Domuz Gribi Aşısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Sağlık bakanı Akdağ: Biz domuz gribi aşısını satın alma konusunda, önde gelen ülkelerdeniz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, domuz gribine yönelik aşı üretecek firmalarla görüştüklerini bildirerek, ``Biz aşıyı satın alma konusunda masaya oturmuş, önde gelen ülkelerden biriyiz`` dedi.

http://www.tumgazeteler.com/?a=5189868

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 35-40 milyon doz domuz gribi aşısı almayı planladıklarını, aşısının ilk partisinin Ekim ayında Türkiye'ye getirileceğini söyledi.

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=12585355

ÖNEMLİ! OKUYUN ve HERKESİN OKUMASINI SAĞLAYIN

Dünyadaki diğer ülkeler, domuz gribinin labaratuvarda biyolojik silah olarak üretildiğini ve insanlığın başına bela edildiği yazıyor. Domuz gribi aşısıda henüz geliştirilen ve içeriği açısından ölümcül tehlikeleri olan bir ürün.

Şimdiye kadar üç firma üretim yapmış:

GlaxoSmithKilne firmasının Pandemrix, adlı aşısı.

Baxter International’ ın H1N1 aşısı.

Her ikisininde henüz lisansı yok. Avrupa ilaçlar kuruluşu tarafından onaylanmamış.

Novartis tarafından üretilen Influenza A (H1N1) 2009 Monovalent .

Amerikan’nın bazı eyaletlerinde zorunlu aşılamaya karşı tepkiler artıyor. Aşılardan ölümler meydana gelmekte. İngiltere ülkesinde kesinlikle böyle bir uygulama yapmayacağını söylüyor. Diğer ülkelerdede durum farklı değil.

Bu aşılar yapıldıgı takdirde:

- Guillain-Barre sendromu

- Vaskülit

- Felç

- Anafilaktik şok

- ve ölüme neden olabileceği duyuruluyor.
Ayrıca Novartis firmasının geliştirdiği ilacın yan etkilerini Novartisin kendi labaratuvar sonuçlarından okuyabilirsiniz.

http://www.fluscam.com/Vaccine_Package_Inserts_files/Novartis_A-H1N1_2009_Monvalent_VaccinePackageInsert_BasedOn1980Approvalfor%20Fluvirin_UCM182242.pdf

Yukarıdaki siteden Novartis’in kendi resmi evrağında bulunan yan etkilerden bazıları:

*Local injection site reactions (including pain, pain limiting limb movement, redness, swelling, warmth, ecchymosis, induration)
*Hot flashes/flushes
*Chills
*Fever
*Malaise
*Shivering
*Fatigue
*Asthenia
*Facial edema.
*Immune system disorders
*Hypersensitivity reactions (including throat and/or mouth edema)
*In rare cases, hypersensitivity reactions have lead to anaphylactic shock and death
*Cardiovascular disorders
*Vasculitis (in rare cases with transient renal involvement)
*Syncope shortly after vaccination
*Digestive disorders
*Diarrhea
*Nausea
*Vomiting
*Abdominal pain.
*Blood and lymphatic disorders
*Local lymphadenopathy
*Transient thrombocytopenia.
*Metabolic and nutritional disorders
*Loss of appetite.
*Arthralgia
*Myalgia
*Myasthenia
*Nervous system disorders
*Headache
*Dizziness
*Neuralgia
*Paraesthesia
*Febrile convulsions
*Guillain-Barré Syndrome
*Myelitis (including encephalomyelitis and transverse myelitis)
*Neuropathy (including neuritis)
*Paralysis (including Bell’s Palsy)
*Respiratory disorders
*Dyspnea
*Chest pain
*Cough
*Pharyngitis
*Rhinitis
*Stevens-Johnson syndrome
*Pruritus
*Urticaria
*Rash (including non-specific, maculopapular, and vesiculobulbous).

AKILLI BAKANIMIZ DÜNYADAN BİR HABER, YAPTIĞI İLE ÖVÜNMEKTE.

Dünya ise gribe karşı vitamin takviyesi ve geçmişte kullanılan ilaçlarla çözüm sunuyor.

Bakandan fayda yok! Domuz gribi ve tedavisi ile ilgili yakınlarımızı bilgilendirelim.

Mail adresime gelen mail,

Ve Bu sabah okuduğum haber;

-------------------------------------------------------------

ABD’de aşıya karşı dava

New York’ta aşı yaptırmaları zorunlu kılınan sağlık görevlileri kampanyayı durdurmak için dava açtı

ABD’nin New York kentinde domuz gribi (A/H1N1) aşısı yaptırmaları zorunlu kılınan sağlık görevlileri, aşıların yeterince test edilmediğini belirterek aşı kampanyasını durdurmak için dava açtı.
Başkent Washington’daki bir federal mahkemede açılan davanın dilekçesinde, “Bir domuz gribi salgınını önlemeyi bırakın, zayıflatılmış canlı virüs içeren burun aşıları bir H1N1 salgınını tetikleyebilir” denildi. Dava açan 6 avukattan biri olan Tim Turner, “H1N1 aşılarının hiçbiri uygun şekilde test edilmedi” dedi. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) yeni bir ilaç olan domuz gribi aşısının güvenli ve etkili olup olmadığına dair gerekli testleri yapmadığını söyleyen avukat, “Test yapılması gerektiğini söylerken, herhangi bir tıp okulundaki bir profesörün bazı öğrencileri üzerinde deneme yapıp, ‘Bir problem görmüyorum’ demesini kast etmiyorum” diye konuştu.

2.4 burun spreyi
Turner, yetkililerin, yeni virüsün mevsimsel grip virüsüne çok benzediğini, bu yüzden de aşı üzerinde yeni bir ilaçta yapılması gereken testlerin uygulanmasına gerek olmadığını söylediğini belirtti. Turner, şikâyetlerinin kabul edilmesi halinde aşının ülke genelinde dağıtımının durdurulacağını kaydetti. ABD’de zayıflatılmış canlı H1N1 virüsü içeren 2.4 milyon doz burun spreyi şeklindeki domuz gribi aşısı geçen hafta eyalet ve yerel sağlık idarelerine dağıtılmıştı.

http://www.milliyet.com.tr/Guncel/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1151307&Date=17.10.2009&b=ABDde%20asiya%20karsi%20dava&KategoriID=24

Siz Domuz Gribi Aşısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
H1N1 prevalansı yüksek ama mortalite oranı yüksek bir virüs değil.Şahsen ben aşı olmayı düşünmüyorum.Yurtdışındaki arkadaşlarımla konuşup soruyorum, oralarda da varmı böyle panik diye, yok diyorlar.Ayrıca 45 milyon doz çok yüksek bir miktar, kafalarda soru işareti doğuracak bir durum.

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben lise öğrencisiyim eğer aşıyı yapmak için gelirlerse yaptırmıyacağım.Zorla yaparlarsa da kaçarım göz göre göre ölmeye niyetim yok!

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bunu Yapanı Cıkarsınlar Ortaya bu Elde Yapılmış bir Adiliktir!

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kobaymiyiz , ilaclar ne kadar zararli bilemem de. Birilerinin bu ilaclardan iyi rant elde edecegi apacik belli.

Bu arada yurtdisinda yasiyorum , ve ne bu sekidle bir panik havasi var nede asi haberleri var. Ilginc birseyler döndügü belli buralardan bakinca.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ben bu aşıdan yaptırmayı düşünüyorum , düzgünce test edilmeden böyle bir aşıyı kullanmak aptallık olur .

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu iste baska isler var!! Ekonomik boyutlarinin da disinda...
Birilerinin dunya nufusunu azaltma hevesi var!!

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Yaptırmayı düşünmüyorum. Üzerinde çeşitli speklasyonlar dolaşıyor. Acaba birilerinin bir planı mı var...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ben prensip olarak hiç bir ilacı kullanmıyorum...
En son kullandığım ilaç maç yaparken sakatlandığım için bacağıma sürdüğüm Doktorun verdiği krem...

13 senedir bir asprin bir ağrı kesici dahi almadım...

Domuz aşısı olmayı da düşünmüyorum...

ANCAK...
Yine bir yerlerden bu ülkeyi en çok biz severiz en çok biz düşünürüz diyenler fırlamaya başladı... Ben onlara gıcık oluyorum... Yani bu ülkede insanlar ne kadar çabuk vatan haini ilan edilebiliyor anlamıyorum...

Özellkle hakkını teslim etmemiz gereken bir Sağlık bakanımız var... Siyasi ve ideolojik düşünmeyi bıraktığınızda En başarılı bakanlardan biri olduğu açık ve net görünüyor...

Ama şimdi bu bakan bir anda vatan haini olarak karşımıza çıkarılmaya çalışılıyor...

Hadi Bakan Hain koskoca Sağlık Bakanlığında çalışan binlerce bürokrat ve doktor için de de mi bir tane Vatan Sevgisi olan cesur insan yok...

Çok pis çok çabuk gaza geliyoruz...
Birisi kelimeleri güzel kullanıp çarpıcı yazılar yazdığında hemen inanıyoruz...

Aşı olmaya gelince ister Aşı olun İster olmayın ama böyle hemen herkesi vatan haini olarak suçlamayın...

Bu arada ben aşı olmayacağım...
Ama hasta annem doktorlar tarafından aşılanmak istenirse buna hiç bir şekilde karşı çıkmam... Aksi takdirde kötü bir sonuçla karşılaştımda beni BURDAKİ MAİL mi teselli edecek? Beni Osman Durmuş mu Teselli edecek?

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
forumda konuların altına şunun hakkında ne düşünüyorsunuz bunu alırmısınız böyle yaparmısınız vs gibi sorular sormak alışkanlık haline geldi
biz düşünsek ne olacak düşünmesek ne olacak hepimiz kafamızdan uyduırup çeşitli komplo teorileri sürmeyecekmiyiz ortaya

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bu iste baska isler var!! Ekonomik boyutlarinin da disinda...
Birilerinin dunya nufusunu azaltma hevesi var!!

Bak sen...
Başbakan hem bu ülkenin nüfusunu azaltmak istiyor...
Hem de bir yandan en az 3 çocuk çağırısı yapıp nüfusun artması için çalışıyor...

Daha sağlam komplo teorileri üretebilirsin :lol:
Mesela Hükümet emekli maaşı vermemek için bu aşıyla Yaşlıları öldürecek diyebilirsin :D Daha inandırıcı olur :D

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bak sen...
Başbakan hem bu ülkenin nüfusunu azaltmak istiyor...
Hem de bir yandan en az 3 çocuk çağırısı yapıp nüfusun artması için çalışıyor...

Daha sağlam komplo teorileri üretebilirsin :lol:
Mesela Hükümet emekli maaşı vermemek için bu aşıyla Yaşlıları öldürecek diyebilirsin :D Daha inandırıcı olur :D

Boyle yazilani anlamadan yorum yapana bitiyorum..Arkadasim yazdigim msjda senin basbakanina laf soyledimmi? Veya Turkiye ile ilgili bisey soyledim mi? Bu benim urettigim bir komplo teorisi de degil.
Olaya sadece Turkiye gozuyle bakmamak gerekir.Bu sadece Turkiye`yi ilgilendiren bir konu degil cunku..Biraz arastirma yapmani tavsiye ederim.derinede inmene gerek yok.Yuzeysel yapman yeter.
Domuz gribi nedir,niye cikmis nasil cikmis nerden cikmis,ne zaman cikmis, ilk nerde hangi ulkede cikmis hangi ulkelerde var suan.ve ulkelerin de hangi bolgelerinde (sinirda diyebiliriz)var.Niye bir anda hizla yayiliyordu suan nasil durdu.Neden Kasim aralik ocak aylarinda artis gosterecegi soyleniyor.Amerika neden Turkiye veya baska ulkelerin kullacagi asiyi kullanmak istemiyor.Kullanmak istemedigi asinin icindeki madde de ne var ne ise yarar ilerde nelere yol acar?Rusya neden bas bas bagiriyor.vs vs vs...
Bu listeyi sana dahada uzatabilirim.Soylenen ve gorunenin arka planinda cok seyler donuyor...
Cin gribi dediler Cin den basladilar dediler yemedi.Kus gribi dediler oda olmadi Domuz gribini cikardilar beklemede yakinda da at gribi yolda.
Hadi tutarsa...Hangisi tutarsa...