Dizüstü mü, masaüstü mü?

Emir Coşkun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhaba millet. Şuan muhasebe son sınıftayım, bilgisayarımı değiştirmeyi düşünüyorum fakat dizüstü mü yok masaüstü mü kararsız kaldım, yaklaşık 3.000 TL'lik bir bütçem var. Okulda hocalara sorduğumda üniversitede dizüstü lazım olduğunu söylediler. Belirttiğim bütçede bir dizüstü alsam GTA 5 gibi yüksek sistem gerektiren oyunlarda sıkıntı çıkar mı ? Şimdiden teşekkürler.

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Bence laptop ta bir sıkıntı çıkmaz

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Eğer okula gitmesi gerekiyorsa maalesef ki dizüstü. Geri kalan her şeyde masaüstü. Peki masaüstünün +'ları nedir ?
1-Bir bilgisayar topladığınız zaman o fiyata bir laptopun verebileceği bir laptoptan kesinlikle daha iyi performans verir .
2- 3300 TL ye çok güzel bilgisayar toplanır . 3300 TL'ye alacağınız bir laptop yerine aynı paraya daha performanslı, o laptopun açamadığı oyunları açan bilgisayar toplanabilir .

Tabi ki bilgisayar okula gidecekse mecburen laptop almalısınız. Sorun olmaz derseniz kesinlikle bilgisayar toplamanızı öneririm.

Emir Coşkun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Para olsada bi masaüstü bide dizüstü alsak ama yok olmayınca olmuyor :D

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Öncelikle herkese merhaba millet. Şuan muhasebe son sınıftayım, bilgisayarımı değiştirmeyi düşünüyorum fakat dizüstü mü yok masaüstü mü kararsız kaldım, yaklaşık 3.000 TL'lik bir bütçem var. Okulda hocalara sorduğumda üniversitede dizüstü lazım olduğunu söylediler. Belirttiğim bütçede bir dizüstü alsam GTA 5 gibi yüksek sistem gerektiren oyunlarda sıkıntı çıkar mı ? Şimdiden teşekkürler.
Üniversite hangi bölüm olucak. İlla ki laptop lazım diye bişey yok.

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Laptop taşınabilir olduğundan masaüstünden çok daha fazla işe yarayacaktır ama masaüstü tabiki daha güçlü olur ısınma sorunu olmaz bu biraz da senin bileceğin konu kişisel tercihlere kalmış tabi ama illa ki dışarda da bilgisayar lazım olacaktır 3 bine bi laptop alırsan gta 5 i kesinlikle çalıştırır ben şu anda 1080 high da gtx950m le oynuyorum akıcı bir şekilde bundan önce gt840 da kullandım oda akıcı oynatıyordu hatta gt740 da akıcı oynatabiliyordu gta 5 çok sistem istemiyor sanki sistem çok ısınmıyorda zira oynarken sana tavsiyem hq işlemcili ddr4 ram li ve en az gtx950m li bi notebook alman m2 ssd slotu da olursa ileride iş görür

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Dizüstünün tek iyi yanı taşınabilir olması, onun dışında her şeyi sorun.
Performans - kötü
Soğutma - kötü
Parçalar - pahalı
Onarım - zor