanında olacak ama için içini yiyecek. Sana karşı duygularım değişiyor diye gir konuya pişman olmazsın.

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kardeşim, git yanına açık açık konuş. Emin ol konuşmazsan hep böyle devam etsin istersen
üzülen hep sen olursun ve kaybedersin onu ve pişman olursun...!

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Şuan bir sevgilin var mı? varsa mutlu musun yanında? Yukarıdaki iki sorunun cevabı doğruysa kalbine göm.

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle düşünüyorum ama öyle yaparsam da bütün dostluğumuzun biteceğini biliyorum. Bu yüzden yaparsam "bitsin de kurtulayım artık bu acıdan" mantığıyla yapacağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

18, Lise sondayım 5 gün sonra YGS var o yüzden kafam daha karışık

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam söyleyeyim ama kız başkasını seviyor, yani beni sevdiğini biliyorum ama başkasına aşık. Doğal olarak bitecek bütün dostluğumuz, başkasını sevmese kesinlikle olurdu bu iş, öyle bir durum yani

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=336440]sezer73937[/MENTION]

Kardeşim bu dünya da en önemli şey sensin. Seni üzecek hiç bir şeye izin verme. Benden tavsiye git anlat derdini. Böyleyken böyle de. İster sevsin ister sevmesin. Bütün dostluğunuz bitsin ama hala içinde yaşıyorsan uzaktan sevmeye devam et. Boş yere kıskançlık krizlerine girmene kendini yiyip bitirmene değmez. Unutma hayatta önemli olan sensin.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
okumadım ama seni sevmeyen birine aşık olma ve kendini sevdirmeye çalışma..

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yaptığın için mi pişman olmak yapmadığın için mi ? Bunun kararını eninde sonunda sen vereceksin. Fazıl Hüsnü çok güzel söylemiş ''Her nimetin sonu pişmanlıktır.'' bunun muhasebesini sen kendi içinde yapıcaksın tavsiyeler bir yere kadar seninle gelir.

sp1r1va

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Dost ayağına ona karşı farklı duygular beslemeni doğru bulmuyorum kanımca.Ya açıl yada mesafe koy araya.

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sevgilim yok en yakınımdaki kişi o arkadaşım işte, hiç öyle sevgili işlerim de olmadı bu zamana kadar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@sezer73937

Kardeşim bu dünya da en önemli şey sensin. Seni üzecek hiç bir şeye izin verme. Benden tavsiye git anlat derdini. Böyleyken böyle de. İster sevsin ister sevmesin. Bütün dostluğunuz bitsin ama hala içinde yaşıyorsan uzaktan sevmeye devam et. Boş yere kıskançlık krizlerine girmene kendini yiyip bitirmene değmez. Unutma hayatta önemli olan sensin.

doğru söylüyorsun ne olacaksa olsun, hem böyle yapmasam bile bu kıskançlık krizlerine girerek ona daha çok zarar veririm

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dost ayağına ona karşı farklı duygular beslemeni doğru bulmuyorum kanımca.Ya açıl yada mesafe koy araya.

Dost ayağına değil işte gerçekten dostumdu kardeşimdi, 2 parçaya bölündüm şu an, bir parçam hala onu kardeşim olarak görüyor, diğer parçam ise kendini tutamıyor

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sınav arifesinde kendini bu gibi durumlarla oyalamamanı tavsiye ederim :)

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Birader erkekle erkek, kızla kız dost olur. Kızla erkek sevgili olur. evli değilsen günah, evlenirsen zokayı yiyon zaten.en iyisi uzak durmak, erkek erkeğe takılmak, kızlar her daim gerer insanı..

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birader erkekle erkek, kızla kız dost olur. Kızla erkek sevgili olur. evli değilsen günah, evlenirsen zokayı yiyon zaten.en iyisi uzak durmak, erkek erkeğe takılmak, kızlar her daim gerer insanı..

kapıldık bir kere işte, şimdi de ne onun mutluluğu bozulsun ne de ben mutsuz olayım istiyorum ama öyle bir çözüm gözükmüyor gibi

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Onunla görüştüğün sürece ona karşı olan hislerini unutman ve bastırman mümkün değil.Eninde sonunda bir yerde patlıcaksın.Patlamak yerine usulca bu durumu açıklaman lehine olacaktır.Bu şekilde acı çekerek yaşamaktansa ya hep ya hiç dersin.Duygularını açıklarsın ve eğer o da sana karşı boş değilse muhteşem bir ilişkiniz olur.Eğer o sana bu gözle bakmıyorsa ya arkadaşlığınızı bitirir ya da medeni bir şekilde böyle birşeyin olamıyacağını ve arkadaş olarak devam etmenizin daha iyi olacağını söyler.Bir şekilde onun ne tepki vereceğine bağlı bu olayın gidişatı.Ancak şunuda belirteyim hiç kimseyi gözünde büyütme.Aşk ve sevgi anlık duygulardır ve o anda sana Dünyanın en önemli ve en değerli şeyi olarak gözükür.Ama maalesef öyle değil.Kendini hiç yıpratma.Daha hayatındaN ne kızlar gelip geçicek.Keyfine bak...

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onunla görüştüğün sürece ona karşı olan hislerini unutman ve bastırman mümkün değil.Eninde sonunda bir yerde patlıcaksın.Patlamak yerine usulca bu durumu açıklaman lehine olacaktır.Bu şekilde acı çekerek yaşamaktansa ya hep ya hiç dersin.Duygularını açıklarsın ve eğer o da sana karşı boş değilse muhteşem bir ilişkiniz olur.Eğer o sana bu gözle bakmıyorsa ya arkadaşlığınızı bitirir ya da medeni bir şekilde böyle birşeyin olamıyacağını ve arkadaş olarak devam etmenizin daha iyi olacağını söyler.Bir şekilde onun ne tepki vereceğine bağlı bu olayın gidişatı.Ancak şunuda belirteyim hiç kimseyi gözünde büyütme.Aşk ve sevgi anlık duygulardır ve o anda sana Dünyanın en önemli ve en değerli şeyi olarak gözükür.Ama maalesef öyle değil.Kendini hiç yıpratma.Daha hayatındaN ne kızlar gelip geçicek.Keyfine bak...

haklısın, zaten mesele onun bana karşı boş olup olmaması değil, başka birine aşık şu anda, öyle bir şey olmasa o da beni sever hatta bunun sonu evliliğe bile gidebilir o kadar iyi anlaşıyoruz, ama başkasını severken böyle bir şey demem hem beni hem de onu korkutur, o da dostluğumuzu bitirmekten korkar ama yine de başkasını sevdiği için bir şey diyemez

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah dilediğince olur ne diyelim.

Git güzelce konuş.:)

konuşmaya karar verince bile ikilem içinde kalıyorum, güzelce konuş diyosunuz da ben çektiğim bütün acıları anlatıcam ona, böyleyken böyle diyecem, sen başkasını severken acı çekiyorum, bu dostluğumuzu bitirecekse bitsin dayanamıyorum diyecem, inşallah doğru bir yöntemdir

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
konuşmaya karar verince bile ikilem içinde kalıyorum, güzelce konuş diyosunuz da ben çektiğim bütün acıları anlatıcam ona, böyleyken böyle diyecem, sen başkasını severken acı çekiyorum, bu dostluğumuzu bitirecekse bitsin dayanamıyorum diyecem, inşallah doğru bir yöntemdir

Kan davası falan çıkmasın.:p :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
madem lise sondasın, git açık açık konuş. ne de olsa yakında okul bitecek ve olumsuz bir durumda bir daha bu kadar yakın olamayacaksınız. muhtemelen farklı üniversitelerde hatta farklı şehirlerde yaşayacaksınız. ancak olur da olumlu bir sonuç çıkarsa güzel bir ilişkiniz olabilir. birlikte aynı üniversiteyi tercih edebilirsiniz. bir geleceğiniz olabilir.

ayrıca şimdi konuşmazsan, hislerini ona anlatmazsan hayat boyu içinde ukde kalacak. üzerinden yıllar da geçse hep "acaba" sorusu içini kemirecek. iyisi mi dök içini rahatla. kaybedeceksen de cesurca kaybet, korkakça değil.

güzin abla mode: on :)

sezer73937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
madem lise sondasın, git açık açık konuş. ne de olsa yakında okul bitecek ve olumsuz bir durumda bir daha bu kadar yakın olamayacaksınız. muhtemelen farklı üniversitelerde hatta farklı şehirlerde yaşayacaksınız. ancak olur da olumlu bir sonuç çıkarsa güzel bir ilişkiniz olabilir. birlikte aynı üniversiteyi tercih edebilirsiniz. bir geleceğiniz olabilir.

ayrıca şimdi konuşmazsan, hislerini ona anlatmazsan hayat boyu içinde ukde kalacak. üzerinden yıllar da geçse hep "acaba" sorusu içini kemirecek. iyisi mi dök içini rahatla. kaybedeceksen de cesurca kaybet, korkakça değil.

güzin abla mode: on :)

peki şöyle bir durumda olumlu cevap verebilir mi: kız beni çok seviyor, çok iyi anlaşıyoruz ama başka bir çocuğa aşık, aklında hep o var, ama aynı zamanda onun dostu olduğum için bende varım aklında, çünkü daha önceki tartışmalarımızda bunu konuşmuştuk, bana hep aklında olduğumu söylemişti, böyle bir durumda olumlu bir şey olabilir mi acaba