Dolar Ne Zaman Düşecek ??

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar bir sistem topladım ancak işlemci ve ekran kartı almadım bu ne 500 tl lik işlemci 780 tl olmuş bu dolar ne zaman düşecek yav kasa duruyor moralim bozuluyor :p la ben bunla güyya nfs 2016 oynayacaktım assddasdas :p

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Dış politika ve trump başta olduğu sürece HİÇBİR ZAMAN maalesef[emoji20]

M

Murat Burç

SDN Okuru
Trump başkanlık koltuğuna oturur söyleyecekleri söyler üzerinden 1 ay geçer öyle

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Dolar kısa vadede pek düşecek gibi durmuyor. Bence sen bütceni arttırmaya bak

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
yav abi türkiye boşuna mı uğraşıyor tl nin değerini arttırmak veya doları düşürmek için
Başımızdakiler herkesle çatışmaya. Herkesle kutuplaşmaya devam etsin. Sonra da artırsın. Yok öyle iş.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Doların artmasının Trump ile doğrudan alakası yok.
Kendimiz hariç herkese suç bulmaya devam edersek bilgisayar değil ekmek bulamayacak hale geliriz, ortadoğu ülkeleri gibi.
Ekonomimiz kırılgan.
Bunun nedeni para bolken fabrika ve sanayi yapmak yerine konut yapmamız.
Paran bolken domates biber ekmek yerine sadece kıyafet alırsan sıkıntı çekersin.
10 yıl önce yaptıklarının sonucu 10 yıl sonra çıkar, aylar önce ektiğin tohumun aylar sonra meyve vermesi gibi.
Birileri Yunanistan ile dalga geçerken bizim ondan beter hale gelme ihtimalimiz var, teknoloji ve sanayiye yatırım yapılmalı derken insanlar hor görüyordu.
Şu an her hamleyi doğru yapsak bile bunun sonucu 10 yıl sonra çıkar, dolar önümüzdeki 10 yıl eski seviyesine gelmez.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Mart ayına kadar birşey kalmaz diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
30
kısa vadede büyük düşüşler beklemeyin. "doları boz oyunu boz" gibi hayalci söylemlere bu vatandaşın karnı tok. en azından ekonomi piyasasından anlayanların. doları gerçekten düşürmek için ithalatının ve ihracatının tamamını türk lirası ile yapman gerekir. bu da kısa vadede maalesef imkansız.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
20 Ocak'tan sonra dolar'ın yönü belli olur. En iyi ihtimal olduğu yerde bir sene daha sayar.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar bir sistem topladım ancak işlemci ve ekran kartı almadım bu ne 500 tl lik işlemci 780 tl olmuş bu dolar ne zaman düşecek yav kasa duruyor moralim bozuluyor :p la ben bunla güyya nfs 2016 oynayacaktım assddasdas :p
sanki birileri klavye başında kafasına göre oynuyor.Biraz zor gibi bakalım.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Dolar ya iyice yukarı gidecek yada 2 seviyelerine düşecek 2017 Mart bence kritik nokta.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
neden 2017 mart hocam ayrıca keşke 2 ye düşse ya :(
Ocak'ta başkan olacak Mart gibi Dünya'ya bakışını gösterir Trump o sırada bizim ekonomi çöküşe geçmezse dolar düşecek ama ekonomimiz gitmişse geçmiş olsun derim 5 lirayı görür.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Kısa vadede 5 lira olmaz.
Lakin 1 yıl sonra bugünlerde 4 lira barajını aşıyor olabilir diye tahmin ediyorum, eğer iyi bir mali tasarruf ve disiplin sağlanmazsa.
Trump'un politikaları bizim paramızı arttırmaz veya düşürmez, Trump eğer CIA barajını aşıp yapabilirse ekonomik olarak herkes ne hali varsa görsün yeter ki Çin'e giden bazı teknoloji ve sanayi fabrikaları ABD'ye geri dönsün derdinde.
Trump'un rakiplerine göre ehven-i şer olduğu ve Obama dönemine göre Ortadoğu ve Türkiye için daha hayırlı olacağı düşüncesindeyim.
Yani kısaca yeni dönemde herkes kendi işine bakacak. O yüzden milletin ağzına boşuna bakmaya gerek yok, bizim yapacağımız hamleler ekonomiyi belirleyecek.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Lakin 1 yıl sonra bugünlerde 4 lira barajını aşıyor olabilir diye tahmin ediyorum, eğer iyi bir mali tasarruf ve disiplin sağlanmazsa.
Trump'un politikaları bizim paramızı arttırmaz veya düşürmez, Trump eğer CIA barajını aşıp yapabilirse ekonomik olarak herkes ne hali varsa görsün yeter ki Çin'e giden bazı teknoloji ve sanayi fabrikaları ABD'ye geri dönsün derdinde.
Trump'un rakiplerine göre ehven-i şer olduğu ve Obama dönemine göre Ortadoğu ve Türkiye için daha hayırlı olacağı düşüncesindeyim.
Yani kısaca yeni dönemde herkes kendi işine bakacak. O yüzden milletin ağzına boşuna bakmaya gerek yok, bizim yapacağımız hamleler ekonomiyi belirleyecek.
Aklıma 1.3 olduğu zaman geldi duygulandım :D

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Abd son demlerini yaşıyor zaten politika degiştirse kaç yazar?Son zaman 2025.Yeni güçler çıkıyor.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Ocak'ta başkan olacak Mart gibi Dünya'ya bakışını gösterir Trump o sırada bizim ekonomi çöküşe geçmezse dolar düşecek ama ekonomimiz gitmişse geçmiş olsun derim 5 lirayı görür.
:( :( umarım ekonomiye bir şey olmaz.

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Dolar dünyada düşüşe geçse Türkiye'ye yine yansımaz. Çünkü biz doları kullanmayı kesemeyiz üretimimiz yok fabrikalarımız kapalı köprülerimiz dolarla geçiş yapıyor ( araç geçmesse devlet dolarla parayı firmaya ödüyor. Zarar etme imkanları yokken neden devlet işletmiyor anlamadım neyse ) Buğday bile yurt dışından alınır oldu zaten elektronik üretimimiz ( Arçelik - Piranha ) onlar bile Çin'de dolar üzerinden geliyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Ya dolar dünya çapında çok değerli oldu ya da ülkemiziin ekonomik durumu çok kötü oldu.Bu nedir böyle? 1Dolar=3,50TL.Hiç mi değeri kalmadı Türk Lirası'nın.İnşallah çabucak bu durum düzelir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Web archiveden bakmıştım 50 kuruş olduğu zamanlar var :( 1.4 Ler unutulmuyor tabç
50 kuruş mu?Vay.Peki bu hangi zamanda böyleymiş?

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Çok siyasete bağlamak istemiyorum ancak ülke düzelirse bu da hükümetin değişmedi ile olur. 2017 ekonomik kriz ile geçecek. Gereksiz ve yüklü harcama yapmayın.

imgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ortadoğu durulmadan dolar düşmez. Ortadoğu da durulmaz. Çünkü ortadoğu başta abd olmak üzere bir çok ülkenin strateji oyunu oynadığı yer. Onlar yönetiyor birileri ölüyor. Restart butonuda yok malesef.