Dönüp Dolaşıp Aynı Klavyeye Dönmek :D

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Herkese selam.
Bu yazı ibret-i alem için yazılmıştır. Siz siz olun sakın bu durumun bağımlısı olmayın.

Ben önceden basit klavyeler kullanırdım. Harçlığımın az olmasından gerek.
İlk sağlam klavye deneyimim aslında 2010 yılında A4Tech X7 G800V ile başladı. Hala kullandığım en dayanıklı klavye olduğunu düşünüyorum. 3 yıl önce emekliye ayrıldı ama izi hala anılarımdadır.

İlk mekanik klavye tecrübemi 2017 yılının başında Rampage Blade R10 ile edindim. O gün bu gün Brown Switch hastasıyım ama ülkede Brown Switch yok.

2018 Sonbaharında o ilk ok yayından çıkmış ve bitmek tükenmez ebedi bir yolculuğa başlamıştı. Sanki Blade R10 sıkmıştı beni. RGB istiyordum!

Sonunda RGB klavyeme 2018'in son zamanlarında Rampage Hydra R6 modeli ile kavuştum. Büyüleyici bir kullanımı vardı.

2019'un baharı başlarken benim de klavye krizi baharım başlamıştı :D. Daha iyi bir klavyem olsun istedim ve aylar önce ilk tanıtıldığında "Bu benim olacak! " dediğim klavyeyi, HyperX Alloy Elite RGB modelini satın aldım. Klavye kullanım güzelliği ile hayallerimi gerçekleştirir gibi olsa da iğrenç yazılımı "NGeniuty" yüzünden satılmaktan kurtulamayacaktı. Yine de en uzun soluklu kullandığım klavye bu oldu.

2019 kışından hemen önce muhtemelen yıllardır istediğim bir klavye olan G910 Orion Spectrum klavyeyi satın aldım. Ayrıca HyperX klavyemi satarken takas olarak da aldığım Rampage Turret model mekanik klavye de vardı.

Turret, G910'u sattıktan sonra bana daha sağlam düşünebilmek için çok büyük zaman sağlayacaktı. Yine 2020 Mart ayında benim klavye krizim tekrar nüksetti ve G910'u satıp bir yandan Turret'i deneyimliyor, diğer yandan klavye arayışını sürdürüyordum.

En sonunda Coolermaster Master Keys MK750 modelini almaya karar verdim. Bu klavye benim satmakta en çok zorlandığım klavye olacaktı. Piyasası yoktu. Bir arkadaşla HyperX klavye+nakit şeklinde anlaştım ve 2 ay geçmeden bu klavyemi de sattım. HyperX'i takası ettiğim gün başkasına sattım.

Haziran ayının ortasında klavyesi kalmıştım ve kriz geçirmek üzereydim. Elimdeki tüm parayı Razer BlackWidow Elite'e basmanın hiçbir zararı olamazdı değil mi?

Aradan birkaç ay geçti, ben cuma günü yine takas+Nakit şeklinde klavyemi sattım. Takastan aldığım Redragon Dark Avenger klavyeyi bir iki gün kullandıktan sonra kolayca elden çıkardım.

Peki konu başlığı ne alaka diyeceksiniz. Cevabınız burada. 2 yıl sonra ilk RGB'yi deneyimlediğim klavyeme geri döndüm.
Rampage Hydra R6 RGB. Blue Switch modelini dün satın aldım, bugün gelecek umuyorum. E 2. kez aldığım bu klavye hakkında da sağlam bir incelemede bulunacağım elbette.

Okuyanlara teşekkürler :).

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Bu klavye müthiş birşey kullanan arkadaşlar bilir ;)

Ekli dosyalar

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    59.8 KB · Görüntüleme: 116