DNS SORUNU ZyXEL P-660HW-T1 v3

Bu konuyu okuyanlar

ozgutozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ZyXEL P-660HW-T1 v3 marka/model modemimde dns sorunu var sorun modemden şuradan anladım. Eski usb minton208u dsl modemi takınca şuan dns sorunu kalmadı.

Sorun şu mesela internette dolaşırken dns gidince downloadlar devam ediyor fakat dns tekrar gelene kadar ne bir web sayfası açılıyor nede msnin kendisi yani dns çökünce yeni bir şeyler kesinlikle açılmıyor.

modemin modeli ZyXEL P-660HW-T1 v3 ama ttnet sürümümü yoksa retail sürümümü olduğunu bilmiyorum

TTnet sürüm sayfası

Retail sürüm sayfası

Dns sorununu nasıl çözerim reset çözüm değil çünkü daha önceden reset atıp ayarları değiştirmiştim sorunun modemden kaynaklandığını bilmeden önce

Firmware güncellemesi yapacaksam nasıl yapacağım?
TTnet sürüm mü yoksa retail sürüm için olanımı yapacağım?
Hangi model olduğunu nasıl öğrenirim (ttnet veya retail)

Usb modemin driver sorunu var orjinal vista sürücüsü yok modifiye bir vista sürücüsü var ayrıca wireless olmadığı için bu usb modemi kullanmak istemiyorum. Ayrıca daha önceden sorunlu olduğu için yeni modem almıştım. Zyxel modemim düzgün çalışsın başka modem almak istemiyorum :blushing:

ozgutozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Retail sürüme sahipmişim.
Firmware güncellemesi yaptım fakat sorun devam ediyor.

winterwake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de var. aynı marka ve model modemim var fakat modeme bağlı bazı bilgisayarlarda, daha doğrusu hemen hemen hepsinde internet tarayıcılarda bağlantı gidiyor. sık sık modem resetlemek ya da pc restart etmek zorunda kalıyorum. az önce firmware güncellemesi yaptım, V3.70(BRN.1)D0 (2010-03-02) sürümüne yükselttim. sorun ortadan kalkarsa yazarım. aynı sorunu yaşayan ve/veya çözümünü bilen varsa lütfen yazsın.
saygılar.

laxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar modemin arayüz ekranında ağ>ağ adres çeviricisinine girin (NAT) sağ tarafa açılan sayfada 512 2048 yapıp kaydedin sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz.

Unique111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ZyXEL P-660HW-T1 v3 marka/model modemimde dns sorunu var sorun modemden şuradan anladım. Eski usb minton208u dsl modemi takınca şuan dns sorunu kalmadı.

Sorun şu mesela internette dolaşırken dns gidince downloadlar devam ediyor fakat dns tekrar gelene kadar ne bir web sayfası açılıyor nede msnin kendisi yani dns çökünce yeni bir şeyler kesinlikle açılmıyor.

modemin modeli ZyXEL P-660HW-T1 v3 ama ttnet sürümümü yoksa retail sürümümü olduğunu bilmiyorum

TTnet sürüm sayfası

Retail sürüm sayfası

Dns sorununu nasıl çözerim reset çözüm değil çünkü daha önceden reset atıp ayarları değiştirmiştim sorunun modemden kaynaklandığını bilmeden önce

Firmware güncellemesi yapacaksam nasıl yapacağım?
TTnet sürüm mü yoksa retail sürüm için olanımı yapacağım?
Hangi model olduğunu nasıl öğrenirim (ttnet veya retail)

Usb modemin driver sorunu var orjinal vista sürücüsü yok modifiye bir vista sürücüsü var ayrıca wireless olmadığı için bu usb modemi kullanmak istemiyorum. Ayrıca daha önceden sorunlu olduğu için yeni modem almıştım. Zyxel modemim düzgün çalışsın başka modem almak istemiyorum :blushing:

Kardesim modeminin TTNET Kampanyalı mı yoksa kanal aracılığıyla mı alındığını anlamak için cihazın üzerindeki yazılıma bakman yeterli olacaktır.
KANAL aracılığı ile alınan modemlerde BRN serisi yazılım var. Örnek : ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/ADSL_MODEMLER/P-660HW-T1v3/Firmware/Kanal/
TTNET aracılığı ile alınan modemlerde BRJ serisi yazılım var. Örnek : ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/ADSL_MODEMLER/P-660HW-T1v3/Firmware/TTNet/