Dizüstü Pil Problemi

Bu konuyu okuyanlar

Aperox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam böyle bir saçma simge çıkardım yanlışlıkla "pilimin değiştirilmesi gerektiğinde beni uyar" seçeneğini aktif ettim.

Şimdi istediğim sadece bu seçeneği devre dışı bırakmak uyarmasın beni istemiyorum.Eski simgeme dönmek istiyorum bunun bir zararı yok ama "x" işareti işte istemeyen bişey sonuçta :) Yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin...

Simgenin anlamı budur

"Windows pil bölmesinde pil algılayamıyor veya piliniz düzgün çalışmıyor.

Bilgisayarınız prize takılı ve pil algılanmadı veya piliniz düzgün çalışmıyor. Pil, pil bölmesine düzgün takılmamış olabilir veya pille ya da bilgisayar donanımıyla ilgili bir sorun olabilir. Daha fazla bilgi için pilinizle birlikte gelen belgelere bakın veya üreticinin web sitesine gidin."​

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
laptopu ne zaman aldın. Bu simge pil ömrünün bittiğini gösterir. yada sürekli şarjda kullanıyorsan bataryan bozulmuş olabilir

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Pil bitmiş dostum yani ömrünü doldurmuş. Şarj tutamaz artık.

Aperox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tutuyor hocam şarjdan çıkarınca %100'den geriye doğru gidiyor.Şarj doluyor yani tamamen bitirdim şarjı yine denedim oldu doluyor yine ama o simge bir türlü düzelmedi.

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Markası ne bilemem ama benimde başıma geldi. Samsung marka laptop umun garantisinin bitimine 2 ay kala bu uyarıyı verdi. Garanti kapsamında pil orjinali ile yenilendi.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
virtual olarak başka bir işletim sistemi kur onda da bu sorun devam ediyorsa pil ile ilgili demektir.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
abi laptop yeni ise garantiye gönder bu işaret batarya öldü yenisini al demek

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İşareti nasıl kaldıracağını bilmiyorum, ben de kaldıramadım. Ama o işaret bataryanın öldüğünü gösterir, ölmemişse bile can çekişiyordur. :)

Aperox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Markası ne bilemem ama benimde başıma geldi. Samsung marka laptop umun garantisinin bitimine 2 ay kala bu uyarıyı verdi. Garanti kapsamında pil orjinali ile yenilendi.

Acer marka garantisi bitti malesef o yüzden çözüm yolları arıyorum :)

virtual olarak başka bir işletim sistemi kur onda da bu sorun devam ediyorsa pil ile ilgili demektir.

Dediklerini deneyeceğim umarım düzelir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
soruna çözümmüdür bilemiyorum. benim acer aspıre aoa 150 netbookum var. biara pil algılanmadı sorunu vermeye başladı ve batarya ile birtrlü çalıştıramadım. sadece kablo fişe takılı iken çalışıyordu. youtubede bir çözüm buldum. acer in sitesinde sistem ve klavuzlar bölümüne marka model numaralrını girip o modele ait sistem gereksinimleri, uygulamalr, bios v.b seçenekler çıkıyor. bios u seçip ilgili programı bilgisayara indirdim. dosya içerisinde insideflash dosyasını çalıştırdım. kurulum sonrası bilgisayar otomatik kapanıyor. ilk defa açmaya çalıştırdığımda 1-2 saniye açılma işleminden sonra hemen kapandı. bende pili çıkarıp kablo ile açmayı denedim ve açıldı. sonra pili taltım ve baştaki pil algılanmadı sorunu artık yok . ve kurulum sonrası açılmamasının nedeni pilin içinde %12 oranında şarj olduğu için güç yetersizliğinden açılmamış. umarım yardımı olur

Son mesajlar