Öneri Linear Switch Klavye

Bu konuyu okuyanlar

FatihE

Öğrenci
Katılım
6 Şubat 2017
Mesajlar
10
Reaksiyon puanı
3
Puanları
3
Yaş
21
Yaklaşık 5 yıldır Razer BlackWidow Ultimate 2016 kullanıyorum. İlk satın aldığım zamanlar klavyenin daktiloya benzer sesi kulağıma hoş geliyordu fakat uzun zaman oldu ve artık rahatsız olmaya başladım. Esas değiştirme isteğim bu değil, birkaç tuş artık basmıyor. Temizlesem de işe yaramıyor bende değiştirmeye karar verdim. Switch araştırması yaptım ve linear Switch'lere karar verdim. Marka olarak da Logitech düşündüm.
  • Romer G linear.
  • Gx Red.
Sanırım Romer G linear Switch Türkiye'de yok(?). Ne kadar arasam da bulamadım. Sonra gx Red Switch'leri araştırmaya başladım fakat yine elimde bir sonuç yok. Ne kadar site gezsem ne kadar satıcı gezsem hepsinde clicky / gx Blue Switch var. Kesinlikle Blue Switch istemiyorum o sesten yıldım artık. G513 ve G512 linear Switch arıyorum fakat bulamıyorum. Bir kereliğine tactile Switch'e denk geldim sadece. Yurt dışından gx Red sipariş edebilirim ama kargo ücretiyle beraber Türkiye'deki fiyatının neredeyse 2 katına denk geliyor ve klavye de İngilizce olur haliyle.

Linear Switch'e sahip, tercihen Logitech G512 / G513 gibi klavyeler TR'de mevcut mudur? Mevcutsa nasıl bulabilirim? Satın almadan önce klavyeyi nasıl test edebilirim, test etme imkanım var mıdır? Eğer test etme imkanım yoksa, klavyeyi satın aldıktan sonra memnun kalmazsam ve iade etmek istersem TR'deki satıcılar nasıl bir yol izlemektedir?

Not: Oyun oynadığım zamanlar da oluyor ama aklımdaki esas şey kod yazmak için satın almak. Tactile ve clicky Switch'lerdeki rahatsız edici sesi duymak istemiyorum. Logitech'in sitesindeki örnek Switch sesleri videolardakinden çok farklı. Birkaç video izleyerek Linear'e karar verdim ses olarak. Ayarlanabilir RGB olması daha iyi olur çünkü diğer ekipmanlarımla uyumsuz bir renge takılıp kalmasını istemiyorum.

Not 2: Ayrıca forumlarda gezinirken bu bahsettiğim modellerin bazı tuşlarının çift bastığını, tuş kırılması gibi konu başlıklarını çok gördüm. Bunlar modelin kronik sorunları mı yoksa kullanıcı kaynaklı mıdır?

Bütçemin bir kesinliği yok fakat G513'ten daha pahalı bir klavye alacağımı sanmam. O yüzden yaklaşık 1200 civarı diyebilirim.
 

Son mesajlar

Üst