Dolandırıldım.

Bu konuyu okuyanlar

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Merhaba arkadaşlar, 2. dolandırılışım yaklaşık 1000 TL adamla WP konuşmalımız duruyor adam beni engellemiş savcılığa gideyim mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olay:
Adamla Letgo üzerinden GTX 750 Tİ için anlaştık 325 TL ardından adam numara verdi ve elinde başka parçalar olduğunu söyledi fiyatlar güzeldi bende onların parasını attım ardından hala ürün satmaya çalıştı ve biraz önce engelledi.

telefonu açmıyor... hele hele....

Son düzenleme:

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Savcılık açık mıdır arkadaşlar? Bilenler yazarsa sevinirim.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Merhaba arkadaşlar, 2. dolandırılışım yaklaşık 1000 TL adamla WP konuşmalımız duruyor adam beni engellemiş savcılığa gideyim mi?

Olay:
Adamla Letgo üzerinden GTX 750 Tİ için anlaştık 325 TL ardından adam numara verdi ve elinde başka parçalar olduğunu söyledi fiyatlar güzeldi bende onların parasını attım ardından hala ürün satmaya çalıştı ve biraz önce engelledi.

tek sorum var seni dolandırmak için örgüt mü kurmuşlar :D
ne hız :)

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Adalet sarayına gidin ve savcılığa dilekçe yazacağınızı söyleyin oradan birileri yardım eder size. Ancak hızlı sonuç beklemeyin.

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
işin zor savcılık bunlara pek önem vermez

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Salak yemin ediyorum salak birde dekontu sil diyordu ?

Reaksiyon puanı
3,027
Her zaman söylerim yüz yüze buluşamıyorsanız almayın diye. Ne olursa olsun kargo ile ikinci el ürün almayın. GeT kullanarak bile almayın. Ya adamın olduğu şehirde tanıdığınız olacak onun aracılığıyla alacaksınız ya da dolandırılmaya göz yumacaksınız. Ben letgo'da satış yaparken kargo isteyenler oldu yapmadım, sorumluluğu göze almak istemiyorum. Bazıları kargo takip kodu doğru olursa parayı atıyormuş ama hıyar çıkma ihtimali var :) Neyse geçmiş olsun, bu sana ders olsun artık. İlerde araba falan alacağın zaman daha dikkatli olursun :D

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Neyse artık Rabbim İnşallah ona o parayı yemeyi nasip etmez...

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Şahısın üzerine olan telefon numarasının GBT'si boş çıktı şu an sadece banka dekontundaki açıklama kısmını kanıt olarak gösterebilirm. umarım sonuç çıkar. :) (EFT açıklamasına alacağım ürünlerin ismini ve kendi numaramı yazmıştım.)

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Olay:

Geçmiş Olsun

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
750 ti için 325 tl mi dedi? hiç mi ayıkmadın, kartın piyasası belli 500 den başlıyor.. (15 gündür ben de takip ediyorum o kartı) ben görsem "kesin kartta bişey vardır" diye zaten almam.. bir de görmeden adama para neden yollarsın? bu ne rahatlık, burası türkiye valla..

neyse geçmiş olsun, bir dahaki adımlarında daha dikkatli olursun.. bu yaşadığını sakın unutma ki bir daha dolandırılmayasın..

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Şahısın üzerine olan telefon numarasının GBT'si boş çıktı şu an sadece banka dekontundaki açıklama kısmını kanıt olarak gösterebilirm. umarım sonuç çıkar. :) (EFT açıklamasına alacağım ürünlerin ismini ve kendi numaramı yazmıştım.)
Banka hesabı sahte değilse bence sonuç alabilirsin belki.

Normalde nöbetçi savcı oluyor ama böyle bir olaya nöbetçi savcı bakar mı bilmiyorum. Nöbetçi savcı genelde adli kolluğun (polis, jandarma) acil işleri için talimat veriyor diye biliyorum.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Dekontu atayım hatta banka hesabı sahte midir bilmiyorum. Acaba bu dekont'dan gerçek olduğu anaşılır mı? Zaten dolandırılcağımı biliyordum. :) Yinede açıklama uygun olup olmadığına bakarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Dekont.pdf
    41 KB · Görüntüleme: 505
  • Dekont (4).pdf
    40.4 KB · Görüntüleme: 510

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Fatura olmadığı sürece bence bir sonuç çıkmaz

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Dekontu atayım hatta banka hesabı sahte midir bilmiyorum. Acaba bu dekont'dan gerçek olduğu anaşılır mı? Zaten dolandırılcağımı biliyordum. :) Yinede açıklama uygun olup olmadığına bakarsanız sevinirim.
Hesabın sahte olmasından kasıt, sahte kimlik ile başkasın adına açılan hesap. Mesela dolandırıcılar benim kimliğim ile benim adıma banka hesabı açıyorlar. Yatan parayı da hemen çekiyorlar.
Sonra birisi savcılığa verince kimlik sahibine yani bana soruşturma açıyorlar ama halbuki benim kimliğim sahte kimlik olarak kullanılmış. Yani ben de mağdurum.
Sonuç olarak dolandırıcılara ulaşamıyorlar. Çünkü hesap başkasını adına.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Senin Ciddi Sorunlar Var Arkadaşım.

Bknz : Psikiyatri

patates2006

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39

Olay:

Geçmiş olsun kardeşim. Kesinlikle savcılığa gitmelisin.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Nasıl güvenip havale ediyosunuz para anlam veremiyorum . Babanızın oğlu mu değil . 2 yıldır letgoda satış ve alış yapıyorum yüzyüze görüşmeden alışveriş yapmıyorum 1 kere edirneden kart almıştım kartı alırken adamın kimlik fotoğrafına kadar istemiştim .zaten güvenilir satıcı ise tereddüt etmden veriyor . ve güzel bir şekilde ticareti gerçekleştirdik. Kimseye güven olmaz Kimseye !

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Tam 10k kar ediyorum çalışa didine zımbo'nun biri çıkıp paramı alıyor bu ne yaa bu ülkede emeğiyle iş yapana saygı yok.

Nasıl güvenip havale ediyosunuz para anlam veremiyorum . Babanızın oğlu mu değil . 2 yıldır letgoda satış ve alış yapıyorum yüzyüze görüşmeden alışveriş yapmıyorum 1 kere edirneden kart almıştım kartı alırken adamın kimlik fotoğrafına kadar istemiştim .zaten güvenilir satıcı ise tereddüt etmden veriyor . ve güzel bir şekilde ticareti gerçekleştirdik. Kimseye güven olmaz Kimseye !
Sektörde para 20-25 TL ile dönüyor maalesef bende böyle yapmayı sevmiyorum. :(

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
?

Salakoğlu salak Letgo'dan konuştuğumuzu unuttu Letgı İP Adresi veriyor galiba
Yalnız IP'den bir şey çıkacağını sanmam. Sonuçta kapattığı telefon hattının interneti ile Letgo'ya girmiştir. Muhtemelen o hat da sahte kimlik ile açılmıştır.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Yalnız IP'den bir şey çıkacağını sanmam. Sonuçta kapattığı telefon hattının interneti ile Letgo'ya girmiştir. Muhtemelen o hat da sahte kimlik ile açılmıştır.
Allaha dine imana yok Allahsızların hedefleri ya gariban ya ticaret yapan insanlar 1200 TL haram para nasıl harcanır yaa aklım almıyor. Git kardeşim adam gibi çalış 200 TL'de olsa helal paran olsun haram para zevk verir mi?

Son mesajlar